border=  border=
 

Sevgili Öğrencilerimiz, Sevgili Gençler. 

 

 

    Sanat, tasarım ve iletişimin birlikteliğinden doğan  İKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin temel hedefi; sosyal becerileri gelişmiş, estetik bakış açısı olan, evrensel değerleri kavrayabilen sanatçı, tasarımcı ve iletişimciler yetiştirmektir. İletişim Sanatları (Reklamcılık ve Halkla İlişkiler), Sanat Yönetimi, İletişim Tasarımı, Sinema ve Televizyon ve yeni açılan Çizgi Film ve Animasyon ve Yeni Medya ve İletişim Bölümlerimizde öğrencilerimiz, teknolojinin en son yeniliklerini izleyerek, ülkemizin tanınmış ve deneyimli öğretim elemanlarının desteğiyle, “alanlarında fark yaratacak şekilde” uygulama ağırlıklı eğitim almaktadırlar.    

 

 

    Bilindiği gibi,  21.Yüzyıl  sanat ve tasarımın, bilişimin, iletişimin  ve teknolojinin Dünya’daki güç dengelerini belirlediği bir çağdır. Bu bağlamda sanat, tasarım, iletişim ve teknolojinin birlikteliğinden ortaya çıkan uzmanlık alanları ise “geleceği şekillendiren yeni meslekler”dir. Fakültemizde geleceğin meslekleri, sektörel talepler doğrultusunda, “geleceğin liderleri” olarak gördüğümüz öğrencilerimize en iyi biçimde öğretilmektedir.    

 

 

    “Yarının mesleğinde aranılan bir kişi olmak,”  ve “istenen mesleğe bir adım önde başlayabilmek” için ve bir “yaşam biçimi” elde edebilmek adına sanat, tasarım ve iletişim Kültür’de öğrenilir diyoruz.   

 

 

Sevgi ve Saygılarımla

Prof. Dr. Mehmet Üstünipek
Sanat ve Tasarım Fakültesi Vekil Dekan

 


Son Güncellenme Tarihi
2017-11-16 17:24:26