Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'ndan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'e Ziyaret

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve eşi Marilena Berger, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı'nın Üniversitemizi ziyaretlerinde yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Nazik ziyaret nedeniyle kendilerine teşekkür ederiz.

İKÜ ANTS, YAY Platformu Resmi Açılış Toplantısına Katıldı

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından “Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen Yenilikçi Ara Yüz Yapıları (YAY) Platformu Projesi’nin 3 Aralık Pazartesi günü gerçekleşen açılış toplantısına, proje ortağı olan Teknoloji Transfer Ofisimiz İKÜ ANTS’ı temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Gabriela Olaru ve Etkinlik & Tanıtım Uzmanı Özlem Özkan katıldı. 

“Ayhan Kavas ile Hamlet Oyunculuğu” Söyleşisi

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, 4 Aralık Salı günü tiyatro sanatçısı “Ayhan Kavas ile Hamlet Oyunculuğu” söyleşini gerçekleştirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Ömer Karpuz, yönetmen Levent Kurumlu ve bölüm öğretim üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Kavas, 2005 yılında oynadığı Hamlet rolüyle ilgili deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı.

‘Güvercin’ Filmi Yönetmeni Banu Sıvacı Öğrencilerimizle Buluştu 

Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü, 4 Aralık Salı günü “Türkiye Sineması Konuşmaları” etkinlikleri kapsamında yönetmen Banu Sıvacı’yı Üniversitemizde ağırladı.

İlk uzun metrajlı filmi Güvercin’in dünya prömiyerini 68. Berlin Film Festivali’nde yapan Sıvacı, katıldığı pek çok ulusal ve uluslararası festivalden de ödülle dönerek 2018 yılının en ilgi çeken yapımlarından birine imza attı.

Foto Muhabir Serkan Şentürk Üniversitemizin Konuğu Oldu

İKÜ Film Atölyesi, 3 Aralık Pazartesi günü “Serkan Şentürk ile Gözlemlemek” söyleşisini düzenledi. Foto muhabir ve fotoğraf sanatçısı Serkan Şentürk, kendi fotoğrafları üzerinden “Film Yapımında Gözlem” konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdi. Şentürk’ün anlatımının yanı sıra soru-cevap şeklinde devam eden söyleşiyi öğrenciler ilgiyle takip etti.