border=  border=
Bölüm Başkanından

Bir insan yaşamının belki de en önemli dönemidir üniversite... Sadece mesleki anlamda değil, yaşama bakış, dünyayı algılama, kendimizi yaşadığımız evren içerisinde konunlamdırmak anlamında da birçok şey öğrendiğimiz; bu doğrultuda kendimizi ve geleceğimizi şekillendirdiğimiz yerdir üniversite.

 

Sinema ve Televizyon, günümüzün hızla değişen teknolojik, sanatsal ve kültürel ortamında oldukça özel bir konuma sahiptir. Sürekli değişen sanat algısı ve ortamı, sinema ve televizyon eğitiminin de buna paralel olarak dinamik ve özgün bir nitelik taşımasını zorunlu kılar.

 

 İşte tüm bu gerekçelerden hareket ederek, yaşamının mesleği olarak Sinema-Televizyon alanını tercih etmiş siz değerli öğrencilerimizi sözünü ettiğimiz koşulları en iyi biçimde algılamanız ve bu koşullar içerisinde özgün, alanında öncü bireyler olmanız hedefiyle yetiştiriyoruz. 

 

Bölümde alacağınız eğitimin yanı sıra, uluslararası bağlantılarımız, üye olduğumuz meslek örgütleri, film festivalleri ve sinema okulları aracılığıyla,sanatçı kimliğinizin evrensel bir nitelik taşımasına katkı sunuyoruz.  Biliyoruz ki tüm bu deneyimlerin size kazandıracağı en önemli nitelik, Sinema-Televizyon alanındaki uygulamalara hakim, çok sayıda film yönetmiş, yazmış, program yapmış ve bunları uluslararası alana taşımış bireyler olmanızın size katacağı ayrıcalık ve yaratacağı farktır.

 

Üniversiteli olmayı her anlamda deneyimleyebileceğiniz ve sanatın kadim tarihinde dolu dolu yolculuk yapacağınız Sinema-Televizyon bölümümüze hoş geldiniz diyor ve sizlerin geleceğin öncü sanatçıları olacağınıza dair iddiamızı gururla vurguluyoruz! 

 


Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı

Doç. Dr. Okan Ormanlı


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-25 15:38:47