border=  border=
Müdürden

Sevgili Gençler!

            İKÜTÜMER,  Türkçenin öğretilmesinde, öğretim tekniklerini çağın gereklerine uygun, son teknolojileri kullanan önde gelen bir kurumlardan biridir.

            İKÜTÜMER’de görev yapan öğretim elemanları üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, filoloji ve dil öğretmenliği bölümlerinden mezundur. Öğretim elemanları aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi ve diğer üniversitelerde akademik kariyer yapmış uzman kişilerden oluşmaktadır.

            İKÜTÜMER’de A1, A2, B1, B2 ve C1 kurları düzenlenmektedir. Merkezimizde gerek hazırlık sınıflarında gerekse kurslarda güz ve bahar dönemi olmak üzere 8 ay Türkçe öğreniminin sonunda alacağınız sertifikalarla üniversitemizde ve diğer kurumlarda öğrenim görebilirsiniz.

            Türkçede bir atasözü “Bir dil bir insan, iki dil iki insan” der. Onun için ne kadar dil öğrenirseniz o kadar toplumda bir yere sahip olursunuz. Bir dili en iyi öğrenmenin yolu o dili konuşulan ülkede ve anadili olarak konuşan bir uzmandan ve yaşayarak öğrenmektir.

            İKÜTÜMER’de Türkçe öğretiminde, dört temel dil becerisine (okuma, dinleme, konuşma, yazma) eşit derecede önem verilmektedir. Öğretim etkinlikleri her sınıfta bulunan projektör ve yüksek internet bağlantısı ile desteklenmektedir. Türkçe öğretimi Avrupa Ortak Dil Ölçütleri Çerçeve Belgesi’ne göre yapılmaktadır.

            İKÜTÜMER’de Türkçe öğretimi üniversitenin yerleşkesinde gerçekleşmektedir. Onun için öğrencilerimiz ders dışında da edindikleri Türk arkadaşlarıyla Türkçe pratik yaparak Türkçelerini geliştirmekte ve Türk kültürünü de tanımaktadırlar. Bunun yanında üniversitemizin gerçekleştirdiği sosyal ve bilimsel faaliyetlere ek olarak İKÜTÜMER ve Uluslararası Öğrenci Biriminin düzenlediği her türlü sosyal faaliyetlere, gezilere katılarak ülkemizin ve güzel İstanbul’umuzun tarihî ve turistik yerlerini görme imkânına da sahip olmaktadırlar.

Unutmayın, “Dil yaşayarak öğrenilir”.

Saygılarımla…

Yrd. Doç. Dr. Ali Daşman

Müdür

 

 


Son Güncellenme Tarihi
2017-09-28 10:56:07