border=  border=
Kurucu Vakfımız

Kültür Koleji Vakfı ( KEV )

Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV ), özel öğretime 1930 ‘lu yıllarda başlayan Akıngüç ailesinin kuruculuğunda, eğitim alanına verilen desteği arttırmak ve olanakları kısıtlı başarılı öğrencilere verilen burs sayısını daha da çoğaltmak amacıyla Akıngüç ailesi tarafından 1986 yılında kurulmuştur. Vakıf, Kültür Okullarının gelişimine katkıda bulunmak, eğitim kalitesinin uluslararası standartların üzerine çıkarılmasını sağlamak, bu hizmeti daha iyi ve daha yaygın yapmak, eğitim, öğretim ve kültür konularında faaliyetlerde bulunmak, Türk milli eğitim ve kültürüne katkıda bulunmak suretiyle memleketin sosyal ve ekonomik kalkınmasına yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur. Vakfın amacı, en genel anlamda, Türk çocuklarının eğitim ve öğretimine hizmet etmektir.

Vakıf tarafından verilen eğitim bursları ve indirim imkanları ile pek çok sporcu, ressam, müzisyen ve bilim insanının yetiştirilmesine katkı sağlanmış ve sağlanmaya devam etmektedir.

Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV) ile ilgili detaylı bilgi için http://www.kulturkolejivakfi.org.tr ziyaret edebilirsiniz.


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-21 14:45:35