“VI. ULUSLARARASI TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRENCİ KONGRESİ”

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde ilki 2004 yılında yapılan ve TUDOK adıyla markalaşan Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi’nin 6.’sı, beş yıllık bir aranın ardından 13-16 Haziran 2021 tarihleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek.

Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar, AİMSAD Dergisi’ne Röportaj Verdi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar, Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) tarafından yayınlanan AİMSAD Dergisi’ne aile işletmelerinde kurumsallaşma konulu röportaj verdi.

Röportajı okumak için…

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı Mezunlarımızdan Fırathan Mehmet Güleç, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması’nın Belgesel Dalında Birincilik Ödülünü Kazandı

Düzenleme Kurulu’nda İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) Radyo ve Televizyon Teknolojisi Program Başkanı Öğr. Gör. Selin Okumuş’un, Seçici Kurul’unda İKÜ MYO Radyo ve Televizyon Teknolojisi Öğr. Gör. Tayfun Belet’in yer aldığı “18. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali” kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı mezunlarımızdan Fırathan Mehmet Güleç, belgesel dalında birincilik ödülünü kazandı. Mezunumuzu tebrik ederiz…

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in Mesajı

Sevgili Kültür Ailem, 

Üniversitemizin, tüzel kişiliğini temsil eden Rektörlük makamı, kuruluşumuzdan bu yana idari ve akademik yetkinlikleriyle her zaman çok değerli isimler tarafından temsil edildi.

2 Haziran 2021 tarihinde Rektörlük görev süresini tamamlayan Prof. Dr. Sayın Erhan Güzel ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer’e de gösterdikleri üstün gayret ve üniversitemize değerli katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum. 

“Dünyada ve Türkiye’de Sigorta Sektörü”

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı, 28 Mayıs 2021 Cuma günü “Dünyada ve Türkiye’de Sigorta Sektörü” başlıklı e-seminer düzenledi. Bankacılık ve Sigortacılık İkinci Öğretim Program Başkanı Öğr. Gör. Ayşegül Berrak Köten’in moderatörlük görevini üstlendiği etkinliğe, Unico Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Sertem Demir konuk oldu.