Teknoloji ve Proje Destek Birimi Kuluçka Merkezi 2019 “Fikrin mi Var?” Ödül Töreni

Teknoloji ve Proje Destek Birimi Kuluçka Merkezi’nin “Fikrin mi Var?” başlıklı 2019 Çağrı Dönemi’nde dereceye giren ilk üç başvuru sahibine 14 Kasım 2019 Perşembe günü Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenle ödülleri dağıtıldı.

İKÜ ile İŞKUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile İŞKUR arasında yerleşkelerimizde İŞKUR irtibat noktaları kurulmasına ilişkin iş birliği protokolü yapıldı. 14 Kasım Perşembe günü İKÜ Rektörlük Ofisi’nde gerçekleştirilen protokole; Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Hikmet Çağlar, Kültür Noktası Birim Başkanı Dr. Neslihan Fatma Er ile İŞKUR’u temsilen İl Müdürü Yunus Yelmen, İl Müdür Yardımcısı Günay Bölükoğlu ve Şube Müdürü Asım Avlanmaz katıldı. 
 

MEKÂN 2019’un Birincisi İKÜ’den

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen MEKÂN 2019 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması’nın sonuçları açıklandı. İç Mimarlık Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerini ortak bir platformda buluşturmak ve yapıcı bir rekabet ortamı oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmaya öğrenciler, bitirme projeleriyle katıldı.

İKÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. NESLİHAN DOSTOĞLU MİDEKON YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK SEÇİLDİ

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bünyesinde mimarlık temel alanı disiplinlerinin (mimarlık, tasarım, planlama) yer aldığı fakültelerin dekanlarının oluşturduğu Mimarlık Fakültesi Dekanları Konseyi (MİDEKON) Yönetim Kurulu’nun Başkanı olarak seçildi. 

Dolmabahçe Gezisi 

İstanbul Kültür Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAMER) ile Atatürkçü Düşünce Kulübü iş birliğinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında “Dolmabahçe Ziyareti” gerçekleştirildi. 10 Kasım Pazar günü öğrencilerimizin katılımıyla düzenlenen ziyarette Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. yıldönümünde saygı ile anıldı. 
 

Anıtkabir Gezisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAMER) ile Atatürkçü Düşünce Kulübü iş birliğinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında “Ata’ya Saygı... Anıtkabir Ziyareti” etkinliği düzenlendi. 

9 Kasım Cumartesi günü saat 23.00’te Ataköy yerleşkesinden hareketle başlayan gezi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen törenlerle anıldı. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 81. Yıl Dönümünde Anıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), akademik-idari personel ve öğrencilerin katıldığı törenle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 81. ölüm yıl dönümünde andı. 

10 Kasım 2019 Pazar günü Ataköy yerleşkesi ön bahçesinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel’in Atatürk büstüne çelenk koyması ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.