İKÜ Mezunlar Günü 2019

İstanbul Kültür Ünivertesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen mezunlarımızın katılımıyla 13 Ekim Pazar günü “Mezunlar Günü”nü düzenledi. İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, akademik ve idari kadronun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mini konser ve mezun konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, mezunlarımızın patent girişimi ve projelerine üniversitemizin destek vereceğini ifade etti.

“Yapısal Reformlar Yoluyla Kadının Ekonomik Olarak Güçlendirilmesi” Sempozyumu

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ceza Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi (CEHAMER) ve Ortadoğu Kadın Hukukçular Grubu iş birliğinde uluslararası “Yapısal Reformlar Yoluyla Kadının Ekonomik Olarak Güçlendirilmesi” sempozyumu düzenlendi. Şirinevler yerleşkemizin ev sahipliği yaptığı sempozyuma; Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, İKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dr. h.c. mult.

Athena ve Ceza Öğrencileri Coşturdu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), yeni döneme “Welcome Fest” ile merhaba dedi. 9 Ekim Çarşamba günü Ataköy yerleşkesi açık otoparkta düzenlenen festivalde, ünlü rock grubu Athena ile rap müzik denilince akla gelen ilk isimlerden olan Ceza sevilen şarkılarını Kültür’lüler ve tüm üniversite öğrencileri için söyledi. Makedon kemancı Victor Angelov da festival kapsamında sahne aldı. 
 

Fazıl Say İKÜ’de Piyano Resitali Sundu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk konserinde dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ı konuk etti. 9 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen dinletide kendi bestelerini ve çağdaş sanatçıların eserlerini yorumlayan ünlü sanatçı, müzikseverlere bir resital sundu. 

İKÜMED Tanışma Resepsiyonu

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunlar Derneği (İKÜMED) ve Kültür Noktası iş birliğiyle öğrenci kulüplerine yönelik tanışma resepsiyonu gerçekleştirildi. Tanışma, dayanışma, iş birliği geliştirme ve Kültür aidiyetini pekiştirmenin amaçlandığı programa, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Çağlar, idari personel ve kulüp başkanları katıldı. 

Üniversite Temsilcileri İstanbul Kültür Üniversitesi'ni Ziyaret Etti

Kırgızistan Sanat ve Kültür Üniversitesi Rektörü Mamaşarip Çotonov, Kazakistan Avrasya Üniversitesi Rektör vekilleri Skagiyeva Alima, Zunussova Dariga ve Aitzhanova Leili, Kazakistan Türk Halkları Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kalkan ile Letonya Daugavpils Üniversitesi temsilcisi Hanifi Atlı İstanbul Kültür Üniversitesi’ni ziyaret ettiler. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer’in katıldığı toplantıda kapsamlı iş birliği protokolleri imzalanarak görüş alışverişinde bulunuldu.