İKÜ TTO ile KALBEN Derneği Arasında İş Birliği Protokolü

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Koruma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği (KALBEN) arasında 2 Şubat 2023 Perşembe günü iş birliği protokolü imzalandı. Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe tarafından imzalanan protokol kapsamında; iki kurum, koruma altında yetişen gençler için ortak sosyal projeler geliştirecek.

“Eti Çocuk Tiyatrosu” Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde Çocuklarla Buluştu

Eti Çocuk Tiyatrosu, yazarlığını ve yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin üstlendiği “Mutluluk Denince Akla” oyunu ile 26-27 Ocak tarihlerinde 12.00 ve 14.30 saatlerinde iki seans olarak Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde çocuklarla buluştu. Oyuncu kadrosunda Arda Çoban, Barış Dizer, Çağatay Varol, Gülşah Kağan ve Nil Gül’ün bulunduğu oyun, mutlu olmak için sahip olunması gereken değerleri eğlenceli ve eğitici bir biçimde anlattı. Tiyatro, çocuklar tarafından beğeniyle izlendi.

İKÜ TTO ile Tunç Tesisat Mühendislik ve Mimarlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. Arasında İş Birliği Protokolü

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Tunç Tesisat Mühendislik ve Mimarlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında 16 Ocak 2023 Pazartesi günü iş birliği protokolü imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal tarafından imzalanan protokol kapsamında; İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Edip Seçkin yürütücülüğünde çelik ve betonarme yapılar alanında projeler geliştirecek.

"Gayrimenkul 4.0 ve Marka (ʼlı Konut) Konumlandırma"

Mimarlık Ana Bilim Dalı yüksek lisans mezunu Y. Mimar Çiğdem Karabağ ile Mimarlık Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Gamze Alptekin’in birlikte yazdığı "Real Estate 4.0 & Brand ('ed housing) Positioning" başlıklı makale, Journal of Construction Engineering, Management & Inovation (JCEMI) dergisi Aralık 2022 sayısında yayınlandı. Makalede; Gayrimenkul 4.0 kavramı açıklanarak, gayrimenkul sektöründe marka konumlandırma konusu ele alınmaktadır.

İKÜ TTO ile Odak Radyo Televizyon A.Ş. Arasında İş Birliği Protokolü

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Afrika’ya yayın yapan tek Türk kanalı olan NTR TV (Odak Radyo Televizyon A.Ş.) arasında 5 Ocak 2023 Perşembe günü iş birliği protokolü imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal tarafından imzalanan protokol kapsamında; Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Perihan Taş Öz yürütücülüğünde medya alanına yönelik projeler geliştirilecek.