border=  border=
Kayıt Yenileme

2016–2017 AKADEMİK YILI KAYIT YENİLEME ESASLARI

1. ERKEN KAYIT (ERKEN ÖDEME) :

Mali yükümlülüklerini aşağıdaki tabloda belirtilen erken kayıt dönemlerinde taksitli veya peşin olarak yerine getiren öğrencilere, 2016/2017 ücretleri üzerinden (2015-2016 ve öncesi girişli öğrenciler için açıklanan ücretler) yine aynı tabloda belirtilen oranlarda indirim yapılacaktır. Mali yükümlülüklerini taksitli olarak yerine getirecek öğrenciler için en fazla 12 taksit yapılacaktır.

ERKEN KAYIT DÖNEMLERİ

TAKSİTLİ ÖDEYENLER İÇİN İNDİRİM ORANI

PEŞİN ÖDEYENLER İÇİN İNDİRİM ORANI

15.03.2016-31.03.2016 DÖNEMİNDE

5,00%

12,00%

01.04.2016-30.04.2016 DÖNEMİNDE

4,00%

10,00%

01.05.2016-31.05.2016 DÖNEMİNDE

3,00%

8,00%

 

 

2016-2017 Akademik Yıl ücretlerini www.iku.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

 

2. GEÇ KAYIT (GEÇ ÖDEME) :

2016-2017 Akademik Yılı kayıt yenileme işlemleri, İKÜ Akademik Takviminde yer alan tarihler arasında yapılmak zorundadır.

Bu tarihten sonra ancak mazeret halinde ve Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile geç kayıt yaptırılabilir. Bu durumda ödemesi geciken katkı payı üzerine %1 gecikme farkı uygulanır. Geç kayıt İKÜ yönetimi tarafından açıklanan “Geç Kayıt Tarihi” ne kadar yapılabilir. Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için bu tarihe kadar eğitime katkı payını ödemeyenlerin kayıtları yapılmayacak ve yenilenmeyecektir. Bu durumdaki öğrencilerin, izleyen bahar yarıyılında da kayıt yenilememeleri durumunda İKÜ Ön lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğine göre işlem yapılacaktır.

 

3. ÖDEME ESASLARI :

3.1. Akademik Takvimde yer alan kayıt yenileme tarihinin son gününe kadar 2016-2017 eğitim dönemi katkı paylarının tamamını peşin ödeyen öğrencilere % 5 peşin ödeme indirimi yapılacaktır.

3.2. 2016/2017 eğitim dönemi katkı paylarını taksitli ödemek isteyen öğrencilerin, akademik takvimde yer alan kayıt yenileme tarihinin son gününe kadar, yıllık eğitim katkı payı tutarının ¼’ünü peşin yatırmaları, bakiyesi için de 6 eşit taksit halinde taahhütte bulunmaları gerekmektedir.

3.3.Bankanın kredi yeterliliği bulunmadığı gerekçesi ile hesap tanımlayamadığı öğrenci taksitlerinin, taahhüt edildiği tarihlerde ödenmemesi halinde aylık % 1 vade farkı uygulanacaktır.

3.4.Bir önceki eğitim döneminde herhangi bir nedenle bankada hesap açtırmayan ve 2016-2017 eğitim döneminde katkı payı ödemelerini taksitli yapmak isteyen öğrenciler kayıt yenilemeye gelmeden önce; ödemelerden sorumlu olacak kişiyle birlikte İş Bankası İstanbul Kültür Üniversitesi Şubesi’ne bankanın belirttiği evraklarla birlikte müracaat etmesi ve hesap açılış işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Banka müracaat işlemlerinin kayıttan en az 3 gün önce yapılması gerekmektedir.

3.5.İş Bankası İstanbul Kültür Üniversitesi Şubesi’nde hesabı bulunan, ancak bankanın kredi yeterliliği bulunmadığı gerekçesi ile ek hesap tanımlayamadığı ve bu nedenle önceki dönemden borcu olan öğrenciler, bankada yeni hesap açtırmak zorundadırlar. Öğrencilerin kayıt yenilemeye gelmeden önce ödemelerden sorumlu olacak kişiyle birlikte İş Bankası İstanbul Kültür Üniversitesi Şubesi’nde yeni hesap açtırmak için bankanın istemiş olduğu evrak ile birlikte en az 3 gün önce bankaya müracaat etmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin kayıt yenilemelerini, hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra ve kayıt yenileme süresi içinde yapmaları zorunludur.

3.6.Kayıt yenilemelerde, bir önceki döneme ait ödenmeyen eğitime katkı payı borcu olanların, bu borçları kanuni takipte olsa dahi eski borçlarını tamamen kapatmaları gerekmektedir. Yeni kayıt işlemleri, katkı paylarını ödemeleri halinde yapılabilecektir.

 

4. ÖDEME ŞEKİLLERİ: SAP Orion Programı üzerinden önce ödeme planı oluşturup daha sonra peşin veya taksitli olarak ödenmesi gerekmektedir.

4.1.SAP Orion Programı üzerinden kredi kartı ile ödeme; Orion programı üzerinde 1. ve 3. maddelerdeki açıklamalara göre peşin veya taksitli olarak ödeme planı oluşturulduktan sonra aşağıdaki kredi kartları ile ödemeler yapılabilir.

4.1.1. a) Kredi Kartı ile Peşin Ödeme (Tek Çekim): Orion programında oluşturulan ödemeler bütün kredi kartları ile ödenebilir.(Kredi kartının kullanılabilir limitinin yıllık eğitim ücretinin tamamını karşılayacak tutarda olması gerekmektedir.)

4.1.2. b) Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme: Orion programı üzerinde oluşturulan ödeme planının tamamını 12 taksitle veya 1/12 tutarını aşağıdaki kredi kartları ile ödeyebilirsiniz. (Ücretin tamamının ödenmesi halinde kredi kartının kullanılabilir limitinin yıllık eğitim ücretinin tamamını karşılayacak tutarda olması gerekmektedir.) İş Bankası ve Ziraat Maksimum-TEB, Garanti, Deniz, Şeker, ING, Türkiye Finans bankalarının Bonus, Yapı Kredi World, Vakıf Bank World, Akbank Axess ya da Wings, HSBC Advantage, Finansbank Cardfinans-Halkbank Paraf. Bu bankaların kredi kartları dışındaki kredi kartlarına taksit yapılamamaktadır.

4.2.SAP-Orion Programı üzerinden Nakit Ödeme; Orion Programı üzerinden peşin veya taksitli olarak oluşturulan ödeme planını İş Bankası’nın herhangi bir şubesinde; şube yetkilisine aşağıdaki ödeme bilgilerini söyleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme Bilgileri: İstanbul Kültür Üniversitesi Kurum Kodu:58 , Öğrenci Numarası, Ödeme Türü: EGTPESIN (Okul ödemesi için)-Dönem: 2016/İlgili Ay (Ödeme yaptığınız ay)

4.3.ATM ve İnternet Şubesi üzerinden ödeme: Orion Programı üzerinden peşin veya taksitli olarak oluşturmuş olduğunuz ödemenizi İş Bankasının İnternet Şubesinden veya aynı bankanın ATM noktalarından gerçekleştirebilirsiniz.

 

-Yukarıdaki yazının .pdf hali için lütfen tıklayınız.

-2015-2016 Eğitim-Öğretim ücretinin ödenmesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız..


Son Güncellenme Tarihi