Yaşadıkça Eğitim Dergisi'nin Yeni Sayısı Yayımlandı!

Değerli araştırmacılar,

Eğitim bilimleri alanına 36 yıldır katkı sunan Yaşadıkça Eğitim Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Yeni sayıda okul öncesi eğitimden yükseköğretime, yaygın eğitimden örgün eğitime araştırma ve derleme makaleleri yer almaktadır. Her zaman olduğu gibi bu sayıda da eğitimde kuram ve uygulamayı bir araya getiren Yaşadıkça Eğitim Dergisi'nde, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden araştırmacıların gerçekleştirdiği araştırmalar yer almaktadır. Bu araştırmalar açık erişim politikası gereği herkesin erişimine tamamen açıktır. 

İstanbul Kültür Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Genel Oryantasyon Programı 

İstanbul Kültür Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Genel Oryantasyon Programı, 28 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 13.00'te Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Program, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal’ın öğrencilerimize ilettiği mesaj ile başladı. Rektörümüz, öğrencilere gücünü ve değerlerini köklü bir geçmişten alan, insan ve ülke sevgisine sahip bir vakfın kurduğu üniversitede okumanın ve böyle bir üniversiteden mezun olmanın ayrıcalığını yaşam boyu hissedecekleri mesajını verdi. 

"Öğrenci Kulüpleri Oryantasyon Günleri"

Öğrenci Yaşam Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) tarafından, üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimize yönelik 28-30 Eylül 2022 tarihleri arasında Ataköy yerleşkesi arka bahçede "Öğrenci Kulüpleri Oryantasyon Günleri" düzenlendi. Üç gün süren oryantasyonda, 70 farklı kulüp stant açarak hem tanıtımlarını yaptı hem de yeni üye alımlarını gerçekleştirdi. 3 gün süren etkinlik boyunca yaklaşık beş bin öğrenci ilgi alanlarına hitap eden kulüplere üye oldu.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni; Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ve Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız ile akademik-idari kadro ve öğrencilerin katılımıyla 28 Eylül 2022 Perşembe günü saat 10.00’da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr.

Güvenlik Personeli Eğitimi

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, yerleşkelerimizde görev yapan güvenlik personelimize yönelik 24 Eylül Cumartesi günü eğitim düzenlendi. "Halkla İlişkiler ve İletişim", "Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları", "Kitle Psikolojisi" ile "Öfke kontrolü ve Stres Yönetimi" konu başlıklarında 3 seans halinde gerçekleştirilen eğitime, Ataköy yerleşkemiz ev sahipliği yaptı. 
 

Yerleşkelerimiz ULV Sistemi ile Dezenfekte Edildi

COVID-19 tedbirleri kapsamında; Ataköy, Şirinevler, Basın Ekspres ve İncirli yerleşkelerimizde 24 Eylül 2022 Cumartesi günü fiziki olarak kullanılan akademik/idari personel ofisleri, ortak kullanım alanları, sınıflar, amfiler, laboratuvarlar ve servis araçları virüslere karşı ULV sistemi ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından dezenfekte edildi.

U.L.V. (Ultra Low Volume) sistemi;

"Dijital Eğitim Oryantasyon Programı"

2022-2023 Akademik Yılı Genel Oryantasyon Programlarından biri olan ve yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize; üniversitemizdeki akademik yaşamları boyunca faydalanacakları tüm dijital ortam ve imkânların tanıtılarak, kullanımları konusunda eğitimlerin verildiği "Dijital Eğitim Oryantasyon Programı", Öğrenci Yaşam Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) tarafından gerçekleştirildi. 19 Eylül Pazartesi günü Adobe Connect platformu üzerinden iki oturum (10.30-12.00 ve 14.00-15.30) şeklinde düzenlenen programın ilk oturumuna 259, ikinci oturumuna ise 475 yeni öğrencimiz katıldı.