İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu'ndan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'e Ziyaret

İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'i üniversitemiz Ataköy yerleşkesinde bulunan makamında ziyaret etti. Nazik ziyaretleri nedeniyle kendilerine teşekkür ederiz.

Dünyaca Ünlü Kitap Dizisi İKÜ Yayınevi’nde

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Yayınevi, Oxford Üniversitesi Yayınevi’nin dünyaca ünlü ‘Very Short Introductions’ dizisinden seçtiği 27 kitaplık seçkiyi, Türkçe olarak yayımlamaya başladı. “Çok Kısa Bir Başlangıç” adıyla okurlarla buluşan seçkinin ilk dört kitabı olan ‘Felsefe’, ‘Demokrasi’, ‘Kozmoloji’ ve ‘Sanat Tarihi’ raflardaki yerini aldı.

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Hareket Analizi Uygulama, Değerlendirme ve Araştırma Merkezi Kuruldu

Üniversitemiz bünyesinde, hareket bilimleri ve analizi ile ilgili tüm alanlarda eğitim öğretim, uygulama ve araştırma yapma olanağı sağlamak, hareket bozukluklarını tanımlamak ve bu tanımlara yönelik en etkili tedavi yöntemlerini ve önerilerini geliştirmek, danışmanlık hizmetlerini sağlamak, her düzeyde nitelikli bilim adamı ve sağlık personeli yetiştirmek, Üniversitemiz bünyesindeki diğer fakülteler, enstitüler, yüksekokullar, meslek yüksekokulları, araştırma ve eğitim merkezleriyle, yurt içinde ve yurt dışındaki diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, geliştirilen projeler ve paten

Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Sınıfı Pearson Akreditasyon Belgesi Yenilendi

6 Temmuz 2018 tarihi itibarı ile Pearson Assured tarafından akredite edilen ve Haziran 2019'da gerçekleştirilen “Pearson Yıllık Gözden Geçirme Sürecini” başarı ile tamamlayan Yabancı Diller Bölümümüzün akreditasyonu yenilenmiştir. Pearson Assured Akreditasyon belgesi ile öğrencilerimizin yeterlilikleri, akademik ve mesleki olarak daha büyük bir geçerliliğe sahip olacaktır.