“Kara Kıtanın Beyaz Çocukları” Sergisi İKÜSAG’da Açıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2019-2020 sanat sezonunun dördüncü sergisinde, “Kara Kıtanın Beyaz Çocukları” adlı sergisiyle foto muhabir Bünyamin Aygün’ü ağırlıyor. Tanzanya’da Vudu büyücülerinden kurtulan albinoların portrelerinin yer aldığı fotoğraf sergisi, 12 Şubat Çarşamba günü Ataköy yerleşkemizde gerçekleştirilen açılış kokteyli ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizden Gülşen Özer’in Archisections Yeşil&Mavi İlham Veren Kentler Ulusal Fikir Yarışması’ndaki Başarısı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencilerinden Gülşen Özer, 26 farklı üniversiteden 77 proje katıldığı Archisections Yeşil&Mavi İlham Veren Kentler Ulusal Fikir Yarışması’nda ilk 20’ye kaldı.

Öğrencimizin İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Alper Malkeli ile hazırladığı “Tohumdan Sonsuz Dünyaya” başlıklı projesi, yarışmada ilk 20’ye girerek sergilenmeye layık görüldü.

“Eğitimde Franchising Sistemi Zor”

İKEK Yönetim Kurulu Başkanı ve İKÜ Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Sayın Ful Akıngüç Över, Posta gazetesinden Sevim Büyüktaş Demir’e bir röportaj verdi. Gazetenin 7 Şubat 2020 tarihli sayısında yayımlanan “Eğitimde franchising sistemi zor” başlıklı röportajda franchising sisteminin eğitim sektörünü zorladığını belirten Ful Akıngüç Över, ‘nitelikli öğretmen’ istihdamının bu sistemde çok güç olduğunu ifade etti. 

2019-2020 Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Öğrencileri İçin Türkçe Muafiyet Sınavları

2019-2020 Bahar yarıyılında İstanbul Kültür Üniversitesi'ne Yatay Geçişle Kayıt Yaptıran Öğrenciler için Türkçe I ve Türkçe II Dersleri Muafiyet Sınavları 11 Şubat 2020 Salı günü 14:00-16:00 saatleri arasında Ataköy Yerleşkesi 5C-12-14 numaralı derslikte yapılacaktır.

“Elazığ Üşümesin”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak Cuma günü meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreme sessiz kalmadı. Kültür Koleji Mezunlar Derneği (KÜMED) ile İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) iş birliğinde, “Elazığ Üşümesin” isimli bir yardım kampanyası düzenlendi. İKÜ Ataköy yerleşkesinde açılan stantlarda 29 Ocak Çarşamba gününe kadar toplanan yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere AFAD İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Prof. Dr. Özge Çelik TÜBİTAK “COST Info Day in Turkey” Toplantısında Üniversitemizi Temsil Etti

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Özge Çelik, 21 Ocak Salı günü TÜBİTAK Başkanlık Binası Feza Gürsey Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK “COST Info Day in Turkey” başlıklı toplantıya İKÜ TPDB PrG-K’yı temsilen katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal yaptı. 

Prof. Dr. Mandal konuşmasında;