border=  border=

 OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ LİSANS PROGRAMI 

İKÜ’de Okul Öncesi Öğretmenliği Okumak
Gelişim psikolojisi, öğrenme süreçleri gibi konular bilimsel açıdan ilgini çekiyorsa; çocukların bedensel, zihinsel, duygusal gelişimleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi öğretmenler veya uzmanlar arasında yerini almak istiyorsan  İKÜ Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümüne tercihlerin arasında yer verebilirsin. 

Nasıl bir eğitim süreci? 
Okul Öncesi Öğretmenliği lisans eğitiminde gelişim psikolojisi, iletişim,  yönetim, sosyal bilimler, el becerisi gibi donanımlar, Bologna sürecinin uluslararası standartlarına göre hazırlanmış çok yönlü bir eğitim programı ile kazandırılır.  Bölümde alacağın lisans eğitiminin uygulama sürecini İstanbul Kültür Üniversitesi’nin de bağlı bulunduğu Kültür Eğitim Kurumları çatısı altındaki Kültür Anaokulları’nda da gözlemleme olanağı bulabilirsin. Güçlü akademik kadronun teorik eğitimiyle paralel Kültür Koleji Vakfı'nın eğitim geçmişi ve deneyimi sayesinde okul öncesi eğitim uzmanlarıyla öğrencilik döneminde bağlantı kurararak geniş bir vizyon kazanabilirsin.

Kariyerinde
İstanbul Kültür Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programından Avrupa Dil Pasaportu kriterlerine göre B2 düzeyinde İngilizce bilgisiyle mezun olursun.  Erasmus öğrenci değişim programıyla yurt dışına açılma olanağını da sunan lisans eğitiminin ardından İstanbul Kültür Üniversitesi’nin mezunlarına özel sunulan avantajlardan yararlanarak yüksek lisans ve doktora eğitimine devam edebilirsin. Bologna süreci kriterlerine göre AB ülkelerinde tanınan diploma ekinle yurt dışına açılabileceğin gibi  MEB’e bağlı Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Liseleri, ilkokullar ile resmi ve özel kurumların kreş, yuva, anaokulu, anasınıfı, çocuk kulübü gibi okul öncesi eğitim kurumlarında kariyer yapabilirsin.

Geleceğin liderine not
İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü lisans eğitiminde sana öğretmenlik mesleğinin tüm yönlerini; Kültür Okulları’nda gözlem yapıp deneyim edinerek kazanacağın pek çok olanak sunulur. Bireysel gelişim sürecinin en önemli halkasını oluşturan okul öncesi döneme ilişkin farklı bilgileri İKÜ'nün Bologna süreci kriterlerine göre hazırlanmış disiplinlerarası eğitim anlayışıyla kazanarak iş yaşamına bir adım önde başlarsın.  


Son Güncellenme Tarihi
2018-02-09 14:55:32