border=  border=
Bölümler

Sanat ve Tasarım Fakültesi


Sanat ve tasarım insan yaşamının en önemli etkinlikleridir. Tasarıma dayanan kurgular yaşamın temelini oluşturur. Sanata yönelik üretimler ise çağdaş düzeyde bireyin gelişimini sağlar.
Sanat ve Tasarım Fakültemizin amacı, yukarıdaki doğrultuda; kültürlü, sosyal, çağdaş sanatçı, iletişimci ve tasarımcılar yetiştirmektir. Fakültemiz öğrencileri ülkemizin genç ve yetenekli öğretim üyeleri tarafından tasarım ve sanat dünyasının ve teknolojinin en son yeniliklerini izleyerek alanlarında fark yaratacak şekilde yetiştirilir.

Öğrenciler istekleri doğrultusunda hazırlık sınıfı okumadan eğitimlerine başlarlar. Her bölüm kendi alanına yönelik seçmeli derslerle zenginleştirilmiş özgün ders programına sahiptir. Programlar aynı zamanda öğrencileri profesyonel yaşama hazırlayacak biçimde düzenlenir. Bunların yanı sıra her program, öğrencilere sanat ve tasarım alanında daha donanımlı olmalarını sağlayacak geniş bir seçmeli ders havuzuna sahiptir.

Dersler uygulamalı ve teorik olacak şekilde dengeli bir dağılım gösterir. Öğrencilerimiz özel motivasyon yöntemleri ile yönlendirilir ve yetenekleri geliştirilerek iletişim becerisine sahip iyi bir sanatçı ve tasarımcı olmaları sağlanır.

Fakültenin temel amacı, alanında yetenekli gençleri lider bir kişiliğe kavuşturmaktır.


 

Sevgi ve Saygılarımla

Prof. Dr. Erhan Güzel
Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan V.


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-28 11:30:47