Mekan 2018 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması Sonuçlandı

    2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen MEKAN 2018 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Proje Yarışması’nın jüri değerlendirmesi 9 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde yapıldı.

Yarışmaya katılan 55 bitirme projesi Prof. Dr. Gülay Usta başkanlığında, jüri üyeleri Prof. Dr. Gülay Usta, Doç. Dr. Rana Kutlu, Doç. Dr. Ervin Garip, İç Mimar Atilla Kuzu (Zoom TPU), İç Mimar Yalın Tan (Yalın Tan + Partners), İç Mimar Gönül Ardal (Gönye Proje Tasarım) tarafından değerlendirilmiş olup, yarışmanın sonuçları aşağıdaki gibidir.

“İKÜ Mezunlar Günü” Etkinliği Gerçekleştirildi

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), 7 Ekim Pazar günü Ataköy yerleşkesinde “İKÜ Mezunlar Günü” etkinliğini düzenledi.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Gül Akıngüç, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, Dekanlarımız, Hocalarımız ve mezunlarımız katıldı.

İKÜ, Yeni Sanat Yılını İdil Biret Resitali İle Açtı

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) her yıl birbirinden değerli isimleri ve grupları ağırladığı kültür sanat mekânı Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, yeni sanat yılında kapılarını İdil Biret Resitali ile açtı. 

9 Ekim Salı günü saat 19.00’da İKÜ Ataköy yerleşkesinde Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) tarafından gerçekleştirilen resitalde, Türkiye’nin klasik müzik dehalarından İdil Biret; Bach, Haendel, Chopin ve Beethoven’ın eserlerini yorumladı. Sanatseverler bu eşsiz müzik ziyafeti ile unutulmaz bir gece yaşadı.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi 2018-2019 Sanat Yılı Etkinlik Programı

Üniversitemiz Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi 2018-2019 Sanat Yılı Etkinlik Programı belli oldu. İKÜ ve İKEK öğrencileri, mezunları ile akademik ve idari personelinin % 50 indirimli olarak katılabileceği etkinliklerin takvimi için hazırlanan tanıtım filmimizi izleyebilirsiniz.

İKÜ Mezunlar Günü

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), 7 Ekim Pazar günü 14.00 – 18.00 saatleri arasında Ataköy yerleşkesinde İKÜ Mezunlar Günü etkinliğini düzenleyecek.

Öğrencilik yıllarını, arkadaşlarını ve hocalarını özleyen tüm İKÜ mezunlarının bir araya geleceği etkinlikte, 2008 yılı mezunlarına anı madalyonu takdim edilecek.