border=  border=
Satranç

Üniversitemiz satranç takımları, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2016/2017 Öğretim Yılı faaliyetleri kapsamında yer alan üniversitelerarası kadın ve erkekler satranç  müsabakalarına hazırlanmak ve üniversitemizi temsil edebilmek amacıyla, Ekim 2016 tarihinden itibaren çalışmalarına başlamıştır. Satranç takımlarımız, Tutku DİNÇER antrenörlüğünde,  haftada iki gün çalışmalarını sürdürmektedir.

12 / 13 Ekim 2016

Üniversitemiz satranç takımlarına yeni oyuncular kazandırmak amacıyla, tüm öğrencilerimize açık “Kültür Satranç Turnuvası” düzenlenmiştir. Kültüryumda yapılan turnuvada ilk 3 dereceyi alan kadın ve erkek oyunculara kupa ve madalya verilmiştir. Derece yapan öğrenciler okul takımları çalışmalarına davet edilmiştir.

06 – 11 Nisan 2017

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2016 – 2017 Yılı Faaliyet Programında yer alan, Limak Limra Otel – ANTALYA’da düzenlenen ,  “Türkiye Üniversiteler Satranç Birinciliği” müsabakalarına kadın ve erkek satranç takımlarımız ile katılmıştır. 

Türkiye Birinciliği Müsabakaları sonucunda, Kadın Satranç Takımımız 49 üniversite arasında Türkiye 16.sı, Erkek Satranç Takımımız ise 80 üniversite arasında Türkiye 44.sü olmuştur.

Satranç Kadın ve Erkek Takımlarımızda yer alan öğrencilerimiz;

               

Melisa BİRGELİR (Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü)

Rasim Eray EFENDİOĞLU (Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü)

Eda DEMİREL (Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü)

Ege SEÇKİNER (Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü)

Berkay DALOĞLU (Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Hz.)

Emre ÖZGÜR (İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü)

Hakan İNEL (İİBF İşletme Bölümü)


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-07 14:21:11