border= border=
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı:

  İKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Uzm. Dr. Dilek Baykal tarafından yönetilmektedir. Dr. Dilek Baykal, 1993 İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1999 yılında da Şişli Etfâl Eğitim Hastanesi’nden Aile Hekimliği uzmanlığını almıştır.2008 yılı Aralık’tan beri İKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığını yürütmektedir.

   İKÜ Sağlık Birimi

    İKÜ Sağlık Birimimiz’ de bir uzman doktor, bir sekreter, her yerleşkede birer hemşire olmak üzere toplam 5 hemşire hizmet vermektedir.

  Tüm Sağlık Birimlerimizde yıl boyunca tüm öğrenci ve çalışanlarımıza acil muayene ve müdahale, çeşitli şikâyetlerde ilaç desteği ve tedavisi, pansuman, tansiyon ölçümü, gerektiğinde de kan şekeri ölçümü ve EKG çekimi yapılabilmektedir. Sadece Ataköy Kampüsü Sağlık Birimimizde Uzm. Dr. tarafından rutin muayene ve hasta değerlendirmesi yapılmaktadır. Lüzumlu hallerde ise hastalarımız bir süre gözlem odasında takip edilmekte ve gerekli görüldüğü durumlarda ileri tetkik ve tedavi için sağlık kuruluşlarına sevk edilmektedir. İsterlerse de bu işlemleri anlaşmalı hastanelerimizde indirimli olarak yaptırabilmektedirler. Ayrıca birimimiz bir laboratuvar ile anlaşmalıdır. Her türlü laboratuvar tetkiki uygun ücretle yapılabilmektedir.

  Sporcularımızın lisans raporları uzman doktorumuz tarafından verilmektedir. Her sene düzenli olarak lisanslı sporcularımızın sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

   Birimimizden, T.C İstanbul Kültür Üniversitesi’nin tüm öğrencileri, velileri(aileleri),tüm Kültür Üniversitesi çalışanları ve yakınları yararlanabilmektedir. Tüm bu hizmetler herhangi bir ücret almadan özveri ile yerine getirilmektedir. 

  *Öğrenci Sağlık Hizmetleri Birimi Yönergesi'ne buradan ulaşabilirsiniz


  Son Güncellenme Tarihi
  2018-02-12 17:56:47