border=  border=
Erasmus
 

Erasmus Programı Nedir?
Avrupa Birliği Komisyonu'nun ülkeler arasında karşılıklı tanımayı, mevcut eğitim potansiyellerini daha iyi kullanmayı ve geliştirmeyi amaçlayan AB Eğitim ve Gençlik Programlarından Socrates (Genel Eğitim) Programı bünyesinde yer alan Erasmus Programı, yüksek öğretim düzeyindeki işbirliğini düzenleyen programdır.

Erasmus Programı için Kime Başvuracaksınız?
Bölümümüz Erasmus Koordinatörü Ar.Gör. Zehra Atik’tir. Her eğitim öğretim yılında iki defa Erasmus Programı’na başvurular gerçekleşir.

Erasmus Programı’na Başvuru Koşulları Nelerdir?
Genel not ortalamasının 2.20 ve üzerinde olması programa başvuru için yeterlidir. Öğrenci, İngilizce Dil Sınavı ve mülakat sonucunda değerlendirilir ve bölümümüzün anlaşmalı olduğu üniversiteleri arasından seçeceği birine bir ya da iki dönem için gider.

Avrupa’da Yanlız mısınız?
Cevabımız hayır. Öğrencimiz ve Erasmus Koordinatörümüz, öğrencinin AB’deki üniversitede geçirdiği süre içinde sürekli iletişim içindedirler. Bölüm Erasmus Koordinatörü; ders seçme, konaklama gibi pekçok sorunun çözümü için karşı üniversitenin koordinatörleri ile görüşür. Öğrencimiz, bölümünde alıştığı yakın ilgi ve destekten uzak kalmaz.

İletişim Bilgileri
Erasmus Bölüm Koordinatörü: Ar.Gör. Zehra Atik

Email: z.atik@iku.edu.tr

Tel: (212) 498 47 93

Erasmus Programı Başvuru Formu için tıklayınız.

Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Birimi web sayfası


Son Güncellenme Tarihi
2017-10-20 16:56:59