border=  border=
İKU Psikoloji Çalıştayı 2015

İKÜ PSİKOLOJİ ÇALIŞTAYI –II

8 NİSAN 2015

PROF. DR. YANKI YAZGAN MODERATÖRLÜĞÜNDE

TEKNOLOJİNİN YAŞAMIMIZDAKİ YERİ

ÇOCUKLAR ve GENÇLER ÜZERİNDEKİ YANSIMALARI

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü olarak bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Psikoloji Çalıştayı’nda tekrar sizlerle birlikte olmanın şimdiden sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Bu yıl, Prof. Dr. Yankı Yazgan moderatörlüğünde “Teknolojinin Yaşamımızdaki Yeri - Çocuklar ve Gençler Üzerindeki Yansımaları” konulu çalıştayımızı gerçekleştireceğiz ve günümüzde teknoloji kullanımının sağladığı yararları ve güçlükleri eş zamanlı olarak tartışacağız. Her biri kendi alanında iyi yetişmiş akademisyen ve profesyonel uygulayıcılardan oluşan çalıştayımız sizlere alanınızda kullanabileceğiniz bilgiler sunmanın yanı sıra, interaktif bir ortam da sunacaktır.

Günümüzde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yeniliğe açıklık önem kazanmıştır. Değişimleri sağlıklı karşılayabilme ihtiyacı eğitimcileri ve öğrencileri bütünleşmiş bir sistem içerisinde yeniden yapılanmaya yöneltmiştir. Teknoloji bir yandan bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmış, bir yandan bilginin kontrolsüz kullanımının getirdiği sakıncalarla bizleri yüz yüze bırakmıştır. Artık çocuklarımızı ve gençlerimizi daha farklı açılardan da gözlemleme ve yönlendirme gerekliliğimiz oluşmuştur. Ancak tüm bunların yanında, bilgiye kolay ulaşımın sağladığı avantajların yönetilmesi de önem kazanmıştır. Teknolojik olanakların gelişimi destekleyecek, yaratıcılığı teşvik edecek biçimde kullanılması başlı başına bir öğrenme süreci gerektirir hale gelmiştir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu doğrultuda yönlendirebilmek için öncelikle bizlerin bu hususlarda bilgili, donanımlı olmamız, yenilik ve gelişmeleri de yakından takip etmemiz gerekmektedir.

Günümüz koşullarında, çocuk ve ergenlerin teknolojinin doğru kullanımıyla ilgili karşılaştıkları güçlükleri tanımlamak ve bu güçlüklerin aşılmasında onlara destek sağlayacak uygulamaları tartışmak üzere düzenlenen çalıştayımızın, eğitim alanında çalışan herkes başta olmak üzere, psikologların, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında çalışan uzmanların, çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında görev yapanların ilgisini çekeceğini umuyoruz.

Çalıştay ile ilgili çalışmalarımız hakkında güncel bilgi edinmek için sitemizi belirli aralıklarla ziyaret edebilirsiniz.         

                                                                                        Sevgi ve saygılarımızla,

                                                                                 Doç. Dr. Zeynep OKTUĞ

 

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

https://www.iku.edu.tr/14/337/iku-psikoloji-calistayi-2015.html

 


Son Güncellenme Tarihi
2015-04-09 10:36:39