Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe'ye Koç Üniversitesi'nden "Geleceğe İlham Veren Mezunlar Ödülü"

Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, mezunu olduğu Koç Üniversitesi tarafından "Geleceğe İlham Veren Mezunlar Ödülü"ne layık görüldü. Tören, 30 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsünde yer alan Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleştirildi.

Türk Halk Müziği Korosu Konseri

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Türk Halk Müziği Korosu tarafından, Atatürk'ün sevdiği ve Cumhuriyetimize söylenmiş türküler 20 Aralık 2023 tarihinde düzenlenecek konser ile seslendirilecek. Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine 100 korist ile gerçekleştirilecek konserde korist olarak yer almak isteyen akademik-idari personel ve öğrencilerimiz, salı günleri Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası 1. kat çok amaçlı salonda yapılacak provalara katılabilirler. 

“Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 22 Kasım 2023 Salı günü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanımız & Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenlerimizden Prof. Dr. Ömür Ceylan'ın konuşmacı olarak katıldığı, müziğin ve edebiyatın kesişim noktalarını keşfeden "Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler" başlıklı söyleşiye ev sahipliği yaptı. Etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız başta olmak üzere pek çok akademisyen katıldı. Prof. Dr.

Almanya Akademik Öğrenci Gezisi Sertifika Takdim Töreni

Üniversitemiz ve Hukuk Fakültemizin uluslararası iş birlikleri kurarak öğrenci-öğretim üyelerimizin akademik ve mesleki ilişki tesis etmesi, kariyer planlamalarına katkı sağlanması yoluyla akademik kaliteyi geliştirme çalışmaları kapsamında, 14-27 Temmuz 2023 tarihleri arasında Almanya Akademik Öğrenci Gezisi gerçekleştirildi.