İstanbul Kültür Üniversitesi ile BİP Arasında İş Birliği Protokolü

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Turkcell çatısı altında faaliyet gösteren yerli iletişim ve yaşam platformu BiP arasında, 14 Eylül Perşembe günü saat 14.00'te Ataköy yerleşkemizde bulunan Tasarım Fabrikası'nda iş birliği protokolü imzalandı. 

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ve BİP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe’nin imzaladıkları protokol kapsamında; üniversitemizin kapalı ve açık iletişim kanalları BiP'e taşınarak öğrenci, akademisyen ve idari personelimizin tek kanal üzerinden haberleşebilmesi sağlanacak. İlk üniversite iş birliğini gerçekleştiren BiP, anlaşma kapsamında BiP Keşfet üzerinden sunacağı çözümlerle üniversitemizin dijitalleşme sürecine destek sağlayacak.

Ortak proje kapsamında başta öğrenci işlerindeki bazı işlemler olmak üzere, ders ve okul bilgilendirmeleri, yemekhane bilgileri, üniversite içi duyurular, dijital öğrenci kimlik kartı gibi pek çok özellik BiP kanallarına taşındı.

"Kanallar, Öğrencilerle Beraber Tasarlandı"

Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver BiP'in öğrencilerin deneyim ve ihtiyaçlarına odaklandığını belirterek, "BiP ile iş birliği bizim için önemli bir adım. Gençler için alternatif iletişim ve etkileşim kanallarını geliştirmek, onlara yeni yollar açabilmek bizim için eğitimci olmanın sorumluluğu. Pandemi ile birlikte iletişim ve eğitim alanında hızlı, güvenilir, etkileşim sağlayan dijital çözümlerin değerini hepimiz çok iyi anladık. Özellikle yeni nesil bu konuda beklentilerini çok iyi dile getiren, hız, güvenlik, esneklik arayan bir profil çiziyor. Bu anlamda Turkcell BiP ve İKÜ iş birliğinin iletişim ve etkileşim kuşağı olan günümüz üniversite gençliğine önemli faydalar sağlayabileceğine inanıyorum. Bu iş birliği aynı zamanda kurumlar arası da bir öğrenme ve etkileşim deneyimi. Kanallar, öğrencilerle beraber tasarlandı. Telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri ile yükseköğretim arasındaki her diyaloğun orta ve uzun vadede kurumsal bakış ve gelişim için de fark yaratacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Projeyle ilgili bilgi veren BiP Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, “BiP olarak, üniversite iş birliklerimizden ilkini İstanbul Kültür Üniversitesi ile gerçekleştirdik. Bu kapsamda BiP Keşfet’te sadece İstanbul Kültür Üniversitesi’nin öğrenci, akademisyen ve idari personellerin erişebildiği yaklaşık 20 bin kullanıcıya sahip, anlık iletişim platformu olarak kapalı kanal konumlandı. Ayrıca üniversitenin aday öğrenciler için alternatif sosyal medya ağı olarak kullandığı açık kanalı da artık BiP Keşfet’te yer alıyor. Üniversite ve bölüm bilgilerine, etkinlik ve söyleşilerle ilgili bilgilendirmelere ve öğrencilere özel ödüllü anket sorularına da aktif olarak bu kanal üzerinden kolaylıkla erişilebiliyor.” dedi.

Protokol ve ardından düzenlenen kokteyle; Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız, Genel Sekreterimiz Ender Rıza Ekici ile Dekanlarımız ve Daire Başkanlarımız da katıldı.


Son Güncelleme Tarihi: Cu, 15/09/2023 - 13:40