Skip to main content
İGAM, Twitter hesabından Dr. Öğr. Üyesi Nihal Eminoğlu ile yaptığımız "Göç Baskısı" röportajını duyurdu — 1 Mayıs 2020

İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (İGAM) tarafından atılan tweet şöyle:

"İGAM üyesi ve Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Nihal Eminoglu, @gpotcenter'ın hazırladığı Suriye dosyasında açıklamalarda bulundu."

İlgili tweete link üzerinden de ulaşabilirsiniz. 

ORSAM, Oytun Orhan ile "Sahadaki Durum ve Aktörler" üzerine yaptığımız röportaja web sitesinde yer verdi — 22 Nisan 2020

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM), hâlihazırda bünyesindeki Levant Çalışmaları Koordinatörlüğü görevinde bulunan Oytun Orhan ile GPoT Proje Asistanı Yasin Küçükkaya'nın Suriye Dosyası kapsamında "Sahadaki Durum ve Aktörler" üzerine yapmış olduğu röportaja web sitesinde yer verdi.

Deniz Baran, GPoT için yazdığı "opinion" yazısını konuşmak üzere BRT-1 kanalına canlı telefon bağlantısı ile katıldı — 14 Nisan 2020

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Deniz Baran, 8 Nisan 2020’de GPoT için kaleme aldığı "Covid-19 Salgını ve Çin'in Uluslararası Hukuk Açısından Sorumluluğu" adlı görüş yazısı münasebetiyle KKTC merkezli

GPoT Center is ranked 70th among all participating university affiliated think tanks around the world – January 27, 2020

"2019 Global Go To Think Tank Index Report" prepared by The Think Tanks and Civil Societies Program (TTCSP) ranked Global Political Trends Center (GPoT) 70th among all participating university-affiliated think tanks.

 

Türkiye, Doğu Akdeniz'de varlığını hissettiriyor – Özdil Nami | Anadolu Ajansı – 21 Aralık 2019

KKTC'deki Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami, GPoT'un düzenlediği "Doğu Akdeniz'de Enerji, Güvenlik ve Uluslararası Hukuk" adlı yuvarlak masa toplantısı öncesinde Anadolu Ajansı muhabirlerinden Zeynep Rakipoğlu'nun sorularını yanıtladı. Nami, Türkiye’nin bölgenin en güçlü ekonomi ve askeri gücüne sahip bir ülke olarak varlığını hissettirdiğini ifade etti.

Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması – Çağatay Erciyes | T.C. Dışişleri Bakanlığı – 23 Aralık 2019

Dışişleri Bakanlığı KDGM Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes’in, 20 Aralık 2019 tarihinde GPoT tarafından düzenlenen “Doğu Akdeniz’de Enerji, Güvenlik ve Uluslararası Hukuk” adlı yuvarlak masa toplantısında Türkiye'nin tezlerini ve hukuki gerekçelerini anlattığı konuşmasında kullanarak dinleyicilerin ilgisine sunduğu doküman Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde yayımlandı.

The Trajectory of Turkish-Western Relations after S-400s - Mensur Akgün | Al Sharq Forum

It is well known that Turkey has long sought to purchase long-range anti-ballistic missiles and American Patriot missiles had been on its shopping list since the early 1990s. However, Turkey could not reach an agreement with the United States and as far as I am concerned, technology transfer was the main hurdle in reaching a deal. Turkey showed interest in alternative Chinese manufactured systems, but mostly due to stiff opposition from the United States and some other NATO allies, Ankara decided to postpone the procurement.

Türkiye, Doğu Akdeniz'de varlığını hissettiriyor - Özdil Nami | Yeni Akit - 21 Aralık 2019

Yeni Akit, KKTC'deki Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami'nin GPoT'un düzenlediği "Doğu Akdeniz'de Enerji, Güvenlik ve Uluslararası Hukuk" adlı yuvarlak masa toplantısı öncesinde Anadolu Ajansı'na yaptığı konuşmaya yer verdi. Milletvekili Özdil Nami, bölgedeki doğal gaz ve petrol rezervlerinin büyüklüğüne değinerek, petrolle ilgili somut bir veri olmadığını, ancak önemli bir miktarda doğal gazın halihazırda İsrail ve Mısır açıklarında bulunduğunu, kayda değer bir miktarda da Kıbrıs'ın güneyi ile Mısır arasındaki bölgede olduğunun tahmin edildiğini aktardı.

Doğu Akdeniz'deki statükoya Türkiye darbesi - Özdil Nami | Haber 7 - 21 Aralık 2019

Haber 7, KKTC'deki Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami'nin GPoT'un düzenlediği "Doğu Akdeniz'de Enerji, Güvenlik ve Uluslararası Hukuk" adlı yuvarlak masa toplantısı öncesinde Anadolu Ajansı'na yaptığı konuşmaya yer verdi. Doğu Akdeniz'de doğalgaz konusu etrafında artan bir gerginlik olduğunu anlatan Nami, Türk donanmasının Akdeniz'de olduğunu, hem Türkiye'nin hem KKTC'nin hak ve menfaatlerini korumak üzere adımlar atıldığını ve kararlar alındığını söyledi.
 

Ege Denizi – Oğuz Çelikkol | Hürriyet – 26 Aralık 2019

Sayın Büyükelçi (E) Oğuz Çelikkol, 26 Aralık 2019 tarihli "Ege Denizi" başlıklı köşe yazısında, 20 Aralık Cuma günü GPoT'un düzenlediği "Doğu Akdeniz'de Enerji, Güvenlik ve Uluslararası Hukuk" adlı yuvarlak masa toplantısından bahsetti.

Subscribe to News