PROF. DOĞAN KUBAN’IN ARDINDAN…

İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından 9 Mart 2011 tarihinde "Onursal Doktora" unvanı verilen mimar, restoratör, tarihçi Prof. Doğan Kuban, 22 Eylül 2021 tarihinde vefat etmiştir. 1973-76 döneminde İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı olan, 1978-83 arasında Ağa Han Mimarlık Ödülü Yürütme Komitesi üyeliği yapan, 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nde “Mimarlık” ödülü verilen, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) 2021 “Jean Tschumi Mimari Yazın Ödülü” sahibi Prof. Doğan Kuban’ı saygıyla anar, tüm ailesine ve meslek camiasına başsağlığı dileriz. 

IBS Moskow Academy MBA Programları Direktörü Dr. Veronika Kotsoeva, Rektörlüğümüzü Ziyaret Etti

IBS Moskow Academy MBA Programları Direktörü Dr. Veronika Kotsoeva, Rektörlüğümüzü ziyaret etti. 22 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette, lisansüstü programlarımız için iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sinan Alçın, akademik-idari kadro ve öğrencilerin katılımıyla 22 Eylül Çarşamba günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Kültür Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yıla 'Merhaba' Dedi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kültür Noktası tarafından, 2021-2022 Akademik Yılı’nda İKÜ ailesine yeni katılan öğrencilerimize sıcak bir karşılama sunmak, yükseköğrenim yaşamları boyunca yeni yuvaları olacak üniversitemizi ve çalışanlarımızı tanıtmak, üniversitedeki ilk günlerini ilham verici ve yol gösterici bir hale getirmek amacıyla 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında Ataköy yerleşkemizde Oryantasyon Programı düzenlendi. 

İKÜ Rektörlüğü, MODOKO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sinan Alçın, 21 Eylül Salı günü MODOKO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan’ı makamında ziyaret ettiler. Görüşmede, İstanbul Kültür Üniversitesi ile MODOKO arasındaki mevcut protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.
 

İKÜ Rektörlüğünden İMES Organize Sanayi Sitesine Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sinan Alçın, 21 Eylül Salı günü İMES Organize Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ettiler. Görüşmede, İstanbul Kültür Üniversitesi ile İMES arasında gerçekleştirilmesi planlanan ileri düzey iş birliği konusunda istişarede bulunuldu.
 

İstanbul Kültür Üniversitesi Dijital Altyapısını Güncelledi

Yeni akademik yıla 20 Eylül’de hibrit olarak düzenlenen öğrenci oryantasyonlarıyla başlayan İstanbul Kültür Üniversitesi, yerleşke tedbirleriyle kurumsal ders yönetim sistemi CATS ve hibrit sınıflarını da güncellediğini duyurdu.

Pandemiyle ağırlığı artan eğitimde dijital uygulamaların yükseköğretimin gerçeklerinden biri olduğunu belirten İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, 2021-2022 akademik yılında sağlık, güvenlik ve eğitimde sürdürülebilirliğin ana hedefler olduğunu kaydetti.