border=  border=
Bölüm Başkanından

Sevgili PDR Öğrencileri,

 

Hayat boyu öğrenen insanoğlu, bu öğrenme sürecinde zaman zaman yol gösterenlere, tecrübe sahiplerine, yardım isteyebileceği kişilere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç, insanın okul yıllarına denk düşen çocukluk ve gençlik yıllarında daha ön plana çıkmaktadır.

 

Eğitim-öğretim ortamlarındaki öğrencilerin kendilerini tanımaları, ilgi ve yeteneklerini keşfederek kapasitelerini geliştirmeleri, problemlerini çözmeleri, çevrelerine dengeli ve sağlıklı uyum gösterebilmeleri, akademik anlamda başarıya ulaşabilmeleri, kariyer planlarını yapabilmeleri, gerçekçi kararlar alabilmeleri için gereksinimleri olan rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini etkin bir biçimde gerçekleştirebilecek uzmanlara büyük iş düşmektedir.

 

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programında edindiğiniz mesleki bilgi, beceri ve donanımları ileride öğrencilerinize ve danışanlara rahatlıkla aktarabileceğinize; meslek etiğine uyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, insani değerleri ön planda tutarak bireye ve topluma katkıda bulunan bireyler olarak yetişeceğinize gönülden inanıyoruz.

 

En içten başarı dileklerimizle…

 

Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı

 


Son Güncellenme Tarihi
2017-11-27 10:17:30