UniCal

Uluslararası Hukuk Kulübü tarafından, Spor Hukuku alanındaki güncel bilgileri öğrencilere aktarmak amacıyla "Spor Hukuku Konferansı" düzenlenecek. Alanında uzman hukukçuların, akademisyenlerin ve spor insanlarının konuşmacı olacakları etkinlik, 24-25 Nisan tarihlerinde 09.00-13.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, öğrencilere lale bahçesini gezdirmek ve tarihi geçmişini aktarmak amacıyla 24 Nisan Çarşamba günü Emirgan Korusu'na gezi düzenleyecek.

Kampüs Dışı

Bilişim ve Teknoloji Hukuku Kulübü, sağlık hukukunda teknoloji dolayısıyla gerçekleşen yeniliklerin aydınlatma metinleri açısından ne tür farklılıklar doğurduğu ve bunların malpraktis davalarına etkileri hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "Sağlık Hukukunda Dijitalleşme ve Malpraktis Davaları" başlıklı konferans düzenleyecek. Avukat Ali Karakurt ve Avukat Çiğdem Özmen'in konuşmacı olacakları etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 12.30'da Bahçelievler yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı tarafından, seyahat acenteleri ve mice organizasyonları hakkında detaylı bilgi vermek amacıyla "Seyahat Acenteleri Eğitimi" düzenlenecek. İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği (İSATAG) Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Özsavaş'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 13.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Medicana Sağlık Grubu iş birliğinde, öğrencilerin güncel bilgiler kazanmalarını sağlamak amacıyla "Sağlık Eğitimleri II: Dost BEN'im Düşman BEN'im" başlıklı konferans düzenlenecek. Medicana Ataköy Hastanesi'nden Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülsüm Gençoğlan'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 13.00'te Bahçelievler yerleşkesi C Blok seminer salonunda gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

Hukuk Kulübü, meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları dilekçe yazımına dair öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "Dilekçe Atölyesi" etkinliğini düzenleyecek. Avukat Gülşen Orman'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 13.00'te Bahçelievler yerleşkesi 3. kat 306 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

Felsefe Kulübü tarafından, öğrencileri günümüzde felsefe ve insan ilişkileri bağlamında bilgilendirmek amacıyla "Felsefe Açısından Günümüzde İnsan İlişkileri" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Maltepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Betül Çotuksöken'in konuşmacı olacağı etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 14.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Seminer Salonu II'de gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2023-2024 sezonuna “Fark Et: Doğanın Özgür Kanatları” Onur Salkım Fotoğraf Sergisi ile devam ediyor. Onur Salkım’ın objektifinden Türkiye’nin çeșitli noktalarında doğal ortamında çekilmiș 30 fotoğrafın bilgilendirme notlarıyla birlikte yer aldığı sergi, 24 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 15.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki İKÜSAG Sergi Salonu'nda ziyarete açılacak. Sergi, 29 Mayıs 2024 tarihine kadar gezilebilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Mimarlık Fakültesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Mimarlar ve İç Mimarlar Sahnede" etkinliğine, 24 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası ev sahipliği yapacak. B1 katındaki kış bahçesinde (Akpaz önü) gerçekleştirilecek etkinlikte, yüksek onur ve onur derecesine sahip olan öğrencilerimize belgeleri takdim edilecek. Ekinlik konser ile devam edecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Özge Rencüzoğulları'nın konuşmacı olacağı "Kök Hücreler ve Kanser ile İlişkisi" başlıklı seminer, 24 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 15.00'te Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Tasarım Fabrikası, Matematik-Bilgisayar Kulübü, Sanat Sepet Kulübü ile Oyun Tasarlama ve Geliştirme Kulübü iş birliğinde, dijital oyun sektöründe yer alan firmalarla öğrencileri bir araya getirmek amacıyla "Ants Fusion" başlıklı etkinlik düzenlenecek. Ludus şirketinden Gökhan Üzmez ile Bilgi Üniversitesi'nden Betül Aras Bayır'ın konuşmacı olacakları etkinlik, 25 Nisan Perşembe günü 10.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Tasarım Fabrikası'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü; Türkiye'de transplantasyon, bekleyen hasta, transplantasyonda dünyadaki konumumuz, kadavra nakilleri, aile izinleri ve nakil öncesinde kullanılan laboratuvar teknikleri ile ilgili öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "Organ Nakli ve Nakil Öncesi Yapılan İmmünolojik Testler" başlıklı seminer düzenleyecek. Dr. Biyolog Mehtap Ülker'in konuşmacı olacağı etkinlik, 25 Nisan Perşembe günü saat 15.00'te Atilla Özalpan Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Sınav Prog. ORİON giriş Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Dersten Çekilme Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Teknoloji Transfer Ofisi ve İstanbul Valiliği iş birliğinde, "Erasmus+ Programında Okul Eğitimi Fırsatları" başlıklı bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. İİBF Dekanımız Prof. Dr. Emine Müge Çetiner, TTO Müdürümüz Cüneyt Genç ile İstanbul Valiliği'nden Kadir Fatih Mutlu ve Ahmet Bahadır Sıriş'in konuşmacı olacakları etkinlik, 26 Nisan Cuma günü saat 09.45'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Azerbaycan'ın önemli isimlerinden Anar Rzayev'in Türk dili ve Türk edebiyatına yapmış olduğu katkıları öğrencilerimizle paylaşmak amacıyla konferans düzenleyecek. Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar Rzayev, Doç. Dr. Pervin Nuraliyeva ve Türk Edebiyatı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İmdat Avşar’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 26 Nisan Cuma günü saat 14.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Seminer Salonu II'de gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Meslek Yüksekokulu tarafından, görsel sanatlar ve çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "Görsel Sanatın Düşündürdükleri" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Ressam Merih Akçam'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Nisan Cuma günü saat 15.00'te Bakırköy yerleşkesi İncirli binasındaki 29 Ekim Cumhuriyet Amfisi'nde (1A-01) gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - İncirli Binası

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından, mezunlarımızın öğrencilerimize tecrübelerini aktarmalarını sağlamak amacıyla 26 Nisan Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında Bahçelievler yerleşkesinde "Mezun Paneli" düzenlenecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

Bahar YY Dersten Çekilme Danışman Onayı Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Özel Eğitim Bölümü ile Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı iş birliğinde, öğrencilerde farkındalık oluşturmak amacıyla "Dünyada ve Türkiye'de Otizmin Son 20 Yılı" başlıklı sempozyum düzenlenecek. Alanında uzman isimlerin konuşmacı olacakları etkinlik, 29 Nisan Pazartesi günü saat 09.30'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Meslek Yüksekokulu, Tasarım Fabrikası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, teknoloji ve inovasyonun nabzını tutan profesyonellerinin ve teknoloji meraklılarının bir araya geleceği "Dijital Geleceğe Yolculuk: İETT Bilgi İşlem Daire Başkanı ile Buluşma" başlıklı söyleşi düzenlenecek. İETT Bilgi İşlem Daire Başkanı Çağdaş Mersinlioğlu'nun konuşmacı olacağı etkinlik, 29 Nisan Pazartesi günü saat 11.00'de Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Tasarım Fabrikası'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Uluslararası İlişkiler Birimi ile Dans Kulübü iş birliğinde; uluslararası ve Erasmus öğrencilerimizin ülkelerini tanıtmalarına olanak sağlamak amacıyla 29 Nisan Pazartesi günü 12.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası arka bahçede "International Day and World's Dance Day" etkinliği düzenlenecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Uluslararası İlişkiler Bölümü, öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla "Proje Yazımı Eğitimi" düzenleyecek. İKÜ TTO Müdürü Cüneyt Genç tarafından verilecek eğitim, 29 Nisan Pazartesi günü saat 13.00'te Küçükçekmece yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ ATAMER tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılı vesilesiyle "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Milli Egemenlik Anlayışı" başlıklı konferans düzenlenecek. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Doç. Dr. Burcu Kurt'un konuşmacı olacağı etkinlik, 29 Nisan Pazartesi günü saat 15.30'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Konferansın ardından İKÜ Türk Halk Müziği Korosu sahne alarak, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, "Flört Şiddeti ve Güvenli İlişkiler" başlıklı atölye çalışması düzenlenecek. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nden Uzman Psikolog Merve Karabulut ile Psikolog Nurgül Öz'ün konuşmacı olacakları etkinlik, 30 Nisan Salı günü 08.30-17.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Yeni Medya ve İletişim Kulübü ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü iş birliğinde, "Neuromarketing’e Bir Bakış: Tüketicilerinizin Söyleyemediklerini Size Nasıl Söylüyoruz?" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Ödüllü Nöropazarlama Danışmanı Seda Genç'in konuşmacı olacağı etkinlik, 30 Nisan Salı günü saat 13.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 4. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, mezunların mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşmasını sağlamak amacıyla "Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Mezunlar Paneli"ni düzenleyecek. Bilfen Okulları İngilizce Öğretmeni Nisa Nur Özütler ile Münir Tınaztepe Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Çağla Yıldız'ın konuşmacı olacakları etkinlik, 30 Nisan Salı günü saat 14.00'te Küçükçekmece yerleşkesi Z-16 konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Yerleşkesi

Tasarım Fabrikası tarafından, "Kaos Teorisi: Bilim Kurgu mu, Gerçek Bilim mi?" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Özer'in konuşmacı olacağı etkinlik, 30 Nisan Salı günü saat 14.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Tasarım Fabrikası'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Tiyatro Kulübü tarafından sene boyunca hazırlanan "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" tiyatro oyunu, 30 Nisan Salı günü saat 19.00'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde seyirci ile buluşacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Emek ve Dayanışma Günü

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Geek Kulübü tarafından, 2 Mayıs Perşembe günü 09.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda "May The 4th Be With You" etkinliği düzenlenecek. "4 Mayıs Star Wars Günü" dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, Star Wars serisinden iki film izlenecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Yeni Medya ve İletişim Kulübü ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü iş birliğinde, "Dijital Kariyer Yolculuğunda Güncel Kalmak-I" başlıklı söyleşi düzenlenecek. TOGG Kullanıcı Deneyimi Uzmanı Berk Sarper Şenol'un konuşmacı olacağı etkinlik, 2 Mayıs Perşembe günü saat 13.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasında gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "Türkiye'de Star Sistemi ve Fikret Hakan" başlıklı söyleşi düzenleyecek. Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nigar Pösteki'nin konuşmacı olacağı etkinlik, 2 Mayıs Perşembe günü saat 13.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İşletme Yönetimi Programı ile Dış Ticaret Programı iş birliğinde; yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve büyümesi süreçlerinde, girişimcilik-inovasyon üzerine öğrencilerin bilgilendirilmesi amacaıyla 2 Mayıs Perşembe günü Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'ne (BTM) gezi düzenlenecek.

Kampüs Dışı

İletişim ve Tasarımı Bölümü, web tasarımıyla ilgili temel kavramlar, teknikler ve güncel trendler hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "İTB Sanat Atölyeleri: Murat Uluk" başlıklı etkinlik düzenleyecek. İstanbul Beykent Üniversitesi Yeni Medya Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Murat Uluk'un konuşmacı olacağı etkinlik, 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki AK 1B 11-13 numaralı bilgisayar işliğinde gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Orkestra İKÜ tarafından, 2 Mayıs PErşembe günü saat 19.00'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde "KRONOPOP" konseri düzenlenecek. Konserde; 90’lı yıllardan başlayarak günümüze kadar yapılmış en popüler Türkçe Pop şarkılarından oluşan bir repertuvar kronolojik olarak seslendirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, öğrencilerin Tevfik Fikret'in hayatına yakından bakmalarını sağlamak amacıyla 3 Mayıs Cuma günü Aşiyan Müzesi'ne gezi düzenleyecek.

Kampüs Dışı

24-25 Eğitim-Öğretim Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci (YÖS) Kayıtları

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Kayıt Dondurma İstekleri Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), birbirinden güzel etkinlikleri Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında sayısız yarışmalar ve projelerle ülkemizi başarıyla temsil eden Lepidus Ensemble, 13 Mayıs Pazartesi günü saat 19.00'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde sahne alacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Derslerin Bitişi

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Yarıyıl Sonu Sınavları Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Yarıyıl Sonu Sınavları Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY İngilizce Hazırlık Sınıfı Ders Bitişi *Seviye içi başarı koşullarını yerine getiren ve Yabancı Dil Yeterlilik Sınavına girmeye hak kazanan öğrenciler için

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Yarıyıl Sonu Sınavları Not Girişi Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Yaz Öğretimi Ders Prog. ORİON giriş Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Başarı Notu İtirazları Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Yarıyıl Sonu Sınavları Notu ve GNO İlan

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Bahar YY Başarı Notu İtirazları Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası