border=  border=
Program Başkanından

Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans Üstü Programları çerçevesinde öğrenciler, araştırmalarında toplumsal sorunlara duyarlı ve bilim etiğine uygun hareket etmeyi benimseyerek, Moleküler Kanser Biyolojisi, Bitki Biyoteknolojisi ve Moleküler Genetik temel alanlarında özgün çalışmalar için yeni teknolojilere dayalı araştırma stratejileri geliştirebilecek ve uygulayabilecek, alanının bilgi ve becerilerini, diğer disiplinlerin bilgileri ile sentezleyecektir.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisans Üstü Programlarında, Yüksek Lisans  için öğrenci kabulüne başladığı 2011 yılından itibaren hızlı bir gelişme kaydetmiştir. 2014 yılında ise Doktora programına başlamıştır. Lisans programımız FEDEK[1] tarafından 16 Şubat 2013 - 16 Şubat 2018 tarihleri arasında geçerli olmak üzere 5 yıl süreli akreditasyon verilmiştir. Bölümümüz Türkiye’de akredite olmuş ilk Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’dür. Lisans programında kaliteye verilen önemin ve gelişme/değişmeye açıklığın bir göstergesi olan akreditasyon değerleri, lisans üstü programında da eş ölçüde değerlendirilerek, öğrenci merkezli eğitim modeli benimsenmiştir.

Yüksek Lisans  ve Doktora Programı sürecinizce sizlere başarılar diler ve en iyi dileklerimi sunarım.

 

Program Başkanı

Prof. Dr. Narçin PALAVAN ÜNSAL

 

[1] FEDEK Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınarak “Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi” almış ve Yüksek Öğrenim kurumlarının Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programlarını akredite etme yetkisi verilmiş bir değerlendirme ve akreditasyon derneğidir.


Son Güncellenme Tarihi
2015-07-29 10:06:09