border=  border=
Bölüm Başkanından

 

 

Sevgili öğrenciler,

 

İçinde yaşadığımız çevre bizlere sadece sahip olduğu yararları sunmaz, aynı zamanda bu çevreye katkı sağlamamızı bekler. Bu bekleyiş bazı durumlarda geç bazen de erken tepkiler ile donatılmıştır. İş yaşamındaki çevreler ise işin kendisine kazanç katacak ve bu kazanca süreklilik kazandıracak katkılar beklentisindedir. İşinize ne kadar kazanç katar ve bu kazancın sürekliliğine ne kadar katkı sağlarsanız, işyerindeki  değeriniz ve varlığınız o derece büyür.

 

Bugünün iş yaşamına katkı sağlayacak temel alanlar ise teknik, ekonomik ve sosyal alanlardır. Sizler iş yaşamında ekonomik alanda katkı sağlayacak bir birikim edinmeyi seçtiniz. Elbette , sahip olacağınız işlerde , işlerin teknik ve sosyal boyutları ile de bilgi ve beceriler kazanacaksınız. Bu kaçınılmazdır. Ancak değerli katkılarınız çoğunlukla ekonomik plan , uygulama ve kararların alınmasında ortaya çıkacaktır.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi olarak bizim görevimiz siz değerli öğrencilerimizi hazırlamaktır. Sizlerin iş başarıları bizim gururumuz olacaktır. Bu nedenle sizi başarılı yapacak unsurları öğrenim sistemimize etkili bir şekilde dahil etmek ve güncellemek çabamız durmaksızın sürecektir.

 

Siz değerli öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da üniversitemize , mezun olan diğer arkadaşlarınıza bağlı kalacaksınız. Bizler de sizlerin yaşam başarınız için daima yanınızda durmayı sürdüreceğiz.

 

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Ali ŞEN

4876
İktisat Bölüm Başkanı

Son Güncellenme Tarihi
2017-06-01 10:33:13