UniCal

19-20 Bahar YY Ders Ekleme-Ders Bırakma ve Danışman Onayı Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

Mimarlık Bölümü, “MIM0004 Mimari Tasarım IV Stüdyosu” dersi kapsamında Poyrazköy’de tasarlanacak “Yaşam Laboratuvarı” temalı konuya ait alan analizlerinin yapılması amacıyla, 24 Şubat Pazartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında “Poyrazköy Teknik Gezisi”ni düzenleyecek.

Kampüs Dışı

Sinema ve Televizyon Bölümü, belgesel formların yeni medyadaki biçimlerini öğrencilere aktarmak amacıyla “Cep Hikâyeleri” başlıklı bir söyleşi düzenleyecek. Cep Hikâyeleri YouTube kanalından Akın Andıran’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 24 Şubat Pazartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim 24-25 Şubat tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Kültür Noktası, dijital ve teknolojik dönüşümle hızla değişen iş yaşamına İKÜ mezunlarının hazırlıklı bir giriş yapmaları ve kişisel markalarını güçlendirmeleri amacıyla “İş’te Kültür ve Kariyer Oryantasyonu”nu düzenleyecek. Danışman&Koç Öğr. Gör. Habibe Akşit ile Talent Brand Company Kurucusu Meryem Yıldız Adak’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 24 Şubat Pazartesi günü 15.00-18.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, Çocuk Gelişimi Programı, Temel Eğitim Bölümü, Psikoloji Bölümü ve Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerimize mesleki hayatlarında yetkinlik kazandırmak amacıyla “Zekâ ve Akıl Oyunları Atölyesi”ni düzenleyecek. Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmeni Eğiticisi Füsun Gedik tarafından verilecek eğitim, 24 Şubat Pazartesi günü 15.00-17.00 saatleri arasında 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 24 Şubat Pazartesi günü 15.00 -18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKUVENT, kulübe yeni üye olan öğrencilerle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla 24 Şubat Pazartesi günü 15.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda “Kulüp Tanışma Toplantısı”nı düzenleyecek.

Ataköy Yerleşkesi

Moliere’in yazdığı, Arda Öztürk’ün müzik düzenlemelerini yaptığı, Tiyatro&Diksiyon Eğitmeni İlknur Güneş’in uyarladığı “Kibarlık Budalası” isimli oyun, İstanbul Kültür Üniversitesi mezunları tarafından ikinci kez sahneye taşınacak. Tamamı İKÜ mezunlarından oluşan 13 kişilik ekip tarafından sergilenecek oyuna, 24 Şubat Pazartesi günü 20.30-22.30 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

Psikoloji Kulübü, öğrencilere çevre konusunda neler yapabileceklerini göstermek amacıyla “Çevre Psikolojisi” başlıklı bir söyleşi düzenleyecek. Psikolog Berker Gonca’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 25 Şubat Salı günü 13.00-15.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İktisat Bölümü, Sağlık ve Wellness sektörünün ekonomik boyutlarını ve Türkiye Ekonomisi üzerine etkilerini anlatmak amacıyla “İyilik, Sağlık Ekonomisi” panelini düzenleyecek. Ethica Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 25 Şubat Salı günü 13.00-16.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek. “Kültür Ekonomi Konuşmaları” kapsamındaki etkinliğin moderatörlüğünü İktisat Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Sinan Alçın üstlenecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, öğrencilerin kişisel yetenek ve becerilerinin açığa çıkarılıp pekiştirilmesi; NLP varsayımları ve uygulamaları doğrultusunda yaşam için “olumlu performans” durumunun keşfedilmesine katkı sağlamak amacıyla “NLP ile Yaşam Becerileri Atölyesi”ni düzenleyecek. Kişilerarası İletişim Uzmanı & NLP Eğitmeni Dilek Ölmez tarafından verilecek eğitim, 25 Şubat Salı günü 14.00-17.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi BK Z-16 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

Kültür Noktası ile Edu Wien firması iş birliğinde, mezunlara ve öğrencilere Avusturya’da eğitim, yaşam ve çalışma koşulları hakkında danışmanlık-rehberlik hizmetinin verileceği “Edu Wien Avusturya’da Eğitim Danışmanlık ve Rehberlik Sunumu” etkinliği düzenlenecek. Edu Wien firmasının sahibi Serkan Yorulmaz’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 25 Şubat Salı günü 15.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim 24-25 Şubat tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 25 Şubat Salı günü 15.00 -18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

Edebiyat Kulübü, Gezi Kulübü ve Fotoğrafçılık Kulübü iş birliğinde, Yazar Seymen Bozaslan ile bir söyleşi düzenlenecek. Bozaslan’ın gezi yazıları ve yeni çıkan kitabı hakkında öğrencilerimizi bilgilendireceği etkinlik, 25 Şubat Salı günü 15.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Kültür Noktası, dijital ve teknolojik dönüşümle hızla değişen iş yaşamına İKÜ mezunlarının hazırlıklı bir giriş yapmaları ve kişisel markalarını güçlendirmeleri amacıyla “İş’te Kültür ve Kariyer Oryantasyonu”nu düzenleyecek. Danışman&Koç Öğr. Gör. Habibe Akşit ile Talent Brand Company Kurucusu Meryem Yıldız Adak’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 26 Şubat Çarşamba günü 10.00-14.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Hukuk Fakültesi, modern Türk hukukunun tarihsel gelişim sürecini öğrencilere aktarmak amacıyla “Kara Avrupası, Roma-Germen Hukuk Sisteminin Modern Türk Hukukuna Etkileri” başlıklı bir konferans düzenleyecek. Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Şubat Çarşamba günü 10.30-12.00 saatleri arasında Şirinevler yerleşkesi Hukuk Fakültesi 4. kat amfide gerçekleştirilecek.

Şirinevler Yerleşkesi

İşletme Bölümü, afet ve acil durum yönetimi hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “Afet ve Acil Durum Yönetimi Nedir, Ne Değildir?” başlıklı bir sempozyum düzenleyecek. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) AFAD Koordinatörü Fatih Yaman’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Şubat Çarşamba günü 11.00-12.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İKUVENT Kulübü, girişimcilik ekosistemini öğrencilere daha yakından tanıtmak amacıyla 26 Şubat Çarşamba günü 14.00-17.00 saatleri arasında “İTÜ Çekirdek Teknik Gezisi”ni düzenleyecek.

Kampüs Dışı

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı, öğrencileri sektör hakkında bilgilendirmek amacıyla “Klimalarda Enerji Verimliliği ve Enerji Etiketleri” konferansını düzenleyecek. Daikin Yeşil Enerji & Çevre Bölüm Koordinatörü Dr. Andaç Yakut’un konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Şubat Çarşamba günü 14.00-15.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, “İşaret Dili Eğitimi” alan öğrencilerin katılımıyla 26 Şubat Çarşamba günü 14.00-15.00 saatleri arasında “Bakırköy Kadın Tutuklu Evi Çocuk Yuvası”na gezi düzenleyecek.

Kampüs Dışı

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma ve inceleme bakımından önemli olan çalışmaların ve akademisyenlerin yaptıkları çalışmaları paylaşması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Fizik Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Mehmet Özer’in “Gerçeklik (Uzay-Zaman-Madde-Enerji)” konusunda seminer vereceği etkinlik, 26 Şubat Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 26-27 Şubat tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

Psikoloji Kulübü, Kadın Savunma Ağı ve Enstitü Fabrika iş birliğinde, yönelimlerinden dolayı toplum tarafından dışlanmış bireylerin yaşadıklarını anlamak amacıyla “Psikoloji ve Cinsiyet” panelini düzenleyecek. Uzman Psikolog İrem Yağcı, Lojistik Uzmanı Çağla Akdere, SPOT Gönüllüsü Alp Kemaloğlu ve Nöropsikolog Alkım Seven’in konuşmacı olacakları etkinlik, 27 Şubat Perşembe günü 09.00-16.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Uluslararası Ticaret Bölümü, öğrencilerimize geleceğin mesleklerini tanıtmak amacıyla “Geleceğin Meslekleri Seminer Serisi”ni düzenlemeye devam ediyor. Seminer programının beşincisinde Ağ Güvenliği Danışmanı Öğr. Gör. Zülküf Çetin’in “Python ile Veri Analizi” konusunda öğrencilerimizi bilgilendireceği etkinlik, 27 Şubat Perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi giriş kat Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, Çocuk Gelişimi Programı, Temel Eğitim Bölümü, Psikoloji Bölümü ve Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerimize mesleki hayatlarında yetkinlik kazandırmak amacıyla “Zekâ ve Akıl Oyunları Atölyesi”ni düzenleyecek. Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmeni Eğiticisi Füsun Gedik tarafından verilecek eğitim, 27 Şubat Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

Felsefe Kulübü, yirminci yüzyılın önemli filozofları arasında yer alan Martin Heidegger’in felsefesinde önemli yer tutan “Varlık Nedir?” sorusunu incelemek amacıyla bir söyleşi düzenleyecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kaan Ökten’in konuşmacı olacağı etkinlik, 27 Şubat Perşembe günü 13.00-15.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 26-27 Şubat tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Matematik sembolleri kullanılarak geçmişten bugüne ve geleceğe düşüncelerin taşınacağı atölye çalışması, 27 Şubat Perşembe günü 16.00-19.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Genç TEMA Kulübü, TEMA ailesinin kaynaşması ve bilgi aktarımının sağlanması amacıyla 28 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Antalya-Club Hotel Sera’da gerçekleştirilecek “Genç TEMA Koordinasyon Toplantısı”na katılacak.

Kampüs Dışı

19-20 Bahar YY Ders Ekleme- Ders Bırakma Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

Küresel Siyasal Eğilimler Birimi (GpoT) ile Uluslararası İlişkiler Bölümü iş birliğinde, 1930’lu yıllarda Türkistan’dan gerçekleştirilen göçün kimlik ve kültüre etkisini tartışmak amacıyla “Türk Dünyası ve Göç Çalıştayı” düzenlenecek. Açılış konuşmasını Küresel Siyasal Eğilimler Birim&Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mensur Akgün’ün yapacağı ve birbirinden değerli akademisyenlerin katılacağı çalıştay, 28 Şubat Cuma günü 09.30-18.00 saatleri arasında 6. katta gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Kültürel Değerleri Koruma Kulübü ile Adalet, Demokrasi ve Hukuk Orijinli Çalışmalar Derneği iş birliğinde, Anayasa’nın yasama organına ilişkin hükümlerini anlamak ve hoşgörü-uzlaşma ortamının ideal bir mecliste gerçekleşebileceğini göstermek amacıyla “Meclis Simülasyonu” düzenlenecek. Farklı üniversitelerdeki Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan 100 kişinin katılacağı etkinlik, 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında (09.00-18.00 saatleri) Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

19-20 Bahar YY Ders Ekleme-Ders Bırakma Danışman Onayı Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

Kültür Noktası, dijital ve teknolojik dönüşümle hızla değişen iş yaşamına İKÜ mezunlarının hazırlıklı bir giriş yapmaları ve kişisel markalarını güçlendirmeleri amacıyla “İş’te Kültür ve Kariyer Oryantasyonu”nu düzenleyecek. Danışman&Koç Öğr. Gör. Habibe Akşit ile Talent Brand Company Kurucusu Meryem Yıldız Adak’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 2 Mart Pazartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, Çocuk Gelişimi Programı, Temel Eğitim Bölümü, Psikoloji Bölümü ve Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerimize mesleki hayatlarında yetkinlik kazandırmak amacıyla “Zekâ ve Akıl Oyunları Atölyesi”ni düzenleyecek. Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmeni Eğiticisi Füsun Gedik tarafından verilecek eğitim, 2 Mart Pazartesi günü 15.00-17.00 saatleri arasında 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim 2-3 Mart tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 2 Mart Pazartesi günü 15.00 -18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, Eğitmen Serap Duygulu her hafta farklı konu başlıklarının ele alınacağı “Serap Duygulu ile Yeni Nesil Ebeveynlik ve Yeni Nesil Çocuklarla İletişim Eğitimi”ni düzenleyecek. Özellikle PDR öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştirilecek; anne-baba, eğitimci, öğrenci vb. her yaş ve eğitim düzeyinden katılımcılara açık olacak eğitim programının yedincisine, 2 Mart Pazartesi günü 18.00-21.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

Kültür Noktası, dijital ve teknolojik dönüşümle hızla değişen iş yaşamına İKÜ mezunlarının hazırlıklı bir giriş yapmaları ve kişisel markalarını güçlendirmeleri amacıyla “İş’te Kültür ve Kariyer Oryantasyonu”nu düzenleyecek. Danışman&Koç Öğr. Gör. Habibe Akşit ile Talent Brand Company Kurucusu Meryem Yıldız Adak’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 3 Mart Salı günü 10.00-14.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, öğrencilerin kişisel yetenek ve becerilerinin açığa çıkarılıp pekiştirilmesi; NLP varsayımları ve uygulamaları doğrultusunda yaşam için “olumlu performans” durumunun keşfedilmesine katkı sağlamak amacıyla “NLP ile Yaşam Becerileri Atölyesi”ni düzenleyecek. Kişilerarası İletişim Uzmanı & NLP Eğitmeni Dilek Ölmez tarafından verilecek eğitim, 3 Mart Salı günü 14.00-17.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesi BK Z-16 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim 2-3 Mart tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 3 Mart Salı günü 15.00 -18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

Kültür Noktası, dijital ve teknolojik dönüşümle hızla değişen iş yaşamına İKÜ mezunlarının hazırlıklı bir giriş yapmaları ve kişisel markalarını güçlendirmeleri amacıyla “İş’te Kültür ve Kariyer Oryantasyonu”nu düzenleyecek. Danışman&Koç Öğr. Gör. Habibe Akşit ile Talent Brand Company Kurucusu Meryem Yıldız Adak’ın konuşmacı olacakları etkinlik, 4 Mart Çarşamba günü 10.00-14.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Kültür Noktası, öğrencilerin kendilerini tanımalarına, geliştirmelerine ve sağlıklı ilişkiler kurmalarına imkân sağlamak ve iletişim becerilerini arttırmak amacıyla “Psikodrama Yaşantı Grubu Atölye Çalışması”nı düzenleyecek. Uzman Klinik Psikolog Aysu Çelenoğlu tarafından verilecek eğitim, 4 Mart Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 4-5 Mart tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 4-5 Mart tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, Çocuk Gelişimi Programı, Temel Eğitim Bölümü, Psikoloji Bölümü ve Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerimize mesleki hayatlarında yetkinlik kazandırmak amacıyla “Zekâ ve Akıl Oyunları Atölyesi”ni düzenleyecek. Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmeni Eğiticisi Füsun Gedik tarafından verilecek eğitim, 5 Mart Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında Basın Ekspres yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Matematik sembolleri kullanılarak geçmişten bugüne ve geleceğe düşüncelerin taşınacağı atölye çalışması, 5 Mart Perşembe günü 16.00-19.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi