border=  border=
Hakkımızda

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde sanat, iletişim ve tasarım kavramları bütünleştirilmiştir. Sanatı üretmek ve tasarımda çağdaş yöntemler uygulamak eğitimin temelini oluşturur.

Fakültemizde Macintosh, PC ve Dijital Laboratuvarlarında en son teknoloji, teknik yazılımları ve tasarım programları öğrencilerin mesleki eğitiminde kullanılmaktadır. Sinema ve Televizyon Stüdyosu dışında işlev gören "Canlandırma", "Reklam", "Resim", "Tasarım", "Kurgu", "Halkla İlişkiler", "Oyunculuk" ve "Fotoğraf” atölyeleriyle öğrencilerin uygulama alanındaki gereksinimlerinin karşılanması amaçlanmaktadır. 

 

Ders Programları, tüm dünyada yükselişe geçen İletişim Sanatları (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler), İletişim Tasarımı (Multimedya), Sanat Yönetimi, Sinema ve Televizyon, Yeni Medya ve İletişim, Çizgi Film ve Animasyon alanlarında mezunlarımızın başarılı bir iş sahibi olması amacı doğrultusunda düzenlenmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatlarıİletişim TasarımıSanat YönetimiSinema ve TelevizyonYeni Medya ve İletişim ve Çizgi Film ve Animasyon Bölümleri "geleceğin" iletişimcilerine, tasarımcılarına ve sanatçılarına sözlü, sözsüz tüm iletişim becerilerini kazandırmayı amaçlamakta ve öğrencilerin gelecekteki uğraşlarında kendilerine gerekecek kuramsal ve uygulamaya dönük her tür uluslararası donanımı vermeyi hedeflemektedir. 

 

Fakültemizde İletişim Sanatları (Reklamcılık ve Halkla ilişkiler), İletişim Tasarımı ve Sinema ve Televizyon Bölümleri TS1, Sanat Yönetimi Bölümü ve Yeni Medya ve İletişim Bölümleri ise TS 2 puan türüyle öğrenci almaktadır.   

 

Yeni açılan Çizgi Film ve Animasyon Bölümü ise Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci almaktadır.

 

Ayrıca, Fakültemizde yeni açılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nün 2017- 2018 Eğitim yılından itibaren öğrenci alması planlanmaktadır.


Son Güncellenme Tarihi