Dünyaca Ünlü Mimarlar, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrencileriyle Buluşuyor

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Bölümü, dünyaca ünlü mimarları öğrencileriyle buluşturuyor. ABD’li Mimar & Akademisyen Eric Owen Moss,  MIT Mimarlık ve Planlama Okulu Dekanı & 2020 Venedik Bienali Küratörü Hashim Sarkis ile İngiliz Mimar & Akademisyen Ian Ritchie’nin öğrencilerimizle buluşacağı etkinlikler online olarak gerçekleştirilecek.

“Üniversitelerde Hibrit Eğitim Dönemi: Öğrencilerin Kaygısı ve Stresi Azalıyor”

Koronavirüs pandemisi gölgesinde yeni akademik yıla başlayan üniversitelerden bazıları hibrit eğitim de denen online ve yüz yüze eğitim modelinin birlikte uygulandığı karma eğitim modelini kullanmaya başladı. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (İKÜ) “Blended Learning (Karma Eğitim)” adıyla uygulanmaya başlanan modelle isteyen öğrenciler sınıf ortamında isteyenler ise online olarak derslerine devam ediyor. 

Sınıflar canlı yayın için yeniden düzenlendi

Girişimcilik Bölümü 1. Sınıf Öğrencilerimizden Elif Eda Güneş, Hayat ve Başarı Hikâyesi ile TedxReset’te Yer Alacak

Girişimcilik Bölümü 1. sınıf öğrencilerimizden Elif Eda Güneş, daha önce gerek ulusal-uluslararası basında yer alan, gerek kitaplara konu olan ve devlet makamları tarafından tebrik-takdir edilen başarılı hayat hikâyesini 14 Kasım’da düzenlenecek TedxReset’te paylaşacak.
 

İş, Bilenindir: Girişimcilik Modelleri Webinar Serisi - “Kurumsal Dünyada Yapay Zekâ ve Dijital Transformasyon Uygulamaları”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından organize edilen “İş, Bilenindir: Girişimcilik Modelleri” webinar serisi, 1 Ekim 2020 Perşembe günü gerçekleştirilen “Kurumsal Dünyada Yapay Zekâ ve Dijital Transformasyon Uygulamaları” başlıklı söyleşi ile devam etti. Microsoft Consultancy Services Account Delivery Executive Esra Ergün’ün konuk olduğu webinarın moderatörlük görevlerini Öğr. Gör. Berrak Köten, Öğr. Gör. Dr. Barış Safran, Öğr. Gör. Burak Öçlü ve Öğr. Gör. Gözde Bircan üstlendi.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğrencilerimiz RaDiChal’20'de 1. Oldu

Kurucu direktörlüğünü Dr. Cihan TAŞTAN’ın yaptığı, nadir hastalıklara genetik tedavi üretmek amacıyla proje geliştirmek için 31 ekibin ve 150’yi aşkın öğrencinin katıldığı, Türkiye geneli üniversiteler arası nadir hastalıklar genetik tedavi yarışması RaDiChal’20 ‘nin şampiyonu ‘’Prime Editing ile c.840 C>T Transisyonunun Düzeltilmesi ve c.859 G>C Dönüşümünün Sağlanmasıyla SMN2 Gen Etkinliğinin ve SMN Protein Anlatımının Arttırılması’’ adlı projeleri ile İstanbul Kültür Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 4.