border=  border=

Program Başkanı

Öğr.Gör. Eylem Bayram Tuncay
E-Mail: e.tuncay@iku.edu.tr
Tel: (0212) 498 49 20
Fax : (0212) 652 09 68
 

Program Amacı

 İstanbul Kültür Üniversitesi ​Çocuk Gelişimi Eğitim Programı Okul öncesi eğitim ve özel eğitim kurumlarında, çocuk kliniklerindeki oyun odalarında tedavileri süren çocuklara müzik, resim, drama, jimnastik, bilgisayar eğitimi veren, çok yönlü gelişimlerini destekleyen, materyal (kukla, kavram ve konu kartları, hikaye yazım) hazırlayan, ilk yardım kurallarını uygulayan gerekli bilgi ve beceriye sahip kişileri yetiştirmeyi amaçlayan dört yarı yıllık bir yüksek öğretim programıdır.

 
 
Kazanılan Derece

 2 yıllık eğitim planında yer alan bütün dersleri başarıyla tamamlayan, en az 120 AKTS'ye sahip öğrencilere Çocuk Gelişimi alanında önlisans derecesi verilir. 
 
Staj

 Kurumdışı staj 20 iş günüdür. 

Sunulan Olanaklar

İstanbul Kültür Üniversitesi ​Çocuk Gelişimi Programında sektör ve saha deneyimi olana hocalarımızın eşliğinde uygulama ağırlıklı eğitim verilmektedir.  Kültür Kolejlerine bağlı 4 anaokulu öğrencilerimizin sürekli staj yapmaları ve mesleki tecrübelerini arttırmaları açısından geniş imkanlar sunmaktadır.  

Program Etkinlikleri

 İstanbul Kültür Üniversitesi ​Çocuk Gelişimi Programında sektör deneyimi olan, anaokulu yöneticliği, çocuk psikolojisi, grup terapisi.
 
 

 


Son Güncellenme Tarihi
2017-10-01 20:49:25