Prof. Dr. Atilla Özalpan Anma Etkinliği

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (MOBİGEN) Kurucu Bölüm Başkanı çok değerli hocamız Prof. Dr. Atilla Özalpan, aramızdan ayrılışının 11. senesinde düzenlenen etkinlik ile anıldı. 15 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinliğe, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Cengiz Çakmak “Deprem ve Felsefe” başlıklı konuşması ile katıldı. Üniversitemizin önceki dönem rektörlerinden Prof. Dr. Tamer Koçel ile Prof. Dr. Dursun Koçer, Prof. Dr.

"Kadın Gözüyle Deprem Bölgesi" 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen "Kadın Gözüyle Deprem Bölgesi" başlıklı söyleşiye, 8 Mart 2023 Çarşamba günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yaptı. Etkinliğin açılış konuşmasını Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ile Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel yaptı.

"Kadın Gözüyle Deprem Bölgesi" Söyleşisi

Üniversitemiz tarafından, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında "Kadın Gözüyle Deprem Bölgesi" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Açılış konuşmalarını Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ve Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe'nin yapacağı etkinliğe, alanında uzman isimler konuşmacı olarak katılacak. Etkinlik, 8 Mart 2023 Çarşamba günü saat 14.00'te Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 

İKÜ Kırmızı Kanatlar TEKNOFEST 2023 Finalinde! 

IEEE İKÜ Kulübü TEKNOFEST takımlarından İKÜ Kırmızı Kanatlar, 3. kez finalde yarışma hakkını kazandı. TEKNOFEST’in köklü ekipleri arasında yer alan İKÜ Kırmızı Kanatlar; TEKNOFEST 2021 ve 2022’de finalist olarak üniversitemizi başarıyla temsil etti. Takımımız, bu sene yeni dereceler için kıyasıya rekabet içerisinde olacak. 

İKÜ TTO ile NTT DATA Arasında Sanayi Arge Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi İmzalandı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile NTT DATA Business Solutions Bilgi Sistemleri A.Ş. arasında 22 Şubat Çarşamba günü Sanayi Arge Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi imzalandı. Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe’nin imzaladığı sözleşme kapsamında; Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi İlayda Ülkü tarafından firmaya danışmanlık hizmeti verilecek.