border=  border=
Öğrenci Konseyi

Öğrenci Konseyi, öğrencilerin oylarıyla belirlenen ve öğrencileri üniversitenin üst yönetim organlarında temsil eden kurullardır.

İKÜ Öğrenci Konseyi, üniversite gençliğinin dinamizminin toplum için ifade ettiği önemin bilincinde olarak temsil görevini yerine getirir.

Her yönetim organı, doğası gereği yardım ve denetim mekanizmalarına ihtiyaç duyar. İKÜ Öğrenci Konseyinin üstlendiği rol, üniversitelerin temel odağının öğrenci olduğu gerçeğini göz önünde tutarak, kurumun bilimselliğin yuvası olarak kalmasına katkı sağlamaktır.

Üniversite sadece müfredattan ve kitaplardan ibaret değil, aynı zamanda bireyin toplumsal hayata hazırlandığı kurumlardır. Bu bağlamda ileri bir toplumun yolu ancak sosyal yeteneklerin ve dayanışmanın temellerinin sağlam atıldığı üniversitelerden geçer.

İKÜ Öğrenci Konseyi bu doğrultuda, kurum içinde öğrenci tarafını temsil ederek katkı sunar. Öğrenci haklarını savunmayı ve geliştirmeyi, var olanla yetinmeyip tüm üniversitelere öncülük edecek çalışmaların yapılmasını sağlamayı hedefler.

Her öğrenci, Öğrenci Konseyinin çalışmalarına katkı sağlayabilir, çalışma gruplarına katılmak için Konseyle iletişime geçebilir.

İstanbul Kültür Üniversitesi ile ilgili tüm sorunlarınızı ilk olarak bölüm temsilcilerine, ardından fakülte temsilcilerine ileterek (veya bizzat takipçisi olarak) sorunlarınızın çözümü için adım atabilirsiniz.

Bilinçli bir birey, kendi geçtiği yerden bir an önce kurtulmayı hayal eden değil, oradaki eksiklerin giderilmesine katkı sunandır...

 

ÖĞRENCİ KONSEYİ
Öğrenci Konsey Başkanı Ata ERTUĞRUL
Öğrenci Konsey Başkan Yardımcısı Serap YILDIRIM
Genel Sekreter Melis ALİOĞLU
Sayman  Recep Mert YILMAZER
Eğitim Sorumlusu  Umut ÖZIŞIK
Halka İlişkiler Sorumlusu  Berkay YERLİKAYA
Çalışma Grupları Sorumlusu  Namık Berke ALPCAN
Sağlık, Spor ve Kültür Sorumlusu  Muharrem ŞİMŞEK
Dış İlişkiler Sorumlusu  Bilge DEMİRCİ
   
DENETLEME KURULU ÜYELERİ
Başkan  Yonca YAMAR
Üye  Gökhan AYKUT
Üye  Handan HACIOSMANOĞLU
   
DİVAN KURULU ÜYELERİ
Başkan  Bilge DEMİRCİ
Başkan Yardımcısı  Yonca YAMAR​

 

E-mail: ikukonsey@iku.edu.tr
Twitter: @ikukonsey
 


Son Güncellenme Tarihi
2017-07-21 12:57:11