border= border=
Hakkımızda

ÜNİVERSİTE'DE KÜLTÜR'LÜ OLMAK

KÜLTÜR'DE İLETİŞİMCİ OLMAK


2002 yılında Eğitim-Öğretim yaşamına başlayan İletişim Sanatları Bölümü; Reklam, Halkla İlişkiler, Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi alanlarında bütünleşik bir eğitim-öğretim programını “İletişim Sanatları” adı altında “modüler” sistem ile sunan Türkiye’deki tek bölüm olma özelliğini taşımaktadır.

İletişim Sanatları Bölümü (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler), öğrencilerini iletişim, medya, kültür, sanat, siyaset ve işletme gibi alanlarda temel bilgi birikimine ve donanımına sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İletişim Sanatları Bölümü’nde (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler),

 • Takım çalışması
 • Disiplinlerarası bağıntı kurma
 • Eleştirel bir bakış açısı kazanma
 • Özgün  yaratıcı düşünceler üretebilme öğretilmektedir.

 

İletişim Sanatları Bölümü’nde (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler),

 • Erasmus ve Farabi gibi ulusal ve uluslararası değişim programları ile yurtdışında öğrenim görebilirsiniz.
 • “Özelleştirilmiş” Çift Anadal Programı ile istediğiniz alandan ikinci bir diploma alabilirsiniz.
 • Fakülte ve Bölüm tarafından düzenlenen seminer, kongre, sempozyum  gibi ulusal ve uluslararası etkinliklerde aktif olarak görev alarak, uygulama alanlarına yönelik deneyim sahibi olabilirsiniz.
 • Uygulama ağırlıklı dersler alarak, sektörde staj yaparak, sektördeki yarışmalara katılarak, projelerde yer alarak mezun olduğunuzda “ayrıcalıklı” olabilirsiniz. 
 • İletişim Sanatları Bölümü öğrencilerinin kariyer planlamalarını bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için bölüm;  sektörün önde gelen profesyonelleriyle çeşitli etkinlikler çerçevesinde öğrencilerini biraraya getirmektedir.
 • İletişim Sanatları Bölümü kontenjanları çerçevesinde; 7 öğrenici %100 burslu, 25 öğrenci %75 burslu, 42 öğrenci %50 burslu, olmak üzere toplam 74 öğrenci burslu olarak eğitim alabilmektedir. Öğrencilerimiz, YÖK bursunun yanı sıra üniversite tercih sıralamalarına göre de  burs alabilme şansını sahip olmaktadırlar.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanlarında uzmanlaşmak istiyorsanız, kuram ve uygulamayı birleştiren derslerle kendinizi alana hazırlamak istiyorsanız, sektör deneyimini kazandıran staj olanaklarından yararlanmak istiyorsanız, “özelleştirilmiş” çift anadal programı ile çifte diploma ve yurtdışında öğrenim şansı kazanmak istiyorsanız, Erasmus ve Farabi bağlantıları ile eğitiminize başka bir Üniversitede devam etmek istiyorsanız, sizi İletişim Sanatları Bölümü’ne bekliyoruz. 

Bunların dışında, unutulmaması gereken, İletişim Sanatları Bölümünün biribirinden değerli öğretim üyelerinin danışmanlığında yönlendirildiğiniz yarışmaların, projelerin, sizlerin diğerlerine göre “bir adım önde mesleğe başlamanızı sağlayacağıdır. 

Eğer tüm bunlardan keyif  alıyorsanız ve “ben farklı  olmalıyım” diyorsanız İletişim Sanatları Bölümü  sizleri bekliyor...


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-11 15:11:40