İKÜ, Yeni Sanat Yılını İdil Biret Resitali İle Açtı

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde 9 Ekim Salı günü saat 19.00’da İKÜ Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) tarafından gerçekleştirilen resitalde, Türkiye’nin klasik müzik dehalarından İdil Biret; Bach, Haendel, Chopin ve Beethoven’ın eserlerini yorumladı.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) her yıl birbirinden değerli isimleri ve grupları ağırladığı kültür sanat mekânı Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, yeni sanat yılında kapılarını İdil Biret Resitali ile açtı. 

9 Ekim Salı günü saat 19.00’da İKÜ Ataköy yerleşkesinde Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) tarafından gerçekleştirilen resitalde, Türkiye’nin klasik müzik dehalarından İdil Biret; Bach, Haendel, Chopin ve Beethoven’ın eserlerini yorumladı. Sanatseverler bu eşsiz müzik ziyafeti ile unutulmaz bir gece yaşadı.

750 kişi kapasiteli Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, yıl boyunca Fazıl Say, İncesaz, Kalben, Büyük Ev Ablukada, Haldun Dormen, Taksim Trio, Zeliha Berksoy gibi birbirinden değerli sanatçıları ve grupları ağırlayacak. 


Son Güncelleme Tarihi: Per, 11/10/2018 - 17:05