border=  border=

 İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ (İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ) LİSANS PROGRAMI

İKÜ’de İngiliz Dili Eğitimi Okumak...
İdealin, dünya dili İngilizce’nin öğretiminde bilgi ve donanımınla fark yaratan öğretmenler arasında yer almaksa, lisans eğitimini güçlü bir akademik kadronun desteği ve uluslararası standartlara sahip dil laboratuvarlarında okuma, yazma, konuşma düzeyinde kazanırken ikinci yabancı dil öğrenebileceğin bir lisans eğitimi  hedefliyorsan, İKÜ İngilizce Dili Eğitimi bölümüne tercihlerinde yer verebilirsin. 

Nasıl bir eğitim süreci? 
İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi; seni hem Yabancı Diller Merkezi’nin dil öğretimindeki olanaklarıyla, hem de İngiliz Dili Eğitimi ve İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinin güçlü akademik kadrosuyla buluşturan zengin bir öğretim içeriği sunar. İngilizce yetkinliğini okuma, yazma, konuşma düzeyinde öğrencilerine kazandırmayı hedefleyen bölümde, bilgi birikimini en etkili şekilde öğrencileriyle paylaşan bir öğretmen adayı olarak mesleğine hazırlanırsın. Lisans eğitimin süresince, İKÜ Eğitim Fakültesi’nin Eğitim Bilimleri ile İlköğretim Bölümleri’nin güçlü akademik kadrosu ve alanında uzman isimlerle birlikte, başta öğrenme psikolojisi olmak üzere  sağlam bir pedagojik formasyon bilgisi kazanırsın. İngilizce Dili Eğitimi alanında yapacağın lisans eğitimin süresince, İKÜ Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi’nin uluslararası değişim programları ve Yabancı Öğrenci Birimi’nin çeşitli etkinlikleri ve projeleriyle de dil kullanımını geliştirecek çalışmalarda bulunabilirsin.

Kariyerin
İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra öğretmenlik yapabilirsin. Dünya dili İngilizce’ye okuma, yazma, konuşma olmak üzere kazandığın çok yönlü donanımı İKÜ’nin lisansüstü eğitimde sunduğu avantajlardan yararlanarak farklı bir disiplinle birleştirebilirsin. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Eğitim Yönetimi, İşletme, İletişim, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanları başta olmak üzere, ilgi ve yeteneklerin doğrultusunda alternatif disiplinlerde yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak farklı alanlarda kariyer yapabilirsin. 

Geleceğin liderine notlar 
Öğretmenlik Türkiye’de ve dünya ülkelerinde her dönem talep gören bir meslektir.  İngiliz Dili  Eğitimi öğretmenliği lisans eğitimin süresince İstanbul Kültür Üniversitesi’nin de bünyesinde bulunduğu Kültür Eğitim Kurumları’na bağlı okullarda yapacağın staj uygulaması ile mesleğinle ilgili önemli deneyimler kazanırsın. Ders içerikleri Bologna süreci kriterlerine göre hazırlanan  ve AB ülkelerinde geçerli bir diploma eki ile mezun veren İngiliz Dili Eğitimi Öğretmenliği branşında alacağın öğretmenlik eğitimin süresince, ERASMUS kapsamındaki öğrenci değişim programlarına katılarak uluslararası vizyonunu geliştirebilirsin.


Son Güncellenme Tarihi
2017-11-17 13:43:58