“JCES.WEBINARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: TURKISH AND CHINESE PARENTS' EXPERIENCES DURING COVID-19: DISCUSSION ON RESEARCH RESULTS”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin altıncısı, 2 Temmuz Perşembe günü “Turkish and Chinese Parents' Experiences during COVID-19: Discussion on Research Results” başlığıyla gerçekleştirildi. 

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ile Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel’den 2019-2020 Mezunlarımıza Mesaj

Sevgili Mezunlarımız, 

2020 yılı mezuniyet törenimiz, pandeminin getirdiği koşullar nedeniyle planladığımız ve hayal ettiğimiz gibi gerçekleşmedi. Bu noktada hislerinizi derinden paylaşıyoruz. 

“JCES.WEBİNARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: FAMILY ROLES IN INFORMAL LEARNING ENVIRONMENTS DURİNG COVID-19”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin beşincisi, 25 Haziran Perşembe günü “Family Roles in Informal Learning Environments during COVID-19” başlığıyla gerçekleştirildi. 

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'den Öğrencilerimiz ve Ailelerine Mektup

Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Aileler,

Sağlık, ekonomi, sosyal dinamikler boyutunda büyük bir mücadeleye dönüşen COVID-19 süreci yaşamın tüm alanlarında köklü değişimleri de tetikledi. 

Öncelikle pandemi gerçeğiyle başlayan kısıtlamalara rağmen yaşlarının ötesinde bir olgunluk ve dayanıklılıkla eğitim sorumluluklarını başarıyla yerine getiren öğrencilerimizi kutluyoruz.  Siz değerli ailelerimize de bu süre zarfında gösterdiğiniz hassasiyet, anlayış ve dayanışma için teşekkür ediyoruz. 

İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici: “Uzaktan Eğitimi Başarıyla Tamamladık” 

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) COVID-19 pandemi sürecinde eğitime uzaktan devam etme kararı almasının ardından, İstanbul Kültür Üniversitesi olarak 10 yıllık uzaktan öğretim tecrübesi ve sahip oldukları CATS (Computer Aided Training & Educational Services) sistemi ile öğrencilerine ulaşmaya devam ettiklerini belirten İKÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici, “26 örgün öğretim, üç ikinci öğretim programıyla hiç ara vermeden senkron ve asenkron olarak eğitim-öğretim dönemini başarıyla tamamladık” dedi. 

“KÜLTÜRK, Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi”nin İlk Sayısı Yayınlandı

İKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde kurularak Dergipark platformunda hakemli akademik dergiler arasındaki yerini alan “KÜLTÜRK, Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi”nin ilk sayısı (YAZ 2020), 21 Haziran 2020 tarihinde yayınlandı. 

Derginin ilk sayfasına erişim için…

“JCES.WEBINARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: EARLY CHILDHOOD REFUGEE CHILDREN & THEIR EDUCATION IN TURKEY”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin dördüncüsü, 18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 15.00’te “Early Childhood Refugee Children & Their Education in Turkey” başlığıyla gerçekleştirildi.