border= border=

  TPDB Kuluçka Merkezi (fİKÜr) 2017 "Yazılımda Yenilikçi Projeler" Yarışma ve Ödül Töreni

  23 Mart 2017 tarihinde  başlayan "Yazılımda Yenilikçi Projeler" Çağrı Dönemi, ön değerlendirme jürisinden geçen girişimci adayların eğitim, mentörlük desteği, seminerler ve atölye çalışmaları süreçlerinin ardından 25 Ekim 2017 günü yarışma jürisi karşısında proje sunumlarını yapacaklardır. Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren gruplara 31 Ekim 2017 tarihinde Prof. Dr. Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda saat 14:00 'da gerçekleşecek törende ödülleri takdim edilecektir. Birinci gruba 5.000 TL, ikinci gruba 3.000 TL ve üçüncü gruba 2.000 TL ödül verilecektir.

   

  Yarışmacı Gruplar:

  Online Startup Fair

  Startup Fuarını online ortama taşıyan proje, yatırımcılarla girişimcileri henüz fikir aşamasındayken bir araya getirerek büyümelerine olanak sağlayan bir platform önerisiyle geniş bir iş ağının kurulmasına yardımcı oluyor. Profesyonel iş ortaklarıyla çalışma imkanı yakalayan girişimciler, online startup fuarıyla projelerine finansal kaynak bulma konusunda karşılaştıkları zorlukları da en aza indiriyor.  Öte yandan Online Startup Fuarı, dijital dünyanın getirilerinin ışığında yurt içi ve yurt dışında düzenlenen fuarlara katılımda yaşanan engellerin önüne geçilmesine; böylece zamandan ve maliyetlerden tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. Daha az maliyetle kısa zamanda daha çok yatırımcı ve girişimcinin buluştuğu proje sayesinde; yenilikçi iş fikirlerinin pratiğe dönüşmesi, yatırımların artması ve patentli proje sayısının artması hedefleniyor.

   

  Freelax

  21. yüzyıl insanının yoğun iş temposu içerisinde kendisine vakit ayıramaması ve bunun sonucunda da verimliliğinin ve yaratıcılığının azalması sebebiyle aynı ilgi alanlarına sahip profesyonellerin hem networklerini geliştirecekleri hem de sosyalleşebilecekleri bir uygulamada buluşmalarını sağlayan Freelax, iş ve özel yaşamın optimum seviyede ilerlemesine olanak tanıyor. Proje, “enjoy and work” anlayışıyla profesyonellerin kişisel olarak rahatlamasına, buna bağlı olarak da firmaların genel verimlilik düzeylerinde artışa yol açması hedefleniyor.

   

  Fly Vimana

  Havacılık hizmetlerinin büyük önem arz ettiği günümüzde, hem hava yönetimini hem de uçuş eğitimini üstlenen uçuş okullarında sistematik bir yenilik öneren Fly Vimana Projesi, daha efektif ve profesyonel bir yapılanmayla verimlilik artırıcı ve zamandan tasarruf sağlayan uygulamaların kullanımını öneriyor. Proje sayesinde uçuş okullarının yönetimi ve eğitimi aynı sistem üzerinde koordine edilirken, uygulamayla hem zamandan tasarruf edilerek hem de uçuş okula ait tüm bilgiler dijital ortamda saklanarak verimlilikte artış hedefleniyor.

   

  Jetleuc

  Özel jetlerin kişisel veya kurumsal amaçlara yönelik olarak kullanımlarının dışında atıl kaldıkları dönemlerde ticari olarak değerlendirilmesini öneren Jetleuc Projesi, jetlerin bu dönemlerde potansiyel yolcularla buluşturulmasına yardımcı olacak web ve mobil platformların oluşturulmasını; böylece de iki taraflı kazanç elde edilmesini hedefliyor.

   

  Gealist

  Gealist Projesi, elektronik ticaretin toplam tüketim içerisindeki artan istatistiklerinin göz önünde bulundurularak, belli kriterlere göre düzenlenmiş e-ticaret sitelerinin dahil edildiği platformla tüketici/kullanıcı güvenliğinin sağlanmasını amaçlıyor.

  Speak Lojistik

  Lojistik firmalarının ihtiyaç duyduğu araçlara uzun telefon görüşmeleri ve fiyat teklifi süreçleriyle oldukça zor ulaşmasına karşın kurgulanan uygulamayla daha kısa sürede talep ettikleri araçlara ulaşmalarını öngören Speak Lojistik Projesi, araç takiplerinin de sağlanmasıyla firmalar için büyük kolaylık sağlıyor.

   

  Garsonum

  Restoran, kafe vb. işletmelerde müşterinin daha hızlı sipariş vermesini ve ödeme yapmasını sağlayan Garsonum mobil uygulamasıyla, işletmenin daha hızlı hizmet vermesi sağlanırken organizasyonun da sorunsuz işlemesine yol açılıyor. Böylece,  iş gücünün efektif kullanımıyla birlikte hem müşteri memnuniyetinin hem de işletme verimliliğinin artması hedefleniyor.

   

  Psikoloji Ağı

  Psikoloji alanındaki tüm etkinlik, haber, iş ve staj duyurularının yanı sıra akademik yayınların paylaşıldığı platform olan Psikoloji Ağı, akademisyen, profesyonel ve öğrencileri bir araya getiriyor. İçerik sağlayıcılarının site üyelerinden oluştuğu platformda kullanıcıların deneyimleri ve araştırmaları yer alacak ve her türlü etik, bilimsel ve nitelikli içerik paylaşılabilecek. Bilginin en doğru ve en hızlı şekilde aktarılması misyonunu da üstlenen Psikoloji Ağı Projesi, sözde bilimsel ve doğaötesi (metafizik) kavramların yayılmasının da önüne geçmeyi hedeflemesi yönüyle bir başvuru kaynağı olma özelliği de taşıyor.

   

  İnşaat Malzemeleri Web Sitesi

  Türkiye ekonomisindeki payı her geçen gün büyüyen ve inşaat sektöründe malzeme talebi de sürekli arttığından, İnşaat Malzemeleri Web Sitesi Projesi, sektörün temsilcileriyle malzeme sağlayıcı fabrikaları buluşturan platform oluşturmayı hedefliyor. Bu platform sayesinde hem sektörel temsilciler hem de fabrikalar depolama, zaman ve lojistik ihtiyaçlara anında cevap verilmesini sağlandığından maliyetlerin düşürülmesine ve karlılığın artmasına olanak tanınıyor.

   

  “O İş Bende” (Part-Time İş Platformu)

  İşverenlerin ihtiyaç duyduğu part-time, freelance veya dönemsel personel ihtiyacının, genç kesimin oluşturduğu kitleye interaktif bir ortamda push bildirimleriyle duyurulmasının amaçlandığı “O İş Bende” Projesi, anlık geri dönüşlerin sağlanmasıyla en uygun adayın en kısa sürede seçilmesi hedefleniyor. İşverene ve adaya zamandan tasarruf sağlayan mobil uygulama, iş gücünün atıl kalmasının önüne geçerek akıllı filtreleme özelliğiyle hedef kitlenin en doğru şekilde belirlenmesine katkı sunuluyor. Uygulama ayrıca, adayların T.C. kimlik numaralarıyla doğruladıkları profillerinde yer alan iş deneyimlerinin de puanlanabilir özelliğe sahip olması, risk analizini de mümkün kılıyor. Proje, geleneksel web metotlarından farklı olarak push bildirimlerle kurulan iletişimle kısa sürede iş gücü temini sağlamasının yanı sıra ilan maliyetlerini de en aza indiriyor.

   

  ItsMeeApp

  Profesyonel dünyanın en önemli kalite ve kimlik güvenliklerinden biri olan kartvizitlerin dijitalleştirilerek, kullanıcıların etkileşimde bulunacakları etkinlik, eğitim vb. organizasyonlarda 360 derece sürdürülebilir network kurmalarına imkan tanıyan ItsMeeApp Projesi, bu hizmeti kullanıcılara bulut sistemlerinde kayıtlı olan kartların ve bu bilgilere özgün QR kodların oluşturulmasıyla sağlıyor. Dinamik bir altyapıya sahip olan uygulama, kullanıcıların değişen bilgilerinin de bulut sistemde anında güncellenmesiyle networklerin kaybolmasının önüne geçiyor. Hangi networkle hangi etkinlikte tanışıldığının kayıt altına alındığı uygulama, kullanıcılara networkleri hakkında özel etiketler ve hatırlatma notları oluşturma imkanı da sunuyor. Şirketlerin CRM sistemleriyle de entegre olan ItsMeeApp uygulaması, kişiler ve şirketler için baskı maliyetlerinden de tasarruf edilmesine yol açıyor.


  << TÜM HABERLER

  Son Güncellenme Tarihi
  2017-10-24 10:10:52