border=  border=

Sinema ve Televizyon, günümüzün en önemli sanat-teknoloji alanlarından biri olarak her geçen gün daha fazla konuşulan ve tartışılan bir konuma gelmiştir. Yepyeni teknolojik ve estetik olanaklarla hızla değişen, toplumları etkileme gücü konusunda oldukça dikkat çekici bir konumda olan Sinema ve Televizyon alanına dair verilecek eğitimin de tüm bu dinamikleri dikkate alması zorunludur.

 

Biz, bu dinamikten esinlenerek, öğrencilerimize çok yönlü, yaratıcı, özgün değer ve düşüncelerini kristalize edebilecekleri bir eğitim modeli sunuyoruz.  Anlaşmalı olduğumuz yurt dışı üniversiteler, çeşitli sinema ve televizyon kuruluşları ve film festivalleri aracılığı ile eğitim modelimize evrensel bir kimlik katıyoruz.

 

Sinema ve Televizyon alanının önde gelen meslek profesyonelleri ve akademisyenlerimizin işbirliğiyle öğrenciye çağdaş/güncel sanat pratiklerini ve akademik alanının disiplinini kazandırmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Sinema ve Televizyon kuram ve estetiğinin temel ilkeleri, bu alandaki en son yeniliklere dair teknolojik pratiklerin deneyimlenmesi, öğrencilerin kendilerine özgü sanatsal bakış açısı kazanmaları ve bu bakış açılarını yine kendilerine has bir biçemle ifade edebilmeleri anlayışı ile şekillenen eğitim sürecinin sonunda öğrencilerimizin özgüveni yüksek, alanının önde gelen isimler olması en önemli amacımızdır. 

 

Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı

Doç. Dr. Okan Ormanlı

 


Son Güncellenme Tarihi
2017-06-29 14:00:44