İstanbul Kültür Üniversitesi Zorunlu İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Haz
25
Haziran 25, 8:24 öö

6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ve “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince işverenler, çalışanlarına sertifikalı iş sağlığı ve güvenliği eğitimi vermek zorundadır. Çalışanlar da, bu eğitime katılmak, eğitimde edindiği bilgileri yaptığı çalışmalarda uygulamak ve bu konudaki talimatlara uygun davranmakla yükümlüdürler. Eğitimlere katılım zorunludur ve eğitim sonunda katılımcılara sertifika düzenlenmektedir. 6331 sayılı kanunun 26/1-ğ maddesi gereğince bu eğitimi almayanlar için cezai yaptırım uygulanması  söz konusudur. 

İşyeri Hekimi Uzm. Dr. Dilek Baykal ve İş Güvenliği Uzmanı Cumhur Gültekin tarafından hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimine  “https://cats.iku.edu.tr ” bağlantısından  İKÜ kullanıcı adınız ve parolanızı girerek “ISG Eğitim” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimlerinin iş başı sonrasındaki bir ay içinde alınması gerekmektedir. Alınan eğitim üç yıl geçerlidir. Geçen üç yıl sonrasında eğitim yenilenir. 


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 27/09/2021 - 17:08