border=  border=

 

 

İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ

Eski bir Çin atasözü “Ulaşılmayacak zirve yoktur, yeter ki doğru ağaçların gölgesinde dinlen” der.  Bizler, öğrencilerini zirveye taşımış olmanın haklı gururuyla, bu uzun yolculuğa henüz daha yeni başlayacak olan siz değerli öğrencilerimize “hoş geldiniz ve doğru yerdesiniz” diyoruz.

 

Sanat Tasarımın her geçen gün yeni teknolojiler, yeni bilgiler ve yepyeni olanaklarla şekillendiği günümüzde; bu alanda yürüyecek olmanın doğru edinilmiş bir bilgi ve donanım gerektirdiğinin farkındayız. Aynı zamanda bu yolculuğun sanatın rengarenkliği ve tasarımın yaratıcı olanakları ile birleştiğinde sonsuz haz veren bir deneyime dönüşeceğinin de bilincindeyiz. İşte bu bilinç ve farkındalıkla eğitim programımızı öğrencilerimizin hem sanatsal hazzı, hem de tasarımsal bilgi ve yaratıcılığı sonuna kadar deneyimlemeleri esası üzerine şekillendirdik.

 

Kuramsal alanda uzman öğretim üyelerimiz, uygulama alanında ise sinema-TV- web grafik alanının usta isimlerinden oluşan öğretim elemanı kadromuz ile öğrencilerimize fark yaratacak bir eğitim olanağı sunuyoruz. Son teknolojilere göre yenilenmiş stüdyo, laboratuvar ve teknik ekipmanlarımızla öğrencilerimizi yaratıcılığın üst düzey olanakları ile buluşturuyoruz. Ayrıca sanatın evrensel olması ve öğrencilerimizin uluslararası alanda da deneyim sahibi olmaları gerekliliğinin farkındalığı ile bölümümüzü ve öğrencilerimizi uluslararası düzeye taşımış durumdayız. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Dünya Sinema Okulları Birliği CILECT’in Türkiye’deki tek üyesidir. İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri sinema alanında aldıkları eğitimi ve yetkinliklerini bu ortamda aktarma/anlatma olanağı bulmaktadırlar. Yine, GEECT (European Grouping of Film and Television Schools) ve SEECS (South Eastern Europe Cinema Schools) üyesi de olan İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri sinema alanındaki çalışmalarını dünyaya tanıtma olanağı bulmakta, kazandıkları ödüller ile üniversitemizi gururlandırmaktadırlar.

 

Kuram ve uygulamanın, sanatsal yaratıcılıkla buluşup bütün yaşamınıza yön verecek bir deneyime dönüşeceği bu yolcukta sonuna kadar yanınızda olacağımızı bir kez daha hatırlatarak; her birinizin kendi zirvesine ulaşacağı inancı ve güveniyle İletişim Tasarımı Bölümü’ne hoş geldiniz diyoruz.

 

Yrd. Doç. Dr. İbrahim ZENGİN
İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı


Son Güncellenme Tarihi
2017-05-16 10:33:21