İstanbul Kültür Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bahar Yarıyılı Başvuruları Başladı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bahar Yarıyılı başvuruları başladı. 20 ana bilim dalı ve 4 ana sanat dalında 67 tezli-tezsiz yüksek lisans ve 11 doktora programı bulunan İKÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne online başvurular 5 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek. 

Aşıya Dair Bilinmesi Gerekenler

COVID-19’a karşı Çin’de geliştirilen ‘CoronaVac’ aşısı Türkiye’ye geldi. Aşının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte aşı türleri ve aşı uygulamasına ilişkin merak edilen başlıkların sayısı artıyor. COVID-19'a karşı çeşitli ilaç etken maddelerinin geliştirilmesi üzerine araştırmalarını çalışma ekibi ve iş birliği paydaşlarıyla sürdüren Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Pınar Obakan Yerlikaya, COVID 19 virüsü aşıları ve aşı uygulamasına dair bilgilendirmelerde bulundu. 

“Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal İnovasyon Fikir Yarışması

Kredi Kayıt Bürosu, gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri, toplumsal ihtiyaçları fark etmeleri ve bu alanlarda harekete geçmelerini sağlamak amacıyla Türkiye genelindeki üniversitelerdeki ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yurt dışında üniversite eğitimi alan Türk öğrencilerin katılımına açık olan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” başlıklı sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasını Ocak 2014 itibarıyla başlattı.

İstanbul Kültür Üniversitesi ve Kültür Hizmetleri A.Ş. ile Dünyagöz Hastaneler Grubu Arasında Protokol İmzalandı

İstanbul Kültür Üniversitesi ve Kültür Hizmetleri A.Ş. ile 1996 yılından beri göz sağlığına ilişkin problemlerine en son teknolojilerle dünya standartlarında çözümler üreten Dünyagöz Hastaneler Grubu arasında anlaşma sağlandı. İmzalanan protokol sayesinde İKÜ ve Kültür Hizmetleri A.Ş. çalışanları, idari-akademik kadrosu, öğrencileri, mezunları ve birinci derece yakınları; muayene, tetkik, lazer, genel ve özellikli ameliyatlardan indirimli olarak faydalanabilecekler. 

SGK-Ücretli Hastalar ve 1. Derece Yakınları:

11-17 Ocak 2021 Haftası Çalışma Düzeni

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,
 
Ülke çapında Covid-19  bağlamındaki gelişmeler nedeniyle üniversitede zorunlu olarak bulunması gereken personel dışında, 18 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar uzaktan çalışma sistemine devam edilecektir. Bu süre içinde öncelikle sağlığımızı korumamız, ulaşılabilir olmak kaydıyla sanal ortamda toplantılarımızı yapmamız ve günlük işlerimizi düzenli olarak yürütmemiz konusunda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ederim.
 
Sağlıklı günler diliyorum.
 
Prof. Dr. Erhan Güzel

Yasemin Merih Alparslan: “Doğru Kariyer Seçimi ve Yeni Nesil Yetkinlikler” 

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen “İş, Bilenindir: Girişimcilik Modelleri” webinar serisi kapsamında “Doğru Kariyer Seçimi ve Yeni Nesil Yetkinlikler” başlıklı bir e-seminer gerçekleştirildi. Sektörlerinde başarıya ulaşmış kişilerin deneyimleriyle katılımcılara değişik bakış açıları kazandırmak ve farkındalık düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenen, moderatörlüğünü Öğr. Gör. A. Berrak Köten, Öğr. Gör. Dr. Barış Safran ve Öğr. Gör.