border=  border=

İnşaat sektörü, dünyanın birçok yerine hizmet verilen, teknolojik ve ekonomik olarak ülkemiz açısından büyük öneme sahip nadir alanlardan birisidir. Bu alan her geçen gün gelişmekte ve teknik bilgi ve beceriye sahip eleman ihtiyacı sürekli güncelliğini korumaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Teknolojisi ön lisans programı, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda gereken niteliklere sahip aranan kalifiye elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Teknolojisi ön lisans programında, malzeme bilimi, teknik resim, uygulamalı mekanik, yapı statiği, yapı teknolojisi, mukavemet, yapı malzemeleri, bilgisayar destekli tasarım, yapı mimarisi, yapı tesisatı, betonarme ve zemin mekaniği gibi temel inşaat derslerini kapsayan güncel ihtiyaçlara yönelik bir eğitim planlanmıştır. Bunun yanında öğrencilerimiz, İKÜ İnşaat Mühendisliği bölümünün tüm laboratuvar olanaklarından faydalanarak yürütülen projelerde yer alma imkânı bulacaktır.

İnşaat Teknolojisi Programı mezunları, İnşaat Teknikeri ünvanı alarak mezun olduktan sonra, özel sektörde yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren inşaat şirketlerinde veya birçok kamu kuruluşunda İnşaat Teknikeri kadrosunda kariyerini sürdürebilirler.


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-27 14:30:49