border=  border=

     

Bölüm Başkanı:

Prof.Dr. Vahit TÜRK
E-Posta : v.turk@iku.edu.tr

 

Bölüm Başkan Yardımcısı

Yrd. Doç. Dr. Kayhan ŞAHAN

                                      E-Posta: k.sahan@iku.edu.tr                                      


            

     Ulusların gelişmişlik düzeyi; dillerinin zenginliği ve buna bağlı olarak yarattıkları edebiyat ve sanat eserlerinin insanlığa sunduğu yeni bakış açılarıyla anlaşılır. Bunun temeli, hiç kuşkusuz eğitim ve öğretimdir. Bölümümüzde, bu temele sürekli katkıda bulunabilmek için çağdaş, bol seçenekli ve kapsamlı bir eğitim-öğretim programı yürütülmektedir.

     Bunun yanı sıra, bütün Türk dünyasıyla sürekli iletişim hâlinde olabilmek, Türk kültürünü daha yaygın kılabilmek için Türk lehçeleriyle birlikte, Türk şivelerini de öğretme çabasındayız.

 
Amaç
  • İKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde, yabancı dil bilen, bilgisayar kullanan ve uluslararası bilimsel standartları yakalama gayretinde olan Türkolog adayları ile edebiyat eserinin, hem yaratıcısı hem de yorumcusu olabilecek yetenekler yetiştirilmesi,
  • Bu bağlamda, öncelikle, öğretmen ve akademisyenlere gereksinim olduğundan, hem nitelikli öğretmen hem de uluslararası saygınlığa sahip bilim adamları yetiştirebilmek için lisansüstü eğitim yapılması amaçlanmıştır.

 


Son Güncellenme Tarihi
2017-12-26 16:25:31