border=  border=
BİLGİSAYAR ORTAMINDA 2D VE 3D ANLATIM

Programın Amacı
Tasarımcıların mesleki anlatımlarını destekleyen bilgisayar ortamlarındaki çizim programlarından birbirleri ile uyumlu olan Autocad (iki boyutlu anlatımlar için) ve Google Sketch Up (üç boyutlu anlatımlar için) programlarının tasarım öğrencileri veya bilgisayar ortamında tasarım yapmak isteyen kişilere, uygulamalı olarak tanıtılmasıdır.
Programa Kimler Katılmalı
Program, başta tasarım öğrencileri olmak üzere isteyen her kesin katılımına açıktır. Eğitim programı herhangi bir teknik bilgiyi gerektirmemektedir.
Eğitim Günü ve Saati:  Pazartesi - Çarşamba 18:00 - 21:00 ya da Salı - Perşembe: 18:00-21:00
Eğitim 30 Saattir.
Program İçeriği
Günümüzde, tasarım eğitimine paralel olarak bilgisayar ortamında tasarımı destekleyen anlatım programları geliştirilmiştir. Anlatıma yardımcı olan bu programlar tasarımın farklı boyutlarına göre kendi içlerinde de farklılık göstermektedir. ”Autocad” ve “Google Sketch Up” programları da bunlardan bazılarıdır. Autocad iki boyutlu çizimler için kullanılan en yaygın programdır. Fakat iki boyutlu çizimlerin yetersiz kaldığı durumlarda tasarımcılar üç boyutlu çizim programlarına da ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada Autocad programı ile uyumlu olarak çalışan ve basit bir ara yüzü olan Google Sketch Up programı, endüstri tasarım objeleri ve mimari-iç mimari tasarımların üç boyutlu anlatımlarda kolaylık sağlamaktadır. Sertifika programının tümü on haftadır. Program ilk altı haftalık süreçte Autocad programı, devamındaki dört haftalık süreçte de Google Sketch Up programı eğitimi verilecek şekilde düzenlenmiştir.


Son Güncellenme Tarihi
2015-11-04 10:52:25