border=  border=
Kütüphane Hesabım

 

Kütüphane Hesabım

Eğer kütüphaneye üye iseniz, üye numaranız ve şifrenizi kullanarak  "Özel Oturum" açabilirsiniz. Kütüphane üye numaranız ile kütüphane hesabınıza üniversitemizin web sitesi üzerinden erişebilir, iade tarihleri gelmiş kitaplarınızı görebilir, uzatma yapabilir ve kitap ayırtması yapabilirsiniz.

Özel oturum açmak için kullanılan giriş ekranı sorgulama web sayfamızın sağ üst köşesinde yer almaktadır.

• Üye numarası: Öğrenci Numarası

• Şifre: 1

*Şifreniz, ilk kullanım için 1’dir. Lütfen şifrenizi değiştiriniz.

“Üye kodu”nuzu ve “şifre”nizi girdiğinizde sistem sizi otomatik bir mesajla karşılayacaktır. Giriş yaptıktan sonra, kendi özel oturumunuz üzerinden sorgu yapabilirsiniz.


Özel Oturum Menüleri:

Şahsi Bilgilerim:
Kişisel bilgilerinizi kontrol edebileceğiniz ve değiştirebileceğiniz alandır. Şifrenizi buradan değiştirebilirsiniz. Şifreniz ile ilgili sorun yaşandığında kütüphane yetkililerinden yardım alabilirisiniz. Bu alanda ayrıca iletişim bilgilerinizi güncelleyebilirisiniz.

Üzerimdekiler:
Ödünç aldığınız ve şu an üzerinizde olan yayınları görebileceğiniz alandır. Bu alanda, yayına ait bilgilerin yanı sıra, ödünç alma ve iade tarihini de görebilirsiniz. Kütüphane yönetimi personel için web üzerinden uzatmaya izin vermektedir. İade tarihine 2 gün kala "Üzerimdekiler" alanındaki uzatma ikonu aktif hale gelecektir. Bu ikona tıklayarak web üzeriden uzatma yapabilirsiniz. Ödünç alınan yayın aynı süreyle 1 kere daha uzatılabilir. Eğer uzatma yapılacak yayın üzerinde ayırtma yapılmış veya yayının iade tarihi geçmiş ise uzatma ikonu aktif olmayacaktır, bu durumda yayının iadesi gereklidir. Üzerinizde iadesi gecikmiş yayın bulunuyorsa iadesi gecikmemiş diğer yayınlara uzatma işlemi yapılamamaktadır.

İadelerim:
Daha önce ödünç alıp iade ettiğiniz yayın bilgilerini görebileceğiniz alandır.

Arşivim:
İadelerim alanında bulunan daha önce iade etmiş olduğunuz yayınlardır.

Ayırttıklarım:
Ayırtma yaptığınız yayınları görebileceğiniz alandır. Özel oturumunuz üzerinden sorgu yaptığınızda, ödünçte olan materyallere ayırtma işlemi yapabilirsiniz. Ayırtma işlemi sayesinde ödünçteki materyal iade edildiğinde sizin adınıza bekletilecektir.

İlgi Alanlarım:
Şahsi Bilgilerim alanı içindeki İlgi Alanı bölümüne anahtar kelime girildiğinde aktif hale gelen bir alandır. Ayırttıklarım ve Listem seçenekleri arasında yer alır. Girdiğiniz anahtar kelimeye göre, yeni gelen yayınların listelendiği alandır.

Listem:
Özel oturumunuz üzerinden sorgu yaptığınızda istediğiniz yayınları listenize ekleyebilirsiniz. Özel Oturumunuzda yaptığınız taramalarda çıkan yayın listesinde kayıtların en sağında yer alan ikonla ("Seçim listeme ekle" ikonu) istediğiniz yayınları listenize ekleyebilir, kendi yayın listenizi oluşturabilirsiniz.

*Özel oturum İşleminiz bittikten sonra sağ üst köşede isminizin yanındaki butona tıklayarak oturumu kapatmayı unutmayınız.


Son Güncellenme Tarihi
2017-02-15 16:23:48