border=  border=
PİYANO

Programın Amacı: Piyano çalma yoluyla bireyin kültürel, toplumsal, müzikal ve akademik alanlarda çok daha uyumlu ve başarılı olmalarını desteklemek.
Programın İçeriği: Koordinasyon ve iletişim becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.   Derslerde beden-hareket-dil becerilerinin gelişimini destekleyen Orff-Schulwerk (Almanya ve Avusturya kökenli müzik çalışma öğretisi) yaklaşımından yararlanılmaktadır. 
Düzeyi: Okuma yazma bilen herkes için … 
Seçmeler: Kulak testi zorunludur.
Çalışma Yeri: İstanbul Kültür Üniversitesi, Ataköy Yerleşkesi, E5 Giriş Kat Amfi ZB2
Çalışma Günü ve Saatleri: 1 saat piyano + 1 saat solfej
Piyano: Bireysel çalışma programlaması yapılır.  (hafta sonu ve hafta içi için)
Solfej: Pazar günleri 12.00-13.00 (tüm öğrenciler)
İletişim: 0532-391-3185 (WhatsApp)  
Sertifika Koşulları: Programın %85'ine devam edilmesi gerekmektedir.
Ücret: 500TL KDV dahil (her ay için ödenir) İKÜ Mali İşler Gişeleri
Çalışma Takvimi: 
Başlangıç: 15 Ekim 2016
Bitiş: 25 Haziran 2017
Programın Öğretim Görevlisi
Ömer Yusuf Topçu
İstanbul Operası Gençlik Korosunda ve Marmara Üniversitesi Korosunda şef Prof. Dr. Yücel Elmas ile, İstanbul Oda Korosunda şef Yeşua Aroyo ile, TRT İstanbul Gençlik Korosunda şef Gökçen Koray ile Bariton olarak koro çalışmaları yapan Ömer Yusuf Topçu 2013-14 Akademik yılında TRT İstanbul Gençlik Korosu’nu yönetti ve 2010 yılından bu yana İstanbul Kültür Üniversitesi Çoksesli Korosu’nu yönetmektedir. 1998 yılından bu yana yönettiği ‘Çocuk, Gençlik ve Üniversite’ korolar ile Chicago, Boston, New York gibi ABD şehirlerinde ve Fransa, İtalya, Avusturya, Macaristan, İspanya, Polonya, İskoçya, İsveç, Finlandiya…gibi Avrupa ülkelerinde sayısız koro festivaline katılarak, köklü üniversite korolarıyla müzik projeleri ve konser turneleri gerçekleştirerek Türkiye’nin renkli melodilerini ve kültürünü yansıtan çağdaş koro eserlerini dünyaya tanıttı. 
Avrupa ve Amerika’da Koro Yönetimi alanında önemli isimlerle çalıştı. 2011 yılında Harvard Üniversitesinde “Türkiye’nin Müzik Mirası” projesini öğrencileri ile gerçekleştirerek Harvard Üniversitesi Dünya Çalgıları Koleksiyonuna Anadolu çalgılarını kazandırdı. 2012-Haziranında Yale Üniversitesi’nde gerçekleşen Yale Uluslararası Koro Sempozyumu’na “En İyi Düşmanımıza Şarkı Söylemek” adındaki “Yunan ve Türk Koroları Projesi” ile konuşmacı olarak davet edildi. 2013-Haziranında Yale Üniversitesi, Boston Üniversitesi ve Amerikan Koro Direktörleri Merkezi ortaklığıyla Stockholm’deki Eric Ericson Uluslararası Koro Merkezi’nde gerçekleşen “21.Yüzyıl Dünya Koro Şefleri Genel Çalıştayı”na seçilen 10 şef arasında yer alarak Türkiye’yi temsil etti. 
2004-2012 yılları arasında İstanbul Orff Merkezinde Mozarteum Üniversitesi, Salzburg, Avusturya,  öğretim üyeleri ile Orff-Schulwerk çalışmaları yaptı. 
Harvard, Yale, Drury, Duke, Perugia gibi köklü üniversitelerle koro konserleri ve değişim programları gerçekleştiren Ömer Yusuf Topçu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 


Son Güncellenme Tarihi
2016-10-04 15:36:55