İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2018 Mezuniyet Töreni

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2018 Mezuniyet Töreni, 26 Haziran Salı Günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törende 3 bin öğrencimiz kep atarken, 12 binden fazla aile de bu özel günde çocuklarını yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu. 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 2017-2018 mezunlarını düzenlediği coşkulu törenle uğurladı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen İKÜ 2018 Mezuniyet Töreni'nin açılış konuşmalarını İKÜ Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel ve İKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Ata Ertuğrul yaptı. 7 fakülte ve 3 meslek yüksekokulundan 3 binden fazla öğrencimizin mezun olduğu törende, öğrencilerimizin aileleri de çocuklarını yalnız bırakmadı. Uluslararası öğrenci sayısı yüksek üniversitelerden biri olan ve bu yıl da 31 ülkeden 113 uluslararası öğrenciyi mezun eden İKÜ’den, bugüne kadar 25 binin üzerinde öğrenci mezun oldu.

İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, 2018 Mezuniyet Töreni'nde konuşurken“KÜLTÜR İSİM HAKKI İÇİN MÜCADELEMİZDE SONA YAKLAŞTIK”

Konuşmasına Kültür Ailesi’ne verdiği müjdeli bir haber ile başlayan Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, “Kültür” isim hakkı için yıllardır verdikleri hukuk mücadelesinde sona yaklaştıklarını kaydetti. Dr. Bahar Akıngüç Günver, konuşmasına şu ifadeler ile devam etti: “Kurumsal tarihimiz için bu mezuniyet çok önemli. “Kültür” isim hakkı için başlattığımız mücadelemizde bu yıl sona yaklaştık. Davamız, lehimize sonuçlandı. Bunula birlikte sevgili gençler sizler de eylem ve çabanızla önemli işler başardınız. Birçok alanda yaptığınız sosyal sorumluluk çalışmalarınız dünyadaki tüm not ortalamalarından daha yüksek. “

"20 BİNİ AŞKIN ÜYESİ BULUNAN BİR AİLEYİZ"

Üniversitenin tarihi hakkında bilgi vererek, geniş bir aile olduklarının altını çizen Mütevelli Heyet Başkanımız, “1997'de Şirinevler yerleşkesinde 3 fakülte ve 2 meslek Yüksekokulunda 157 öğrenci ile eğitim yolculuğumuza başlamıştık. Kültür Koleji Eğitim Vakfı tarafından kurulan Üniversitemiz bugün 8 fakültesi, 3 meslek yüksekokulu, 2 enstitüsü, öğrencileri, mezunları, akademik ve idari kadrosuyla 20 bini aşkın üyesi bulunan bir ailedir" dedi. 

"DEĞERLERİMİZDEN 21 YILDIR ÖDÜN VERMİYORUZ"

İKÜ'nün 21 yıldır ödün vermeden koruduğu değerleri olduğunu söyleyen Dr. Akıngüç Günver, "Atatürkçülük, Cumhuriyet kazanımlarına sadakat, farklılıklara, insan haklarına ve demokrasiye saygı, barışçıl yaklaşım, topluma ve çevreye duyarlılık, bunlardan yalnızca birkaçıdır. Bizim amacımız bu değerleri metin üzerinde değil yaşamın içinde gelecek kuşaklara aktarabilmek" ifadelerini kullandı. 

"BİZ SİZLERE ÇOK GÜVENİYORUZ"

Öğrencilere geleceğe dair nasihatler de veren Dr. Akıngüç Günver, "Dünyanın daha iyi bir yer olması için emek verirken umutsuzluktan söz etmeyin; kötümserlik bizi hiçbir yere taşımaz. Koşullar ne olursa olsun, dünyanın iyi bir yer olabileceğine dair inancınızı, umudunuzu koruyun. Biz, sizlere çok güveniyoruz" diye konuştu.

İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, 2018 Mezuniyet Töreni'nde konuşmasını yaparken“MEZUNİYETLER, YENİ BAŞLANGIÇLARIN İLK ADIMIDIR”

İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ise "Mezuniyet törenlerinde öğrenciler, aileler ve biz üniversite mensupları için farklı bir duygu yoğunluğu oluyor. Yıllarca harcanan emeklerin karşılığını görmek, hepimiz için mutluluk ve gurur vericidir. Mezuniyet törenlerini veda havasında değil yeni bir başlangıcın ilk adımı olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

“BAŞKALARININ HARİTALARINI ATIN VE KENDİ HARİTALARINIZI ÇİZİN”

Öğrencilere seslenen Prof. Dr. Erhan Güzel, “Gençler, Üniversitemizin kapısından adımınızı attığınız andan itibaren güzel anılar biriktirdiniz. Şimdi ise yeni bir adım atma zamanı. Hiçbir şeyin sizi bu adımdan alıkoymasına izin vermeyeceksiniz. Yaşam serüveninizde başkalarının haritalarını atın ve kendi haritalarınızı çizin. Profesyonel yaşamınızda büyük başarılar elde edeceğinizi biliyorum. Nitekim aldığınız eğitimle de bunu destekleyeceksiniz. “Kültür”lü çağdaştır, evrenseldir, bilgi ve edep sahibidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde geleceği kurgulayacağınızı umut ediyorum. Hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 “YEMİN ETTİĞİMİZ MESLEKİ DEĞERLERDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Öğrenci Konseyi Başkanı ve İktisat Bölümü öğrencisi Ata Ertuğrul da, "Atatürk ilke ve inkılaplarından, bizi biz yapan manevi değerlerden, şanlı tarihimizden, yemin ettiğimiz ve söz verdiğimiz mesleki değerlerden asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bizler, ‘Bir gün söylediklerim, bilim ile ters düşerse bilimi tercih ederiz' diyen büyük önderin, 'Bütün ümidim gençliktedir' diyerek vazifelendirdiği bireyleriz. Bizleri, bu çatı altında birleştiren ve donatan Akıngüç Ailesi’ne, yıllar boyu özveri ve bilgi birikimlerini aktaran birbirinden değerli hocalarımıza, her zaman anlayışla yanımızda olan idari kadromuza minnet ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZ KEPLERİNİ COŞKUYLA ATTILAR

Dereceye giren mezunlar, İKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver ile İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel’in elinden plaket ve hediyelerini aldılar. Mezuniyet andını hep bir ağızdan okuyan öğrenciler, büyük bir coşkuyla keplerini atarak mezuniyet sevincini doyasıya yaşadılar. 
 


Son Güncelleme Tarihi: Per, 28/06/2018 - 15:35