border=  border=

İşletme Bilimi son yıllarda, teknolojideki hızlı gelişmelere paralel olarak önemli aşamalar geçirmiş ve yöneticilik denilen çağdaş bir disiplinin ve mesleğin doğuşuna neden olmuştur. Bu gün artık ülkemizde de işletmeler bir yandan daha gerçekçi planlar yaparak maddi ve beşeri kaynaklarını en etkin ve ekonomik bir tarzda organize ederken, bir yandan sürekli artan uluslararası rekabete dayanabilecek bilgi gücüne ulaşmaya çalışmaktadır.

Böyle bir gayretin başarısının ise iletişim ve bilgisayar teknolojilerini çok iyi kullanabilen ve yabancı dil bilen kaliteli insan gücüne bağlı olduğu açıktır. Bu gerçekten hareketle sürekli yenilenen Fakültemiz İşletme Bölümü programları bütün bu unsurları içeren ve öğrencilerimize çağdaş işletmecilik ve yöneticilik kavram, teknik, felsefe ve uygulamalarına aktarmayı hedefleyen derslerden oluşmaktadır.

Bölümümüzde öğrenci hoca ilişkisini en üst düzeyde ve etkin bir şekilde gerçekleştirmek üzere danışmanlık sistemi de kurulmuştur. Yarıyıl esasına göre düzenlenmiş olan bu programlar 8 yarıyıla dağıtılmıştır.


Son Güncellenme Tarihi