İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulaması CATs ile Fark Yaratıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi teknolojinin bütün olanaklarından yararlanarak uzaktan eğitim altyapısını oluşturmuş ve bu yönde önde gelen eğitim kurumlarından biri olma başarısını göstermiştir. 2011 yılından bu yana CATs sistemi ile eğitim etkinliklerine zaman ve mekândan bağımsız erişim olanağı sunan İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında geçilen Uzaktan Eğitim Uygulaması ile tüm yeteneklerini öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor. 

Girişimcilik Bölümü Öğrencisi Mustafa Yılmaz’ın BAP Önerisi Onaylandı

Girişimcilik Bölümü 1. sınıf öğrencisi Mustafa Yılmaz’ın Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar’ın danışmanlığı, Arş. Gör. Taha Yusuf Çakarel’in desteğiyle hazırladığı “AVUS-Aydınlatmaların Kontrolünde Akıllı Güç Devrelerinin Sağlayacağı Fayda Üzerine Bir Araştırma” başlıklı BAP önerisi kabul edildi. 
 

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Yedikule Anadolu Lisesi Arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Yedikule Anadolu Lisesi arasında eğitimde iş birliği anlaşması yapıldı. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ile Yedikule Anadolu Lisesi Müdürü Namık Kemal Yurttaş’ın imzaladığı protokole göre İletişim Tasarımı Bölümü akademik-idari kadrosu, Yedikule Anadolu Lisesi öğrencilerine film yapım ve yönetim konularında eğitim vererek kendi filmlerini üretebilmeleri için sinema malzemesi desteği sunacak. Protokol kapsamında ayrıca bu yıl sekizincisi düzenlenecek “Lise Öğrencileri Kısa Film Yarışması”na üniversitemiz ev sahipliği yapacak.

“Kültür’de Beslenme Günleri-III Yaşam Döngüsünde Beslenme: Metabolik Sendrom ve Probiyotikler Sempozyumu”

Koronavirüs, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından tüm dünyada hızla yayılmaya başladı. Hastalığın dünya genelinde can almasının ardından uzmanlar bağışıklığı güçlü tutmak adına çeşitli uyarılarda bulundu. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (İKÜ) düzenlenen “Yaşam Döngüsünde Beslenme: Metabolik Sendrom ve Probiyotikler Sempozyumu”nda probiyotikler ve bağışıklığın önemi ele alındı. İKÜ Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürhan Raif Çiftçioğlu, hastalığa yakalanmadan önlem alınması gerektiğinin altını çizdi.