Sema Barlas Yüz Yüze Resim Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2021-2022 sanat sezonunu 13 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te Ressam Sema Barlas’ın “Yüz Yüze (Face to Face)” resim sergisi ile açtı.

Serginin açılış konuşmalarını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sinan Alçın, Küratör Özer Ulukaya ve İKÜSAG Yöneticisi Doç. Dr. Reyhan Uludağ Eraslan yaptı. Bu sezonun ilk sergisi olması nedeniyle herkesin heyecanla bir arada olduğu etkinlikte, özellikle pandemi döneminde sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünün altı çizildi.

İKÜ Yayınevi, Dünyaca Ünlü “Çok Kısa Bir Başlangıç” Serisinden Seçkileri Türkçeye Kazandırmaya Devam Ediyor

İstanbul Kültür Üniversitesi Yayınevi (İKÜ Yayınevi), Oxford Üniversitesi Yayınevi’nin dünyaca ünlü dizisi “A Very Short Introductions”dan seçkileri Türkçeye kazandırmaya devam ediyor. Öğrencilere, eğitimcilere ve meraklılarına konuya dair giriş niteliğinde bilgiler sunan “Çok Kısa Bir Başlangıç” serisinden “Fransız Devrimi”, “Antik Çağ’da Savaş”, “Modern Sanat” ve “Hegel” ile diziden Türkçe yayımlanan kitap sayısı 16’ya ulaştı.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Genel Değerlendirme Eğitimi

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, 02 Ekim 2021 Cumartesi günü Ataköy yerleşkesi ZA-01 amfisinde tüm yerleşkelerde görevli temizlik personellerinin katılımıyla; “Ekip Çalışması ve İletişim Becerileri”, “Kişisel Bakım ve Hijyen”, “COVID-19 Pandemisi”, “Temizlik ve Dezenfekte Uygulamaları” konularında genel değerlendirme eğitimi gerçekleştirildi. 
 

Sema Barlas Yüz Yüze Resim Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), sezonun ilk açılışını Ressam Sema Barlas'ın Yüz Yüze Resim Sergisi ile yapıyor. Serginin açılışı, 13 Ekim 2021 saat 15.00'te İKÜSAG Sergi Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

10 Kasım 2021 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak olan serginin küratörlüğünü Özer Ulukaya yapmaktadır.

Sergi, pandemi kuralları çerçevesinde ziyaret edilebilecek.

SEMA BARLAS HAKKINDA

Bakırköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü "Kış Spor Okulu" Programı 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Ataköy yerleşkesinin tam karşısında bulunan Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi başta olmak üzere, Bakırköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne bağlı salonlarda "Kış Spor Okulu" programı başladı. 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği çerçevesinde; öğrencilerimiz, akademik/idari kadromuz ve aileleri etkinliklerden ücretsiz faydalanabilecekler.