İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden Üniversitemize Ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk, Müdür Yardımcısı Gökmen Öztürk ve Spor Tesisleri Sorumlu Müdürü Ozan Karakiraz, İstanbul Kültür Üniversitesi'ni ziyaret etti. 12 Haziran Çarşamba günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasını gezen İBB yetkililerine; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız, Genel Sekreterimiz Ender Rıza Ekici ve Genç Ofis Koordinatörümüz Hülya Aydın eşlik etti. 
 

Prof. Dr. Burcu Yavuz Tiftikçigil, “GLOBAL SUSTAINABLE DEVELOPMENT CONGRESS”te Üniversitemizi Temsil Etti

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Burcu Yavuz Tiftikçigil, 10-13 Haziran 2024 tarihleri arasında Tayland’da düzenlenen “Global Sustainable Development Congress”e üniversitemizi temsilen katıldı.

Tayland Yüksek Öğrenim, Bilim, Araştırma ve Yenilik Bakanlığı’nın ev sahipliğini yaptığı kongreye; sürdürülebilir bir gelecek için yükseköğrenim, hükümet, iş dünyası ve sivil toplum temsilcileri katıldı. Sürdürülebilir kalkınmanın tüm boyutlarının ele alındığı kongre, üç bin küresel düşünce liderini bir araya getirdi.

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Türkiye Triko Sanayicileri Derneği Arasında Staj ve Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) arasında, geleceğin tekstil uzmanlarını yetiştirmek amacıyla önemli bir iş birliği protokolü imzalandı. 

Zeytinburnu Kaymakamı Adem Uslu, TRİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balkuv, TRİSAD Yönetim Kurulu üyeleri ve TRİSAD Eğitim Sorumlusu Murat Tataoğlu gibi isimlerin katıldığı protokol, 6 Haziran Perşembe günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 

TS ISO/IEC 27001:2013 Sertifikası Yenilendi

ISO 27001 BGYS (Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) kapsamında 2. Gözetim Denetimi tamamlanarak, Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı'na ait TS ISO/IEC 27001:2013 sertifikası yenilendi.

Başta Bilgi Güvenliği Yönetim Temsilcisi Barış Dereli olmak üzere, denetim sürecinde emeği geçen tüm mensuplarımıza teşekkür ederiz.

Sertifika için tıklayınız...

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Balkan Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Balkan Üniversiteler Birliği’ne (BAUNAS) üye oldu. Tirana International Hotel'de düzenlenen toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe katıldı. İmzalanan protokol ile üniversitemiz Balkan Üniversiteler Birliği’ne üye üniversiteler arasına adını yazdırdı.

Güneydoğu Avrupa'daki üniversitelerden oluşan Balkan Üniversiteler Birliği, toplumsal sorunlara çözüm üretmekte ve üniversiteler arasında iş birlikleri kurulmasına olanak sağlamaktadır. 

“PDR Zirvesi

Eğitim Fakültesi ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, 27 Mayıs Pazartesi günü “PDR Zirvesi” düzenlendi. Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen zirveye, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 650 okul psikolojik danışmanı katıldı.