border=  border=
Öğretim Sistemi
GENEL BİLGİ
 
     İKÜTÜMER’de Türkçeyi ve yabancı dillerin öğretimi, alanlarında uzman öğretim elemanlarıyla, 15-20 kişilik sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Sınıflar çağdaş eğitim-öğretim ortamına uygundur. Sınıflar gerektiğinde “U” masa sistemine göre düzenlenebilmektedir. Bu da kursiyerlerin birbirlerini ve öğretmenlerini rahatlıkla görebilmelerine ve iletişim kurabilmelerini kolaylaştırmaktadır.
     İKÜTÜMER’de Türkçeyi ve yabancı dillerin öğretiminde, dört temel dil becerisine (okuma, dinleme, konuşma, yazma) eşit derecede önem verilmektedir. Öğretim etkinlikleri her sınıfta bulunan projektör ve yüksek internet bağlantısı ile desteklenmektedir. Kurslardaki kurlar Avrupa Ortak Dil Ölçütleri Çerçeve Belgesi’ne göre planlanmıştır.
     İKÜTÜMER’de görev yapan öğretim elemanları üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, filoloji ve dil öğretmenliği bölümlerinden mezundur. Öğretim elemanları ayın zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi ve diğer üniversitelerde akademik kariyer yapmış ya da yapmaktadırlar.
    İKÜTÜMER'de Türkçe derslerinde Yeni Hİtit Yabancılar İçin Türkçe kitapları kullanılmakta, ayrıca görsel ve işitsel araçlardan da faydalanılmaktadır.
     İKÜTÜMER’de kurslara devam ederek temel ve orta kurları bitiren öğrenciler İKÜTÜMER Müdürlüğünce imzalanmış sertifika, Yüksek kuru başarıyla tamamlayan öğrenciler ise İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Alınacak İKÜTÜMER sertifikaları, birçok kamu kuruluşu ile özel kuruluşlarda dil düzeyinin belirlenmesinde referans kabul edilmektedir.
 
 

Son Güncellenme Tarihi