border=  border=
Geçmiş Etkinlikler

Etkinlikler

20. İnşaat Mühendisliği Bölümü, 30 Mart 2017 tarihinde, INS0514 İnşaat Sektöründe Pazarlama Yönetimi dersi kapsamında, Yard.Doç.Dr.Ethem TARHAN eşliğinde 3.sınıf öğrencileriyle İNTES Yapı İnşaat Şirketine bir teknik gezi düzenlenmiştir. Şirket yetkilileri pazarlama ve satış stratejileri ile ilgili tecrübelerini ​öğrencilerimizle paylaştılar.

19. 22.Aralık.2016 tarihinde, HILTI Firması Tarafından kimyasal/mekanik dübeller ve ekipmanları hakkında teknik bilgiler verildi. Ankraj yazılımı tanıtılarak uygulamalardan örnekler gösterildi.

18. AKG Gazbeton Fabrikası'na Teknik Gezi - Çorlu.INS0702 ve CE0702 dersi kapsamında 13 Aralık 2016 Salı günü AKG Firmasının Çorlu’daki Gazbeton Fabrikası'na teknik gezi düzenlenmiştir. Gezide öğrencilerimize hem üretim sahasında hemde seminer salonunda gazbetonun üretim aşamaları ve üretilen ürünler hakkında bilgiler verildi. Gazbeton duvar ve ısı yalıtımı panellerinde örnekler gösterildi.

17. 31 Mart 2016 tarihinde, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde düzenlenen II.Ulusal Spagetti Köprü Yarışmasının final etabında, bölümümüz öğrencilerinden Sevinç GÖZEGÜ ve Fahri Emre ÖZDEMİR, AMBROSIA isimli takımla mücadele etmişlerdir.

16. Yapı Kulübü'nün düzenlediği teknik gezide, Yard.Doç.Dr.Edip SEÇKİN eşliğinde İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümünden 33 kişilik öğrenciyle, 10 Aralık 2015 tarihinde, 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yapım işleri devam eden Boğaz Köprüsü Sarıyer, Garipçe şantiyesine gidilmiştir. Projede müşavirlik hizmeti veren Yüksel Proje - Chodai ortaklığının Eğitim Başmühendisi Sn. İlhan KAVASOĞLU proje hakkında verdiği seminerin ardından, öğrenciler şantiye sahasına gelerek yapım çalışmalarını yakından izleme fırsatı bulmuştur.

15. Yapı Kulübü'nün düzenlediği teknik gezi ile Yard.Doç.Dr.Edip SEÇKİN eşliğinde 30 kişilik İnşaat Mühendisliği öğrencisi, 20 Ekim 2015 tarihinde, İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi kapsamında yapım çalışmaları devam eden Avrasya Tüneli çalışmalarını yakından izleme fırsatı bulmuştur. 

14. Yapı Kulübü'nün düzenlediği teknik gezi ile Yard.Doç.Dr.Edip SEÇKİN eşliğinde 40 kişilik İnşaat Mühendisliği öğrencisi, 6 Ekim 2015 tarihinde, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında yapım çalışmaları devam eden İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü çalışmalarını yakından izleme fırsatı bulmuştur.

13. Muğla Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi tarafından düzenlenen İnşaat Mühendisliği Seminerleri kapsamında 11 Mayıs 2012 tarihinde Yard.Doç.Dr. Gökhan YAZICI, “Sismik Yalıtım ve Enerji Sönümleme Sistemleri” konulu seminer vermiştir.

12. İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından, ENKA Şirketi’ ne 30 Mart 2012 Cuma günü saat 09.15’te bir teknik gezi düzenlenmiştir. Geziye Öğr.Gör.Dr.Ethem Tarhan başkanlığında, Endüstri Mühendisliği Bölümünden “Marketing Management” dersini alan 20 öğrenci ile İnşaat Mühendisliği Bölümünden “İş idaresi” dersini alan 30 öğrenci katılmıştır.

11. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Yusuf Hatay ÖNEN, 30 Mart 2012 Cuma günü; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ile Yapı Denetim Kuruluşları Birliği İstanbul Şubesinin ortaklaşa düzenlediği “Yapı Denetim Çalıştayı” na katılmıştır.

10. İstanbul Kültür Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Yusuf Hatay ÖNEN, 31 Mart-01 Nisan 2012 günleri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği “Riskli Yapıların Tespit Edilmesine Dair Yöntem Belirleme Çalıştayı” na katılmıştır.

9. Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından düzenlenen uluslararası “Design & Construct 2012” öğrenci çelik köprü yarışması için İnşaat Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinden oluşan “WriSTeel” takımının tasarlamış olduğu proje, başvuran çok sayıdaki yurtiçi ve yurtdışı üniversite arasından proje ön elemesini geçerek ilk 17 proje arasında yer almıştır. Bu yılki yarışmaya 3 vakıf, 8 devlet, 7 yabancı üniversite takımı katılmıştır.

8. İnşaat Mühendisliği Bölümümüzde, GEOgrup ve PLAXIS'in ortak işbirliği ile "Advanced Course on Computational Geotechnics" başlıklı bir kurs düzenlenmiştir. 17-20 Nisan 2012 tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversite'sinde gerçekleştirilen kursta, geoteknik problemlerin iki boyutlu ve üç boyutlu olarak modellemesine yer verilmiştir.

7. İnşaat Mühendisliği Bölümümüzde, Geogourup tarafından 8 Şubat-10 Şubat 2012 tarihleri arasında “Geoteknik Mühendisliğinde Sonlu Elemanlar Yöntemi, Plaxis Sonlu Eleman Programı ile Sığ ve Derin Temel (2D ve 3D), Derin Kazı, Şev Stabilitesi, Tünel Uygulamaları ve Sunumları” konulu eğitim verilmiştir.

6. Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri tarafından, 24-26 Kasım 2011 tarihleri arasında, Ataköy Kampüsü Önder Öztunalı Salonu’nda, Mimarlık eğitiminde taşıyıcı sistemler, Mimari tasarımda taşıyıcı sistem seçimi ve Mimar-İnşaat Mühendisi etkileşimi konularının tartışılacağı “Mimarlıkta Taşıyıcı Sistemler Sempozyumu” düzenlenmiştir.

5. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Yusuf Hatay ÖNEN, Ortadoğu Teknik Üniversitesinden Prof.Dr.Tuğrul TANKUT ve Prof.Dr.Haluk SUCUOĞLU, İstanbul Teknik Üniversitesinden Prof.Dr.Alper İLKİ, Yıldız Teknik Üniversitesinden Doç.Dr.Mustafa ZORBOZAN’ ın oluşturduğu araştırma grubu depremle ilgili rapor hazırlamak üzere 18-20 Kasım 2011 tarihleri arasında Van-Erciş Deprem Bölgesinde inceleme gezisi yaptılar.

4. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Ar.Gör. Cumhur COŞGUN, Ar.Gör. Edip SEÇKİN ve Ar.Gör.Dr. Ahmet Anıl DİNDAR deprem ile ilgili görsel inceleme yapmak üzere 18-21 Kasım 2011 tarihleri arasında Van-Erciş Deprem Bölgesinden görevlendirilmiş, Üniversitemiz tarafından desteklenmiştir.

3. İnşaat Mühendisliği Bölümü etkinlikleri kapsamında 18 Kasım 2011 saat 13:00-15:00 saatleri arasında 215 no'lu seminer salonunda Yunanistan Patras Üniversitesi’nden Prof.Yorgos Stephanedes “ITS Applications to Estimation of Environmental Impact of Traffic Flow” konusunda seminer verdi.

2. CE 752 Construction Site Management dersi kapsamında 16 Kasım 2011Çarşamba günü 13:00-16:00 saatleri arasında Wayne State University' den Prof.Dr.Mumtaz Usmen, tarafından “ETHICS IN ENGINEERING AND CONSTRUCTION” konulu seminer verildi.

1. İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerimizden Yar.Doç.Dr.Emre ÇEÇEN ve İnş.Yük.Müh.Andaç GÜRBİLEK, “Mühendislik Jeolojisi” dersi kapsamında 01 Kasım 2011 Salı günü 9:15-12:15 arası “İstanbul Üniversitesi Jeoloji Müzesi”’ ni dersin öğrencileri ile birlikte ziyaret ettiler.


Son Güncellenme Tarihi
2017-05-24 12:40:43