“İnsan Kaynakları Etkileşim Oturumları” 

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, ikinci çalışmasını “İnsan Kaynakları Etkileşim Oturumları” başlığıyla 9 Nisan 2021 Cuma günü 10.00-12.00 saatleri arasında düzenledi.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen çalışmaya idari birimlerde görev yapan orta kademe yöneticiler katıldı. İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı Murat Cantürk’ün yönettiği oturumlarda; ilgili unvanlarda görev yapan yöneticilerin talep, fikir ve önerileri alınarak bu doğrultuda çalışmalara başlandı.

“Çalışan Deneyimi - Farkındalık Oturumları” Başladı

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Zorlu’nun yönetiminde idari departman çalışanları ile çalışan deneyimi programına başladı. Programın ilk uygulaması, 7 Nisan Çarşamba günü 10.00-13.00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı çalışanları ile hibrit olarak gerçekleştirildi.

Ünlü Mimar Romi Khosla, İKÜ Mimarlık Bölümü'nün Konuğu Oldu

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Bahar Yarıyılında da dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla buluşturmaya devam ediyor. Online olarak gerçekleştirilen konferans dizisinin ikinci konuğu, 7 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.00’de ünlü mimar Romi Khosla oldu. Khosla, Londra’daki AA Mimarlık Okulu’ndan mezun olduktan sonra Hindistan’da Tasarım Stüdyolarını kurdu ve ulusal ve uluslararası ödüle sahip yüzden fazla bina tasarladı.

“Umut Hep Var” 

Öğrenci iletişimi Kültür Noktası ve Engelli Öğrenci Birimimizin desteğiyle sağlanan, basın içerik kurgusu ve medya ilişkileri süreci Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı son sınıf öğrencilerimizden Umut Ünlü’nün öyküsü, 6 Nisan Salı tarihli Posta gazetesinde “Umut Hep Var” başlığıyla yayınlandı. 

Haberi okumak için tıklayınız...

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile Valahia of Targoviste-Romania Üniversitesi Arasında İş Birliği 

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, “Girişimci ve Yenilikçi” üniversite kapsamında Valahia of Targoviste-Romania Üniversitesi ile akademik iş birliği anlaşması imzaladı. Bu kapsamda Hava Lojistiği Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. Gökhan Kırbaç’ın da başkanlık yaptığı “12th Supply Chain Management for Efficient Consumer Response Conference” isimli konferansa, İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu “Co-Organizer” olarak dahil oldu. Konferansta “Co-Organizer” olarak İngiltere’den Cranfield Üniversitesi ve ABD’den Regis Üniversitesi de bulunuyor.

“İş, Bilenindir: Girişimcilik Modelleri Webinar Serisi: Bir Girişimcilik Modeli Olarak Yönetim Danışmanlığı” 

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, 15 Mart 2021 Pazartesi günü “İş, Bilenindir: Girişimcilik Modelleri” webinar serisi kapsamında “Bir Girişimcilik Modeli Olarak Yönetim Danışmanlığı” konusunu işledi. Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Ayşegül Berrak Köten, Öğr. Gör. Dr. Barış Safran ve Öğr. Gör. Burak Öçlü’nün üstlendiği etkinliğe Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı & Tangram Yönetim Danışmanlık A.Ş. Kurucu Ortağı CMC Zeynep Tura konuşmacı olarak katıldı.

“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Yarışması Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği “TSPB” tarafından düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi bilgilendirmek amacıyla 6 Nisan 2021 Salı günü saat 20.00’de toplantı gerçekleştirilecek. Bankacılık ve Sigortacılık İkinci Öğretim Program Başkanı Öğr. Gör. A. Berrak Köten’in moderatörlüğündeki etkinliğe konuk olacak TSPB Kurumsal İletişim Müdürü Tuğba Oğan, yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin sorularını cevaplandıracak.