border=  border=
Genel İngilizce

Genel İngilizce Eğitim Programı
Genel İngilizce programımız, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı–CEFR’a göre sınıflandırılmış olup, uluslararası dil programları yönetmeliklerine uygun olarak dört temel dil becerisini  (okuma, yazma, dinleme, konuşma) geliştirmeye yönelik hazırlanmıştır.  Program toplam beş (Başlangıç, Orta altı, Orta, Orta üzeri ve İleri ) seviyeden oluşmaktadır.
1. Genel İngilizce Eğitim Programının Amacı
Program öğrenciye temel dil becerilerini kazandırmak ve bu becerilerin günlük yaşamda kullanılmasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Program, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı–CEFR’a göre düzenlenmiş ve kursiyerlerin, dili işlevsel olarak kullanmaları ve uygulayarak öğrenmelerini amaçlamaktadır. Genel İngilizce programı İngilizce dilbilgisi ve kelime bilgisinin oluşturulması ve aynı zamanda okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin eş zamanlı geliştirilmesini hedeflemektedir. 
2. Programın İçeriği
Programda dört temel beceri (Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma ) bir bütünlük halinde verilmektedir.  Derslerde, öğrencilerin bu dört temel becerileri uygulayarak öğrenecekleri aktiviteler yer almaktadır. Ayrıca, programda öğrencilerin dinlediğini ve okuduğunu anlamaları ve yorumlamaları, konuşmada düşüncelerini doğru ve uygun şekilde aktarmaları, yazma becerisinde duygu ve düşüncelerini doğru biçimde yazmalarını sağlayacak işlevsel aktivitelere yer verilmektedir. Bunun yanı sıra, dilbilgisi kuralları ile desteklenen derslerde, kullanılan görsel-işitsel materyallerle öğrenilen konuların pekiştirilmesi sağlanır. Derslerin verilmesinde çeşitli metotların yanı sıra Amerika’da başarıyla uygulanan ‘TPRS’ yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem, dil öğrenmeyi öğreten, dili doğal ortama yakın düzeyde uygulatan, dilbilgisi kurallarını hikâye veya metin içinde farkına varmadan eğlenceli, renkli ve yaratıcı bir şekilde anadili öğrenir gibi öğreten bir yöntemdir.
3. Programa Kimler Katılabilir?
İngilizce temel eğitim almak isteyen, İngilizce dil seviyesini arttırmak isteyen, uluslararası geçerliliği olan sertifika sınavlarını geçmek isteyen ve 4 dil becerisini eş zamanlı geliştirmek isteyenler. 
4. Program Bilgileri

Program Gün ve Saatleri
Elementary (A1) Başlangıç Günler Saatler Toplam Saat Toplam Hafta Dönem Kurs Ücreti
Hafta İçi-Akşam Pazartesi
Çarşamba
Perşembe
18:00
21:30
(4Saat)
144 12 03.11.2015
21.01.2016
1440TL+KDV
=1556TL

Program Başkanı: Prof.  Dr. Birsen Tan TÜTÜNİŞ
Program Koordinatörü: Dr. Feride Zeynep GÜDER
Tel: 0212 498 45 53
Email: f.guder@iku.edu.tr
Eğitmenler: İstanbul Kültür Üniversitesi, Yabancı Diller Bölümü, Öğretim Elemanları 
*Kredi kartına taksit yapılır (9 taksit)
*İKU Mezunu, İKU Mensubu ve öğrencilerine %50 indirim yapılmaktadır. (KDV Dahil değildir.)

 

 


Son Güncellenme Tarihi
2015-10-07 11:35:31