Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel’in Görüşlerine Milliyet Gazetesinde Yer Verildi 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel’in görüşlerine, “Eğitime korona düzenlemesi” başlığıyla 23 Mayıs 2020 tarihli Milliyet gazetesinde yer verildi. COVID-19’un günlük yaşamı her alanda etkisi altına aldığı Mart 2020 itibarıyla İstanbul Kültür Üniversitesi’nin uzaktan eğitime geçtiğini hatırlatan Prof. Dr. Erhan Güzel, “Yaşadığımız dijital çağda sadece dijital çağı kavrayabilen, ona uygun dönüşümler yapabilen, yeni dijital yeteneklerden yararlanan kurumlar öne çıkacak, hatta sadece bunlar yaşamlarını sürdürebilecekler.

“AGMER Webinar Serisi-5 (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık): Aile Şirketlerinde Yenilenme Dönemleri ve Önemi”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin beşincisi 21 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da “Aile Şirketlerinde Yenilenme Dönemleri ve Önemi” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şen  moderatörlüğündeki etkinliğe, Eyüp Sabri Tuncer ve Yüz Yıllık Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), COVID-19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ile Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'in de katılımıyla online olarak düzenledi. 19 Mayıs Salı günü saat 15.00'te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen etkinlikte; önce İstiklal Marşı, ardından öğrenci kulüplerimiz tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Programı

İstanbul Kültür Üniversitesi, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını sürece uygun olarak planlıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'in de katılacağı etkinlik ile kutlayacak. 19 Mayıs 2020 saat 15.00'te başlayacak etkinliği uzaktan eğitim sistemimiz (Adobe Connect) üzerinden canlı olarak takip edilebilirsiniz.

“Jces.webinars: childhood under the quarantine”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinar dizisi başladı. Webinarların bilimsel yönetimini JCES Kurucu Editörü ve Eğitim Fakültesi öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Mehmet Toran, moderatörlüğünü ise Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Mehmet Mart üstlenmektedir. 

“COVID-19 Günleri: Yaşam Ezbere Karşıdır”

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu ve Mütevelli Heyet Onursal Başkanımız İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç’ün pandemi sürecine dair yazısı, “COVID-19 Günleri: Yaşam Ezbere Karşıdır” başlığı ile Herkese Bilim Teknoloji dergisinin 15 Mayıs 2020 tarihli (bugün) sayısında yerini aldı. 

Yazıyı okumak için lütfen tıklayın...
 

Prof. Dr. Burak Saltoğlu, “Krizler ve Finansal Risk Yönetimi”ni Anlattığı E-Seminerde 10 öğrencimize Son Kitabını Hediye Etti

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu, 7 Mayıs 2020 Perşembe günü, Risktürk’ün Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu’nun konuşmacı olduğu bir e-seminer düzenledi.

“Korona, Mali Kurumlar ve Kalkınma” E-Semineri

İktisat Bölümü, 30 Nisan 2020 Perşembe günü “Korona, Mali Kurumlar ve Kalkınma” başlıklı bir e-seminer düzenledi. Bilkent Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Bilin Neyaptı’nın konuşmacı olduğu etkinlikte; “Kapitalizm ve korona krizi”, “Endüstri 4.0 ile birlikte maliye kurumları nasıl yenilenmeli?”, “Sürdürülebilirlik nasıl sağlanmalı?” konuları üzerine bilgiler paylaşıldı. Etkin kurum oluşturmanın kalkınmadaki rolünü açıklayan Doç. Dr. Neyaptı, üretim ilişkilerinin etkin kurumlarla birlikte sürdürülebilirlik sağladığını belirtti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer Öğrencilerimizin Sorularını Yanıtladı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer ile İKÜ Uzaktan Eğitim Uygulama Sorumlusu Dr. Neslihan Fatma Er, 21 Nisan Salı günü COVID-19 nedeniyle içerisinde bulunduğumuz zorlu dönemde öğrencilerimizden gelen soruları yanıtladılar. İstanbul Kültür Üniversitesi resmi Instagram hesabından gerçekleştirilen yayına, yaklaşık 3 bin öğrencimiz katıldı. Bir saat süren canlı yayında “Akademik Takvim” ve “Uzaktan Eğitim” konu başlıkları üzerinden yöneltilen yüzlerce soru, Prof. Dr. Nihal Sarıer ile Dr. Neslihan Fatma Er tarafından cevaplandı.