UniCal

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, nörolojik hastalıkların kökeni ve tedavi sürecinin planlaması amacıyla kullanılan "Nöropsikolojik Testler" hakkında katılımcıların bilgilendirileceği bir etkinlik düzenleyecek. İstanbul Üniversitesi'nden Doç. Dr. Nurcan Orhan'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 25 Ocak Salı günü saat 20.00'de CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

21-22 Bahar YY Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı (YDYS) (Sözlü ve Yazılı) Başlangıcı i) Yatay Geçiş ile Yeni Kayıt yaptıran öğrenciler için ii) Çift Anadal-Yandal Başvurusu yapan öğrenciler için

Ataköy Yerleşkesi

21-22 Bahar YY Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı (YDYS) (Sözlü ve Yazılı) Bitişi i) Yatay Geçiş ile Yeni Kayıt yaptıran öğrenciler için ii) Çift Anadal-Yandal Başvurusu yapan öğrenciler için

Ataköy Yerleşkesi

İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFI BAHAR YARIYILI DERS BAŞLANGICI

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 25. yıla özel düzenleyeceği konserde dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say'ı sanatseverlerle buluşturacak. Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) ile Kültür Koleji Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilecek dinletiye, 17 Şubat 2022 Perşembe günü saat 19.00'da Akıngüç Oditorumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Derya Altınmakas’ın konuşmacı olacağı “Öğrenciler ve Öğretim Üyeleri Gözünden Uzaktan Eğitim” başlıklı seminer, 23 Şubat Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kariyer Kulübü tarafından, "4. Kariyer Onursal Ödül Töreni" düzenlenecek. Bir öğrenci kulübü tarafından düzenlenen en büyük gelir getirici yardım aktivitesi ve bu modelde tek ödül gecesi olan “Kariyer Onursal Ödül Töreni” etkinliğine, 4 Mart Cuma günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Fizik Bölümü akademisyenlerimizden Prof. Dr. Dursun Koçer’in konuşmacı olacağı “Cumhuriyet Türkiye’sinde Kâğıdın Serüveni: SEKA Tarihi” başlıklı seminer, 30 Mart Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile TAİDER Aile İşletmeleri Derneği iş birliğinde, "9. Aile İşletmeleri Kongresi" düzenlenecek. Aile işletmelerinin sorunlarının tartışılacağı etkinlik, 14-15 Nisan 2021 tarihlerinde 09.00-18.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Emre Berkan Yeni’nin konuşmacı olacağı “Alıntı Sözcüklerin İşletime Sokulması: Türkçe Sözlük’ten Örnekler” başlıklı seminer, 27 Nisan Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online