“19 Mayıs Kültür Treni Gezisi ve Kültür Kongresi”

Millî Mücadelemizin 100. yıl dönümünde vatan ve Atatürk sevgisinin şuurunda olan İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri, İKÜ Öğrenci Konseyi ve Kültür Noktası organizatörlüğünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Kültür Treni ve Kültür Kongresi” isimli bir etkinlik düzenledi. 

Okul Psikolojik Danışmanlığında Güncel Sorunlar İKÜ'de Ele Alındı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ileTürk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği iş birliğinde düzenlenen “II. Okul Psikolojik Danışmanlar Sempozyumu”na, 14 Mayıs Salı günü Ataköy yerleşkemiz ev sahipliği yaptı. Tüm gün süren sempozyumda “Okul Psikolojik Danışmanlığında Güncel Sorunlar”, “Okul Psikolojik Danışmanlığı Uygulama Standartlarını Belirleme Çalıştayı”, “Okullarda İhmal ve İstismarların Önlenmesine Yönelik Çalışmalar” gibi başlıklar ele alındı. Program kapsamında düzenlenen panel, atölye ve çalıştaylarda, okullardaki uygulamalar masaya yatırıldı.

19 Mayıs’ın 100’üncü Yılına Özel Sergi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), Reklamcı/Yazar Ender Merter’in arşivinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı’nın 100’üncü yılına özel bir sergi hazırladı. Ender Merter işbirliğiyle düzenlenen, Türk afiş ve tasarımının öncü isimlerinden İhap Hulusi Görey’in eserlerinin yer aldığı “Asırlık Gençlik Kutlaması Özel Sergisi” 13 Mayıs Pazartesi günü İKÜ Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilen kokteyl ile ziyarete açıldı.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı TV Stüdyosu Açılışı

Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı, 3 Mayıs Cuma günü İncirli yerleşkemizde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel’in katılımıyla “TV Stüdyosu”nu öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Stüdyonun açılışında Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Program Başkanı Öğr. Gör. Tuvana Eroltu’nun sunduğu “MYO’da Gündem” isimli programa katılan Prof. Dr. Erhan Güzel, merak edilen soruları yanıtladı. 
 

Şarkılara "İşaretleri" ile Hayat Verdiler

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kültür Noktası'nın (Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi), Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu desteğiyle organize ettiği konserde, İKÜ İşaret Dili Korosu sahne aldı. 

30 Nisan Salı günü Ataköy yerleşkemizde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konserde İKÜ öğrencilerinden oluşan koro, Barış Manço’dan Aşık Veysel'e, Ceylan Ertem'den Işın Karaca ve Cem Adrian'a kadar pek çok sanatçının sevilen şarkılarını işaret dili ile izleyicilere sundu.