border= border=

  Milenyum Kuşağını Yakından Tanımaya Var mısınız?

  İstanbul Kültür Üniversitesi Yayınevi; ürettikleri ve tükettikleriyle kendinden önceki kuşakları şaşırtan dijital çağın gençlerini konu alan, T. Scott Gross’un Milenyum Kuşağının Kuralları başlıklı kitabını Menekşe Tokyay’ın çevirisiyle Türkçeye kazandırdı. Günümüzde bir müşteri ya da bir çalışan olarak karşınıza çıkabilen kuşağın portresini çizen kitap, 18-26 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 15. TÜYAP Bursa Kitap Fuarı’nda ilk kez okurlarla buluşacak.

  Bir kuşağın portresi

  Onlar Milenyum kuşağı… 1975 ve sonrasında doğan, hızlı yaşayan ve enerjileriyle şaşırtan, dijital teknolojinin gelişimine paralel büyüyen, iletişim, tüketim ve eğlence anlayışlarıyla farklı bir kuşak.

  “Bir topluluk, paylaşılan davranışlar değil, paylaşılan değerlerle belirlenir” diyen yazar T. Scott Gross; Milenyumluların değerlerini, zevklerini, alışkanlıklarını, bir müşteri ya da bir çalışan olarak beklentilerini anlamamıza yardımcı olacak ipuçları sunuyor. Bu bakımdan onlarla iletişim kurmanın ve birlikte iş yapmanın da yollarını gösteriyor.

  Onlarla nasıl iletişim kurulur?

  Kalitesine çok güvendiğiniz ürününüze rağmen bir gün sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulabilirsiniz. O “çokbilmiş” genç müşterilerinizle nasıl başa çıkacak, onları nasıl memnun edeceksiniz? Peki ya, yanınızda çalışan o yaratıcı gençler? Belki onların müşterilerinize farklı yaklaşımları sayesinde parmakla gösterilen bir firma oldunuz. Yine de o yaratıcı ama aklının bir karış havada olduğunu düşündüğünüz personelinize bir ebeveyn gibi davranmak zorunda mı kalıyorsunuz? Onları anlayabilmek ve onlarla birlikte iş yapmanın yollarını öğrenmek mi istiyorsunuz?

  İster müşteriniz ister çalışanınız olsun; Milenyumluları sadece ileri teknoloji, ucuz ürün ve hizmet ya da yüksek maaşlarla cezbedebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Özgürlüğüne düşkün bu kuşağın temsilcisini eski yöntemlerle işyerinizde ne kadar tutabilirsiniz? Sadık bir müşteriniz olabilmesi için onları nasıl etkilemeniz gerekiyor?

  Ford’dan Southwest Airlines’a, FedEx’ten McDonald’s’a kadar pek çok uluslararası şirkete müşteri ve personel ilişkileri konularında eğitimler veren yazar T. Scott Gross; tercihleri, talepleri ve bunların altında yatan nedenleriyle merak uyandıran Milenyum kuşağını anlamaya çalışanlara ayrıntılı bir rehber sunuyor.

  Kitabın Adı  : Milenyum Kuşağının Kuralları (Millennial Rules)

  Yazar           : T. Scott Gross

  Çeviren        : Menekşe Tokyay

  Yayınevi       : İKÜ Yayınevi

  Tür               : Araştırma-İnceleme

  Kategori        : Pazarlama, müşteri ilişkileri

  Sayfa sayısı  : 144

  Baskı Tarihi : Şubat 2017

  Dağıtım        : Emek Kitap Dağıtım (www.eganba.com), İlke Dağıtım ve Seçkin Dağıtım (Ankara)

  ISBN             : 978-605-4763-53-5

  Cilt Tipi         : Karton Kapak

  Boyutları       : 23x16 cm

  Fiyatı             : 30 TL

   


  << TÜM HABERLER

  Son Güncellenme Tarihi
  2017-03-27 16:27:11