İKÜ'de Yaşam

Kültür'lü bir hayat uzakta değil, tam merkezde!

İstanbul Kültür Üniversitesiİstanbul Kültür Üniversitesi, eğitim-öğretim faaliyetlerini Ataköy, Şirinevler, İncirli ve Basın Exspres Yerleşkeleri olmak üzere dört merkezde sürdürür.

İstanbul Kültür Üniversitesi yerleşkelerinin tümüne metro, metrobüs, otobüs ve İDO ile ulaşmak mümkündür.
E-5 Karayolu üzerinde bulunan yerleşkeler arasında gün boyu ring seferler bulunmakta ve öğrencilerin ulaşımı güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi, canlı kampüs atmosferiyle öğrencilerin sosyal yaşamına renk katıyor. Yıl boyu  yerleşkelerimizde düzenlenen festivaller, film gösterimleri, tiyatro oyunları ve daha birçok etkinlik, keyifle hatırlanacak anıların çıkış noktası.

Öğrenci kulüplerinin faaliyetleri de bu dinamik ortamın vazgeçilmez bir parçası ve yepyeni dostlukların başlangıcı. Ataköy yerleşkemizde bulunan 750 kişilik Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ise unutulmayacak konserlere ev sahipliği yapıyor.

İKÜ; yurtları, spor tesisleri, kütüphanesi, kafeteryaları, sağlık merkezleri, büfeleri, kuaförü ve banka şubesi ile bir üniversite kampüsünde bulunması gereken tüm olanaklara sahip. Öğrenci kulüplerinin etkinlikleri, konserler, festivaller, sergiler, söyleşiler ve diğer faaliyetler, zengin bir kültür, sanat ve eğlence atmosferi yaratıyor.


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 28/05/2018 - 10:14