Sitede Rehberde   
Meslek Yüksek Okulları
İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu
Lojistik
Anlık RSS Bilgilendirmesi İçin Tıklayınız.Düzenli bilgilendirme E-Postaları almak için listemize kaydolabilirsiniz.

Lojistik Programı Ana Sayfası

Haber ve EtkinliklerDuyurular
Ambarlı Liman ziyareti ...
2010- 2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TANIŞMA PARTİSİ ...
Lojistik

 

Program Başkanı
Yrd.Doç.Dr.Damla AYHAN

Program Danışmanı
Öğr.Gör.Tuğba ÇEDİKÇİ FENER

İKİNCİ ÖĞRETİMİ DE BULUNMAKTADIR

2013-2014 Eğitim Yılı Bahar Dönemi Ders Programları 
II Y.Y.
IV Y.Y.
II Y.Y. (İ.Ö.)
IV Y.Y. (İ.Ö.)
 
Ülkemizde lojistik sektörü son yıllarda hızla gelişme gösteren genç ve dinamik bir sektördür. Türkiye, lokasyon olarak Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa arasında bir aktarma merkezi oluşturması ve günümüzde yeniden canlandırılmaya çalışılan İpekyolu’nun üzerinde bulınmasından kaynaklanan avantajlı konumu ile birçok otorite tarafından “lojistik üs” olma iddiası veya ideali ile tanımlanmaktadır.

Üniversitemiz “İşletmecilik Meslek Yüksekokulu” bünyesinde, 2008-2009 eğitim öğretim yılında sektörün mevcut ve büyümeye devam eden nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere “Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik” programı başlatılmıştır. .

Lojistik, dış ticaret, gümrük, taşımacılık ve benzeri konulara hakim nitelikli yönetici adaylarını yatiştirmek önceliklerimiz arasındadır. İşletme disiplinleri ile ilgili bilgilerin yanısıra lojistik sektöründeki hizmet yüklenici firmaların gereksinim duyduğu, sektöre özgü temel bilgiler de kazandırılacaktır.  Program dahilinde alana yönelik spesifik dersler uzman öğretim kadrosu tarafından sunulmakta,  program öğrencileri, alanında uzman firmalara yapılan teknik ziyaretlerle tüm süreçleri yakından görerek tanıma imkanı bulmakta, 40 işgününü kapsayan işyeri uygulaması dönemlerinde çalışma hayatına hazırlanma imkanı bulabilmektedirler.