border=  border=
Namus Cinayetleri

Namus Cinayetleri

Ayşe Önal

viii+158s., 2012, ISBN 978-605-4233-71-7

Cinayet insanın hayvanlaşmasının en ileri biçimidir. Tasarlanarak yapılması bağışlanmazlığını artırır. Kurban güçsüz ise, hele hele dişiyse ve saldırgan da erkekse, doğaya aykırılık doruğa çıkar. (Bilirsiniz: Erkek köpek dişi köpeği ısırmaz.)
Ülkemizde hızla artan “namus” cinayetleri bütün o terslikleri içeren bir sapkın suç türü. Failleri serinkanlılıkla hazırlanan planları uygulayarak savunmasız kadınların canını alıyor, işin tuhafı bu alçakça onursuzluğu “şeref korumak” için yaptıklarını söylüyorlar.
Akıl erdirilemeyen eylemlerin sırrını çözmeye başlamanın en iyi yolu faillere sormaktır: “Ne düşünüyordun? Ne hissediyordun? Nasıl, niçin canavarlaştın?” Türkiye’nın en gözü pek araştırıcılarından Ayşe Önal öyle bir serüvene atılarak cezaevlerini dolaştı; kızını, kız kardeşini, anasını düşüne taşına öldürmüş adamların ruhsal röntgenlerini çekti.

Ortaya çıkan görüntü uykularınızı kaçıracak bir cehennem tablosu. Ama ülkeyi bu dehşetten arındırmaya yarayabilecek yepyeni bir görüş açısına kavuşmak birkaç gecelik uykusuzluğa değer.


Son Güncellenme Tarihi
2016-10-14 11:34:09