2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Senatosu, 10.09.2020 tarihinde toplanarak, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının 04.09.2020 tarihli “Yükseköğretim Kurumlarımızdaki 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde derslerin mümkün olduğunca uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılmasına” ilişkin yazısı ile YÖK tarafından hazırlanan “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi”nde yer alan ilkeleri de göz önünde bulundurarak 2020-21 Güz Yarıyılı Egitim Ögretim Süreçlerini çok yönlü bir şekilde değerlendirmiştir. 

Serdar Bilgili ile “Dünyada ve Türkiye’de Yatırım Ortamı”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen “İş, Bilenindir: Girişimcilik Modelleri” webinar serisi kapsamında, 27 Ağustos Perşembe günü “Dünyada ve Türkiye’de Yatırım Ortamı” başlıklı bir söyleşi düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Bilgili Holding ve BLG Capital Real Estate Private Equity Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili katıldı. 

“Blended Learnıng (Karma Eğitim)” Test Eğitimi Gerçekleştirildi

Teknolojinin bütün olanaklarından yararlanarak uzaktan eğitim altyapısını oluşturan ve bu yönde önde gelen eğitim kurumlarından biri olan İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Genel Sekreterlik öncülüğü, Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı katkıları ile “Blended Learning (Karma Eğitim)” sistemine geçiş için çalışmalarını hızlandırdı.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı düzenlediği etkinlik ile kutladı. Büyük Zafer’in 98. yıl dönümü kapsamında 30 Ağustos Pazar günü saat 13.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirilen törene, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer’in yanı sıra akademik-idari personel ile öğrencilerimiz de katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel yaptı. Ardından Prof. Dr.