UniCal

Asimov Teknoloji Kulübü, insanlığın en büyük hayallerinden birisi olan Uzay‘da yaşamın ele alınacağı “Uzay Çağına Yolculuk” başlıklı webinar düzenleyecek. Kastamonu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Öğr. Gör. Mücahit Muslu ve İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden Doç.Dr. Hasan Hüseyin Esenoğlu’nun konuşmacı olacakları etkinlik, 2 oturum şeklinde 28 Şubat 2021 Pazar günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Express Bilim Kulübü, katılımcılara dijital pazar ve kariyer hakkında bilgi vermek amacıyla “Dijital Kariyer ve Yeni Yetkinlik Setleri” başlıklı webinar düzenleyecek. BNCInsight Kurucusu Emre Tuna Aydın’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 2 Mart Salı günü saat 18.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İktisat Bölümü, 80’li yıllarda Türkiye ekonomisindeki dönüşümü ve ekonomi politikalarına yansımalarını öğrencilere aktarmak amacıyla “Neden Başaramıyoruz?” başlıklı webinar düzenleyecek. Eski Maliye Bakanı Kaya Erdem’in konuşmacı olacağı etkinlik, 2 Mart Salı günü saat 20.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Express Bilim Kulübü, katılımcılara dijital kariyer hakkında bilgi vermek amacıyla “Dijital Dünyada Kariyer Tasarımını Yeniden Yapmak” başlıklı webinar düzenleyecek. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in konuşmacı olacağı etkinlik, 3 Mart Çarşamba günü saat 17.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası ile AIESEC iş birliğinde, “Liderlik Özelliklerinizi AIESEC ile Nasıl Geliştirebilirsiniz?” başlıklı eğitim düzenlenecek. AIESEC Pazarlama Departmanı Direktörü Berna Yazıcı’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 3 Mart Çarşamba günü saat 17.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Bahar döneminde de dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla online buluşturmaya devam ediyor. Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek konferans dizisinin ilk konuşmacısı 3 Mart 2021 Çarşamba günü saat 20.00’de ünlü mimar, yazar, tasarımcı ve akademisyen Juhani Pallasmaa olacak.

Online

Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi (İKÜ-KAD), “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında “İletişimde Kadın Söylemi” başlıklı e-seminer düzenleyecek. Oyuncu Sema Özcan’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 4 Mart Perşembe günü saat 14.00’te CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası ile AIESEC iş birliğinde, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Mülakat Simülasyonu” başlıklı etkinlik düzenlenecek. AIESEC Pazarlama Departmanı Direktörü Berna Yazıcı’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 4 Mart Perşembe günü saat 15.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Etkili İletişim Kulübü, Yeni Medya ve İletişim Kulübü, Yeni Medya ve İletişim Bölümü, İletişim Sanatları Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı iş birliğinde, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla “Dijital Girişimcilik ve Sunum ile Fikir Aktarmak” başlıklı webinar düzenlenecek. Earnado Kurucu Ortağı Barış Korkmaz’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 4 Mart Perşembe günü saat 20.00’de CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜMED, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında “Kadın Olmak” başlıklı söyleşi düzenleyecek. Uluslararası İlişkiler Bölümü (2017) ve Hukuk Fakültesi (2018) mezunlarımızdan Avukat Nazlı Gülce Başak’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 4 Mart Perşembe günü saat 20.00’de @ikumezun Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilecek. Etkinliğin moderatörlük görevini ise İKÜ İletişim Tasarımı Bölümü (2009) mezunlarından Ömür Kınay üstlenecek.

Online

Gecikmeli Kayıt Yenilemesi (Öğrenci Katkı Payını Zamanında Yatırmayan ve/veya Ders Kaydını Zamanında Yaptırmayan Öğrenciler için) Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Kayıt Dondurma İstekleri Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Ders Muafiyet İstekleri Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

İsteğe Bağlı Hazırlık (Türkçe-İngilizce) Başvuru için Son Tarih

Ataköy Yerleşkesi

Eğitim Fakültesi, öğretim elemanlarının uzaktan eğitimde senkron ve asenkron ders tasarımının nasıl yapılacağına ilişkin bilgilerini ve kuram-uygulamaya yönelik örnekler ile farkındalıklarını artırmak amacıyla e-seminer düzenleyecek. Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Aras Bozkurt’un konuşmacı olacağı etkinlik, 5 Mart Cuma günü saat 10.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 5 Mart Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Meslek Yüksekokulu, öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “Piyasalar, Psikoloji ve Trend Takibi: Lehman Miladı Sonrası Dersler” başlıklı webinar düzenleyecek. Stratejist Işık Ökte’nin konuşmacı olacağı etkinlik, 5 Mart Cuma günü saat 20.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Etkinliğin moderatörlük görevini ise Bankacılık ve Sigortacılık İkinci Öğretim Program Başkanı Öğr. Gör. A. Berrak Köten üstlenecek.

Online

Meslek Yüksekokulu, bitcoin markalarında pazarlama iletişimi planlanması, ajansların planlamalardaki yeri ve önemi konularında öğrencilere bilgi vermek amacıyla “Kripto Paralarda Dijital Pazarlama İletişimi” başlıklı webinar düzenleyecek. Digital Marker Genel Müdürü Mahmud Altundemir, COINPARA Pazarlama Müdürü Dilay Çakıcı ve Taboola Satış Müdürü Doğuş Uçar’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 6 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Sinema Kulübü, katılımcılarla film izleme etkinliği düzenleyecek. Oy birliği ile belirlenecek filmin izleneceği etkinlik, 6 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Bahar YY Ders Ekleme-Ders Bırakma ve Danışman Onayı Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Ders Ekleme- Ders Bırakma Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 12 Mart Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Bahar YY Ders Ekleme- Ders Bırakma Danışman Onayı Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 19 Mart Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 26 Mart Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 2 Nisan Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Bahar YY Sınav Prog. Unitime giriş Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Sınav Prog. Unitime giriş Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 22 Nisan Perşembe günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Ataköy Yerleşkesi

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için BAHAR Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 2.ve 4. Sınav Hakkı Başvuruları Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Sınav Prog. ORİON girişBaşlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Dersten Çekilme ve Danışman Onayı Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Sınav Prog. ORİON giriş Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Dersten Çekilme Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için BAHAR Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 2.ve 4. Sınav Hakkı Başvuruları Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 30 Nisan Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Emek ve Dayanışma Günü

Ataköy Yerleşkesi

21-22 Eğitim-Öğretim Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci (YÖS) Kayıtları

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Dersten Çekilme Danışman Onayı Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenlemeye devam ediyor. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 7 Mayıs Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Bahar YY Kayıt Dondurma İstekleri Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

Bayram Arifesi

Ataköy Yerleşkesi

Ramazan Bayramı Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

Ramazan Bayramı Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Derslerin Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Final Sınavı Programlarının ORION Girişi için Son Tarih

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Bahar YY Yarıyıl Sonu Sınavları Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

Ek süre Hakkı Kazanmış Önlisans Öğrencileri için Bahar Yarıyılı (1.Yarıyıl) Sonu 2.ve 4. Sınav Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi