Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğrencimiz Emine Avcu 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencimiz Emine Avcu, Isparta’da düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Seçme yarışmalarında; iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı. Avcu 100 metre kurbağalama ile 200 metre karışık stilde birincilik elde ederken; 200 metre serbest stilde ikinci, 50 metre kelebek stilde ise üçüncü oldu.

İKÜKAD ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü’nden “Kadın Cinayetlerini Durduracağız” Mesajı...

İstanbul Kültür Üniversitesi Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi (İKÜKAD) ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü (TCEK) iş birliğinde, “25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında bir söyleşi gerçekleştirildi. Türkiye’de yaşanan çoğu kadın cinayetini gönüllülük esasıyla ele alan ve davalarını savunan Avukat Sibel Önder, 26 Kasım Salı günü Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda düzenlenen “Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddette Gelinen Sok Nokta” konulu etkinlikte, katılımcılara çarpıcı bilgiler aktardı.

2019-2020 Öğrenci Konseyi Genel Kurul Toplantısı

2019- 2020 eğitim – öğretim yılı T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Konseyi Genel Kurulu; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer başkanlığında toplandı. 

Enstitü, fakülte ve meslek yüksekokullarından temsilcilerin katıldığı genel kurulda Konsey Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri kapalı oylama açık sayım yöntemiyle seçildi.

Yapılan oylama sonucunda T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu;

Orkun Karamustafa - Mühendislik Fakültesi (Başkan), 

"Yılın Eğitim Mimarisi" Ödülü İKÜ’nün 

Eğitim sektörünün önemli isim ve kurumlarının ödüllendirildiği ‘Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri’ bu yıl altıncı kez sahiplerini buldu. Artı Eğitim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaçmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan törende, eğitim dünyasının daha sık bir araya gelerek sorunlarını tartışması gerektiği vurgulandı. 15 ayrı kategoride ödüllerin dağıtıldığı törende İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Basın Ekspres yerleşkesi ile “Yılın Eğitim Mimarisi” ödülünün sahibi oldu.