Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Uzm. Dr. Dilek Baykal tarafından yönetilmektedir. Baykal, 1993 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1999 yılında da Şişli Etfâl Eğitim Hastanesi’nden Aile Hekimliği uzmanlığını almıştır. 2008 yılından beri İKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 İKÜ Sağlık Birimi

Sağlık Birimimizde biri uzman doktor olmak üzere 2 doktor, bir sekreter, her yerleşkede de birer hemşire olmak üzere toplam 6 hemşire hizmet vermektedir.

Tüm Sağlık Birimlerimizde yıl boyunca tüm öğrenci ve çalışanlarımıza acil muayene ve müdahale, çeşitli şikâyetlerde ilaç desteği ve tedavisi, pansuman, tansiyon ölçümü, gerektiğinde de kan şekeri ölçümü ve EKG çekimi yapılabilmektedir. Ataköy Yerleşkesi Sağlık Birimimizde Doktorumuz tarafından rutin muayene ve hasta değerlendirmesi yapılmaktadır. Lüzumlu hallerde ise hastalarımız bir süre gözlem odasında takip edilmekte ve gerekli görüldüğü durumlarda ileri tetkik ve tedavi için sağlık kuruluşlarına sevk edilmektedir. İsterlerse de bu işlemleri anlaşmalı hastanelerimizde indirimli olarak yaptırabilmektedirler. Ayrıca birimimiz özel bir laboratuvar ile anlaşmalıdır. Her türlü laboratuvar tetkiki uygun ücretle yapılabilmektedir.

Sporcularımızın lisans raporları uzman doktorumuz tarafından onaylanmaktadır. 

Birim Faaliyet Raporları

Üniversitemiz çatısı altındaki herkes birimimizden yararlanabilmektedir. Bütün bu hizmetler herhangi bir ücret almadan özveri ile yerine getirilmektedir. 

Dr. Dilek Baykal
Dr. Dilek Baykal
Daire Başkanı
Dahili: 4756
Dr. Halil Gacal
Dr. Halil Gacal
Kurum Hekimi
Dahili: 4757
Ayşe Şenal
Ayşe Şenal
Hemşire (İncirli)
Dahili: 4982
Hülya Sakazade
Hülya Sakazade
Hemşire
Dahili: -
Mercan Altun
Mercan Altun
Hemşire
Dahili: -
Rukiye Sulu
Rukiye Sulu
Hemşire (Ataköy)
Dahili: 4759
Gülay Erden
Gülay Erden
Hemşire
Dahili: -
Zeynep Burgazdere
Zeynep Burgazdere
Hemşire
Dahili: 4829
Ayşegül Can
Ayşegül Can
Birim Sekreteri
Dahili: 4761
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kalite Komisyonu
Başkan (Daire Başkanı)  Uzm. Dr. Dilek Baykal
Üye Cumhur Gültekin
Üye Ayşegül CAN
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kalite Komisyonu Toplantı Tutanakları
24 Ocak 2022 / 1  
27 Haziran 2022 / 2  
20 Ocak 2020 / 1  
16 Kasım 2020 / 2