"Kültürlüler Yarışıyor... Propia İletişim Kampanyası Yarışması Brief Toplantısı"

Türkiye’nin önde gelen dermatologlarından Doç. Dr. Yasemin Oram tarafından geliştirilen Propia, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerine özel yarışma düzenliyor. Birbirinden güzel ödüllerin dağıtılacağı yarışmanın bilgilendirme toplantısı, 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 18.00’da Propia Pazarlama Müdürü Ediz Nahit’in katılımıyla gerçekleştirilecek. Tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. 

İKÜ Meslek Yüksekokulu Kurulu, Dijital Mesleki Eğitim Metodu Müfredat Çalışmalarını ve Dijital Mesleki Eğitimde Öğrenci Beklentilerini Değerlendirdi

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) Kurulu, 30 Nisan 2021 Cuma günü İncirli yerleşkesi hibrit dersliklerinden 1A01 amfisinde uzaktan erişimle toplantı gerçekleştirdi. Kurulda İKÜ MYO dijital mesleki eğitim metodu müfredat çalışmaları ve dijital mesleki eğitimde öğrenci beklentileri değerlendirildi. Tam kapanma tedbirleri ve salgın süreçlerinde hibrit dersliklerin uzaktan dijital eğitim ile beraber daha etkin nasıl kullanılabileceğinin ele alındığı toplantıya, MYO Öğrencisi Temsilcisi Caner Gökay Guguk da katıldı. Bu sayede öğrenci talepleri de dikkate alındı.

“Pandemi Sonrası Aile İşletmelerini Neler Bekliyor?”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile Yönetim Danışmanları Derneği iş birliğinde, 21 Nisan 2021 Çarşamba günü “Pandemi Sonrası Aile İşletmelerini Neler Bekliyor?” başlıklı e-panel düzenlendi. Yönetim Danışmanı & Akademisyen Dr. Engin Sağdıç, Mutlu Metal Yönetim Kurulu Üyesi Gülesin Atalay ile Yönetim Danışmanı & Akademisyen Dr. Fatih Anıl’ın konuşmacı olarak katıldıkları etkinlikte; aile işletmelerinin genel sorunları, pandemi sürecinde yaşadıkları sorunlar, bu sorunlara çözüm önerileri ve aile işletmelerinin geleceği konuları ele alındı.

“Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim” Yarışması Bilgilendirme Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı, “Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması” hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla 27 Nisan 2021 Salı günü saat 18.45’te online toplantı düzenleyecek. Bankacılık ve Sigortacılık İkinci Öğretim Program Başkanı Öğr. Gör. A. Berrak Köten’in moderatörlüğünü üstleneceği etkinliğe, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Genel Koordinatörü Cüneyt Demirkaya konuk olacak. Cüneyt Demirkaya yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimize yarışma hakkında detaylı bilgiler verecek.

“Bankacılık Sektöründe Pandemi Döneminde Çalışan Deneyimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı, “Bankacılık Sektöründe Pandemi Döneminde Çalışan Deneyimi” başlıklı e-seminer düzenledi. Bankacılık ve Sigortacılık İkinci Öğretim Program Başkanı Öğr. Gör. A. Berrak Köten’in moderatörlük görevini üstlendiği etkinliğe, QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar konuk oldu. 

“Yeni’den Düşle-Atölye Serisi”nin Dördüncü Konuğu, Fotoğrafçı & Gazeteci & Belgesel Yapımcısı Coşkun Aral Oldu

İKÜ Meslek Yüksekokulu (MYO), 16 Nisan 2021 Cuma günü “Kültür Yaşamdır” temalı “Yeni’den Düşle-Atölye Serisi”nin dördüncüsünü gerçekleştirdi. MYO akademisyenlerinden Öğr. Gör. Eda Öztürk ve Öğr. Gör. Tayfun Belet’in moderatörlüğünü üstlendiği e-atölyenin bu ayki konuğu Fotoğrafçı & Gazeteci & Belgesel Yapımcısı Coşkun Aral oldu. Mesleki tecrübelerinden bahseden Aral, merakın araştırmaya olan etkisi, meslekte rol model seçimi, dijitalleşen çağın olumlu yönleri gibi konular üzerinde durarak öğrencilere farklı bakış açıları kazandıracak bilgiler aktardı.