border=  border=
Mezun İlişkileri

 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), kuruluşundan bugüne kadar öğrencileri, akademik ve idari kadroları ve mezunlarıyla Türkiye’nin seçkin üniversiteleri arasında yer almıştır. İKÜ, Türkiye ve dünya üniversiteleri arasındaki önde gelen konumunu, mezunlarının başarıları ve değerli çalışmalarıyla aldığı güçle daha da ileriye taşımıştır. İş hayatına İstanbul Kültür Üniversitesi’nin seçkin kimliği ile adım atan mezunlarımız Türkiye’de ve dünyanın pek çok farklı bölgesinde bilime, teknolojiye, topluma, insan haklarına saygılı ve mesleki etik bilincine sahip profesyoneller olarak hizmet etmektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi, mezunlarıyla olan ilişkilerini Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi’nin (ÖYKMDB) çatısı altında sürdürmektedir. Mezun verilerinin güncellenmesi ve mezun iletişiminin sağlanması,  mezunlara yönelik kariyer olanakları hakkında çalışmalar yürüten ÖYKMDB, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin mezun ağının oluşturulması ve geliştirilmesi için  çalışmalar yapmakta, katkı sağlamaktadır.

Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (ÖYKMDB), İstanbul Kültür Üniversitesinin değerli mezunlarına en iyi şekilde hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

ÖYKMD’nin amaçları:

  • Üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki bağları güçlendirmek, mezunlarımız arasındaki dayanışmayı sağlamak ve mezunlarımızın desteği ile Üniversitemiz ve öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunmaktır.
  • ÖYKMDB, İstanbul Kültür Üniversitesi mezunlarına yaşamları boyunca değerli programlar sunarak birliği, katılımı, İKÜ’lü olma kimliğini ve nihai olarak mezun ağını stratejik bir şekilde desteklemektedir.
  • Bu nedenle ÖYKMDB, mezun bilgilerini güncelleyerek, mezunlarımızı Birimimizin hazırladığı organizasyonlardan ve kariyer olanaklarından haberdar etmektedir.                                                                                       


Son Güncellenme Tarihi
2017-09-06 15:54:04