border=  border=
Elektronik Kaynaklar

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'nın abone olduğu veri tabanlarını görebilirsiniz.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi  veri tabanları içinde yer alan kaynakların otomatik download programları ile ya da sistematik olarak kopyalanması lisans anlaşmaları gereğince yasaktır. Bu durumun ihlali; aboneliğimizin askıya alınması, kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi ya da anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir.

 

 

ACM Dıgıtal Lıbrary

ACM Digital Library veri tabanı, bilgisayar, elektrik ve elektronik ile ilgili dergileri kapsamaktadır. Günümüzden geriye dönük olarak bu veri tabanında yer alan dergi, konferans ve özel ilgi grup listelerine tam metin, diğer yayınların ise bibliyografik künye ve özetlerine erişilmektedir.

Kampüs Dışı Erişim
Beckonlıne

Hukuk  İçerik Bilgisi

Kampüs Dışı Erişim
 
ClınıcalKey

Elsevier'in medikal portföyüne, son çıkan kitaplara, dergilere, multimedya içeriklere ve 35'den fazla tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanına erişim sağlar.

Not: Tam metin kitaplara ulaşabilmek için bir defaya mahsus "Register" ikonuna tıklayarak kayıt yapılması gerekmektedir.

Kampüs Dışı Erişim

CUMHURİYET ARŞİVİ Cumhuriyetimizin ilk yıllarından günümüze Cumhuriyet Gazetesi sayfalarını, haber ve yazarlara ait makalelerini içermektedir. Kampüs Dışı Erişim
DynaMed
Kapsamlı ve güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 2000'e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Doktorlar, tıp öğrencileri ve diğer sağlık profesyonellerine sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. Kampüs Dışı Erişim
EBSCO ejournal
Tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen-edebiyat, işletme, siyaset blimim, eğitim, mimarlık konularını kapsamaktadır. Kampüs Dışı Erişim
EBSCO eBook
Hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen-edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, mimarlık konularını kapsamaktadır. Kampüs Dışı Erişim
Emerald

Hukuk, tıp, işletme ve yönetim çevre yönetimi, finans ve ekonomi, kamu politikası, öğrenme veorganizasyon şemaları, sağlık yönetimi, turizm konularını kapsamaktadır.

Emerald eJournals Premier Dergi Listesi

Emerald Social Sciences e-Book Listesi (Çoğunlukla Sosyoloji ve Eğitim konularını içerir.)

Kampüs Dışı Erişim
HeınOnlıne

Hukuk

Yabancı & Uluslararası Hukuk Kaynakları Veri Tabanı
Law Journal Library modüllerine abone olunmuştur.  
 

Kullanıcı Kılavuzu

Kampüs Dışı Erişim
IEEL : IEEE / IEE
Electronıc Lıbrary

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) IEE (Institution of Electrical Engineers) IEEE Xplore veritabanı, elektrik ve elektronik, bilgisayar, bilgi teknolojileri, bioteknoloji, fizik ve ilgili diğer bilimlerdeki yayınları kapsamaktadır.

Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
 JSTOR 

Afrika-Asya-Amerika çalışmaları, sanat, mimarlık, işletme, ekonomi, eğitim, folklor,coğrafya, tarih, müzik, psikoloji gibi sosyal bilimler.

Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
Kazancı Hukuk Bilgi Bankası

Kanun,Yönetmelik,Mevzuat, Kitaplar, Doktora Tezleri, Yüksek Lisans Tezleri, Makaleler, Tercüme Eserler, Hukuki Mütalaalar, Bilirkişi Raporları, Yüksek Yargı Kararları İncelemelerinden oluşmuştur.

Kampüs Dışı Erişim
MathScıNet

Matematik 

Bibliyografik / Atıf

 

Kampüs Dışı Erişim
NATURE JOURNALS ALL

Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır.

Nature Journals All Dergi Listesi

Academic Journal Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
NOMOS ONLINE PREMIUM Kamu hukuku, medeni hukuk, ceza hukuku ve ilgili alanlarda yayınlanmış elektronik kitaplara erişim sağlamaktadır. Kampüs Dışı Erişim
OVID LWW

Kardiyoloji, dermatoloji, mikrobiyoloji, hemşirelik, pediatri, üroloji, romatoloji gibi pek çok tıp alanında dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
PALGRAVE MACMILLAN JOURNALS

Palgrave Macmillan Yayınevinin İşletme ve Yönetim, Ekonomi, Eğitim, Finans, Şehir Planlama, Halkla İlişkiler gibi  beşeri ve sosyal bilimler alanındaki dergilerine erişim sağlar.

Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
PROQUEST DISSERTATIONS & THESES GLOBAL İçerdiği 4 milyondan fazla tez ile , ProQuest Dissertations & Theses Global  dünyanın en kapsamlı tez koleksiyonudur. Kampüs Dışı Erişim
Scıence Dırect

Kimya ve kimya mühendisliği, klinik tıp, bilgisayar bilimi, yer ve gök bilimi, ekonomi, işletme ve yönetim, mühendislik, enerji ve teknoloji, çevre bilimleri ve teknoloji, hayat bilimi, madde bilimi, matematik, fizik ve astronomi, sosyal bilimler.

Science Direct Dergi Listesi

Science Direct e-Kitap Listesi

Kampüs Dışı Erişim
Sprınger Lınk

Springer’in içerik platformu olan SpringerLink üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1991 dergiyi kapsamaktadır.

Dergi Listesi

Açık Erişimli Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
Sprınger Nature E-Book Bıomedıcal and Lıfe Scıence
Springer Yayınevi tarafından yayınlanan biyomedikal ve yaşam bilimleri konusundaki 614 adet elektronik kitaba tam metin erişim sağlar. Kampüs Dışı Erişim
Sprınger Nature E-Book Medıcıne
Springer Yayınevi tarafından yayınlanan tıp konusundaki 798 adet elektronik kitaba tam metin erişim sağlar. Kampüs Dışı Erişim
Scopus 

Bibliyografik / Atıf

Türkçe Kullanım Kılavuzu       

İngilizce Kullanım Kılavuzu 

Kampüs Dışı Erişim
Taylor&Francıs

Fizik, matematik, mühendislik, teknoloji, tıp, kimya, bilgisayar bilimleri, beşeri ve sosyal bilimler, ekonomi   

Dergi Listesi

Kampüs Dışı Erişim
Ulakbim

Türkiye Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBIM) tarafından üretilen ULAKBIM Türkçe Ulusal Veri Tabanları, özel kapsama sahip çok disipline yönelik bir kaynaktır. 

İçerik:

  • TÜBİTAK Destekli Projeler Veri Tabanı
  • Yaşam Bilimleri Veri Tabanı
  • Türk Tıp Veri Tabanı
  • Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı
  • Sosyal Bilimler Veri Tabanı
  • Hukuk Veri Tabanı
Kampüs Dışı Erişim
UPTODATE 25 Uzmanlık alanında, 6500'den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500'den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir. Kampüs Dışı Erişim
Web of Scıence

Bibliyografik / Atıf

Kullanıcı Kılavuzu

Kampüs Dışı Erişim
Westlaw International

Hukuk

Westlaw International, 60'ın üzerinde ülkede kullanılan, dünyanın en iyi yasal, haberler ve işletme bilgilerine dayanan küresel bir yasal araştırma kütüphanesi.

Kampüs Dışı Erişim
Westlaw UK

350.000’nin üzerinde vaka raporu ve 1220’ye kadar uzanan transkriptler. Günlük olarak güncellenen ve 1267’ye kadar uzanan geriye dönük birleştirilmiş mevzuatlar. 1000'den fazla kaynaktan 100'ün üzerinde dergi ve haber güncellemeleri

Kullanıcı Kılavuzu

Kampüs Dışı Erişim
Wıley Onlıne
Lıbrary

Ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri,tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji. 

(1996 yılından itibaren günümüze kadar erişilebilir.)

Wiley Online Library Kullanıcı Kılavuzu

Kampüs Dışı Erişim

Son Güncellenme Tarihi
2018-04-26 09:02:09