Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Sınıfı Pearson Akreditasyon Belgesi Yenilendi

6 Temmuz 2018 tarihi itibarı ile Pearson Assured tarafından akredite edilen ve Haziran 2019'da gerçekleştirilen “Pearson Yıllık Gözden Geçirme Sürecini” başarı ile tamamlayan Yabancı Diller Bölümümüzün akreditasyonu yenilenmiştir. Pearson Assured Akreditasyon belgesi ile öğrencilerimizin yeterlilikleri, akademik ve mesleki olarak daha büyük bir geçerliliğe sahip olacaktır.

İKÜ'de Tercih Günleri Başladı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Tercih Günleri, 16 Temmuz Salı günü başladı. Akademisyenler, kültür elçileri ve idari personelden oluşturulan ekibimiz, yerleşkelerimizde açılan stantlarda, aday öğrenciler ile aileleri, meslekler ve bölüm tercihi konusunda bilgilendiriyor.

Ataköy, İncirli, Şirinevler ve Basın Ekspres yerleşkelerinde 16 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında devam edecek tercih günleri süresince aday öğrencilere ve ailelere: Eğitim olanakları, akademik programlar, burs seçenekleri ve barınma imkânları hakkında detaylı bilgiler verilecek.

2019 Mezuniyet Töreni Yapıldı

2018-2019 akademik yılı mezunu öğrencilerimizi; öğrenci, öğretim üyeleri ve velilerimizin de katıldığı tören ile geleceğe uğurladık. 2 Temmuz 2019 Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda yedi fakülte ve iki meslek yüksekokulundan mezun olan yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin kep attığı mezuniyet töreninde, kuruluşumuzdan bu yana geçen 22 yılda 30 farklı ülkeden 28 binin üzerinde genci mezun etmenin haklı gururunu yaşadık.

İKÜ 2019 Mezuniyet Balosu 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2019 Mezuniyet Balosu, 28 Haziran Cuma günü Portexe-Baltalimanı’nda düzenlendi. İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) tarafından gerçekleştirilen baloya öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Saat 19.00’da kokteyl ile başlayan etkinlik, akşam yemeği ile devam etti. İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer ve akademisyenlerimizin katıldığı balonun açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel yaptı.

“Her Aydınlığın İçinde Karanlık Noktalar Vardır”

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç’ün Kültür Koleji “Geleneksel Fırında Makarna Günü”nde yaptığı konuşması, Herkese Bilim Teknoloji dergisinin 28 Haziran 2019 tarihli sayısında yayımlandı. 

Akıngüç Koleksiyonu İKÜSAG’da

Türk resim sanatının farklı kuşak ve sanat anlayışına sahip önemli isimlerinin eserlerini bir araya getiren İKÜ Akıngüç Sanat Koleksiyonu’nun 22 eseri, Ataköy yerleşkemizde yer alan İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ağırlıklı olarak yağlı boya resimlerin yer aldığı, fotoğraf ve bronz heykellerin de bulunduğu seçki, 10 Temmuz 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.