Sitede Rehberde   
Akademik Merk. Birimler
Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi
Anlık RSS Bilgilendirmesi İçin Tıklayınız.Düzenli bilgilendirme E-Postaları almak için listemize kaydolabilirsiniz.


Haber ve EtkinliklerDuyurular
ERASMUS ALMANCA VE FRANSIZCA SINAVLARI
Erasmus İngilizce Sınav Sonuçları
14-15 Erasmus Öğrenim Hareketliliği Notları
22.03.2014 ERASMUS İNGİLİZCE SINAVI !
KENDİNİZİ GELİŞTİRME FIRSATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Summer Academy on Sustainability from an Intercultural Perspective
FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI 12 MART
FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR
(1.) Erasmus İngilizce Sınav Sonuçları Açıklandı
22 Şubat 2014 - Erasmus İngilizce Yabancı Dil Sınavı
2014-2015 Erasmus Öğrenim ve 2013-2014-2015 Erasmus Staj Hareketliliği Programları için Başvurular açılmıştır...
International Seminar (ISEM) - Kriz Yönetimi- 02-06 Aralık, 2013
Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Arttırılması Projesi
2013-2014 AKADEMİK YILI PERSONEL HAREKETLİLİĞİ BAŞVURUSU AÇILMIŞTIR
2012- 2013 Erasmus Personel Hareketliliği Son Çağrı. Son Başvuru Tarihi: 25 Ağustos
2013- 2014 Erasmus Personel Hareketliliği Başvuruları Başladı. Son başvuru Tarihi: 06 Eylül 2013
Erasmus Yoğun Programlar (IP) Projesi üniversitemizde başarıyla uygulanmaktadır
2013-2014 Bahar Dönemi Erasmus Öğrenim ve 2013-2014 Erasmus Staj Hareketliliği Programlarının Başvuruları açılmıştır
Erasmus Staj Hareketliliği 2012-13 Erasmus Hibesi Almaya Hak Kazanan Öğrenciler
2013-2014 Öğretim Yılı Farabi Gelen Öğrenci Başvuru Sonuçları
Erasmus Staj Hareketliliği 2. Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Notları Açıklanmıştır...
“7 BÖLGE 7 SEMİNER ERASMUS YOLLARDA” Marmara Bölgesi Avrupa Yakası Toplantısı
Erasmus Staj Hareketliliği Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Notları Açıklanmıştır...
Farabi Değişim Programı Başvuruları Başlamıştır.
7. Çerçeve Programları Bilgilendirme Toplantısı Sunumları Yayınlanmıştır.
İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2012 YILI 2. DÖNEM MALİ DESTEK PROGRAMLARI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI AÇILMIŞTIR!!
Hollanda Utrecht Üniversitesi nde Yaz Okulu Fırsatı
Ulusal Ajans


 

 

Ulusal Ajans

Avrupa Birliği Eğitim Programları’nın Türkiye çapında eşgüdümünden sorumlu olan ve Devlet Planlama Teşkilatı’na bağlı olarak çalışan Ulusal Ajans, katılımcı ülkelerin AB Eğitim ve Gençlik programlarından yararlanmalarını sağlamak üzere ülke içinde kurdukları ve ilgili taraflar ile işbirliği içinde programlardan yararlanma faaliyetlerini organize ve koordine eden uygulama birimidir.


Ulusal Ajans'ın Görevleri;

  • Programların ülke içinde duyurulması, tanıtımı, ilgili tüm taraflara bilgi sağlanması
  • Müracaat işlemlerinin desteklenmesi, organize edilmesi ve kayıt altına alınması
  • Proje/Ön proje teklifleri konusunda değerlendirme ve görüş oluşturulması
  • Proje seçimi aşamasında Ulusal Karar Organına ve AB Komisyonuna destek sağlanması
  • Seçilen projelerin idari, mali ve yasal işlemlerinin yürütülmesi
  • Bütün projelere ilişkin bilgilerin derlenmesi, raporlanması ve ilgili makamlara sunulması
  • Proje harcamalarının denetimi, izlenmesi ve ayrılan fonların etkin yönetimi
  • Proje sonuçlarının ve özellikle iyi uygulamaların ülke içinde ve dışında yayımına katkı
  • Programın genel değerlendirmesine, gelişimine ve farklı programlar arasında işbirliğinin artırılmasına katkıda bulunulması
  • AB Komisyonu, Ulusal Yetkili, diğer ülke ulusal ajansları, yararlanıcılar ve ilgili taraflarla uygulama alanında koordinasyon ve işbirliği sağlanması

Ulusal Ajans, yükseköğretim kurumlarının Erasmus Koordinatörlükleri ile her yıl mutad olarak bahar ve güz dönemi olmak üzere iki kez toplantılar düzenlemektedir.

Bu toplantılar, hem bilgiyi paylaşmayı ve güncel tutmayı, hem de yurt çapında aynı projeyi yürüten Erasmus koordinatör ve görevlilerinin birbirleri olan ilişkilerini geliştirmeyi, sorunlarda dayanışmayı hedeflemektedir. Üniversitemiz ulusal ajans tarafından düzenlenen bu toplantılara 2004 yılından itibaren katılmaktadır.

Üniversitemizin katıldığı konferanslar ve etkinlikler;

 

 

13-14  Ekim 2011: Ulusal Ajans tarafından Dicle Üniversitesi’nin evsahipliğinde 13-14  Ekim 2011 tarihlerinde Diyarbakır'da gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen  Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi çalışanları Burcu Atalay, İnci Koçel, Hilal Kuyu ve Zeliha Akın katılmışlardır.

 

 

 

  

 

4-5 Kasım 2010: Ulusal Ajans tarafından Atatürk Üniversitesi’nin evsahipliğinde 4-5 Kasım 2010 tarihlerinde Erzurum'da gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi çalışanları Şenay Gümüş, İnci Koçel ve Seçkin Taygun Altıntaş katılmışlardır.

 

 

 

 

 

 

 

  
 8-9 Nisan 2010
: Ulusal Ajans tarafından Yaşar  ve Ege Üniversitesiteleri’nin evsahipliğinde 8-9 Nisan 2010 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilen Erasmus Bahar Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen LLP/Erasmus Kurum Koordinatörü Mutlu Çomak-Özbatır ve Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi çalışanları Şenay Gümüş katılmışlardır.

 

 

5-6 Kasım 2009: Ulusal Ajans tarafından Gaziantep Üniversitesi’nin evsahipliğinde 5-6 Kasım 2010 tarihlerinde Gaziantep'de gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi çalışanları Şenay Gümüş, Burcu Atalay ve Seçkin Taygun Altıntaş katılmışlardır.

 

 

 

 

 

2-3 Nisan 2009: Ulusal Ajans tarafından Erciyes Üniversitesi’nin evsahipliğinde 2-3 Nisan 2009 tarihlerinde Kayseri'de gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi çalışanları Şenay Gümüş, İnci Koçel ve Seçkin Taygun Altıntaş katılmışlardır.

 

 

 

06-07 Mart 2008 Ulusal Ajans tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin evsahipliğinde 06-07 Mart 2008 tarihlerinde Trabzon'da gerçekleştirilen Erasmus Bahar Toplantısı'na Üniversitemizi temsilen LLP/Erasmus Bahar Toplantısı'na Üniversitemizi temsilen LLP/ Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mutlu Çomak-Özbatır ile Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi görevlisi Taygun Altıntaş katılmıştır.

 

 

 

 

08-09 Ekim 2008 Ulusal Ajans tarafından Çukurova Üniversitesi’nin evsahipliğinde 08-09 Ekim 2008 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen LLP / Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mutlu Çomak-Özbatır ile Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi çalışanları Taygun Altıntaş ve İnci Koçel katılmışlardır.

 

 

 

 

15-16 Kasım 2007 Ajans tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin evsahipliğinde 15-16 Kasım 2007 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen LLP/Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mutlu Çomak-Özbatır ile Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi görevlisi Taygun Altıntaş katılmışlardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 16-18 Mayıs 2007 Erasmus Programı’nın 20. Yılı Türkiye çapında bir Festival etkinliği ile kutlanmıştır. Ankara üniversitelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘’Fest-i Erasmus’’ adlı etkinliğe Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tülin Aktin ve LLP/Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mutlu Çomak-Özbatır katılmışlardır.

 

28-29 Mayıs 2007
Ulusal Ajans tarafından Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Safranbolu’da gerçekleştirilen Erasmus Bahar Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen LLP/Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mutlu ÇomakÖzbatır ile International Office Görevlileri Taygun Altıntaş ve Özlem Yılmaz katılmışlardır.

 

 

16-17 Kasım 2006 Ulusal Ajans tarafından Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Erasmus Güz Toplantısı’na Üniversitemizi temsilen LLP / Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mutlu Çomak-Özbatır ile International Office Görevlisi Taygun Altıntaş katılmışlardır.

 

 

 


13-14 Nisan 2006
Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Erasmus Bahar Toplantısı’’na üniversitemizi temsilen Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi görevlisi Seçkin Taygun Altıntaş katılmıştır.

11 Subat 2005 Ankara, Hacettepe Üniversitesi Kampüsü’nde düzenlenen “Bolonya Süreci Tanıtım Konferansı”na üniversitemiz adına Erasmus Kurum Koordinatörü Mutlu Çomak-Özbatir katılmıştır.

02 Mayis 2005 Ankara Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen “Erasmus Bahar Toplantısı”na Erasmus Kurum Koordinatörü Mutlu Çomak-Özbatir katılmıştır.

14 Mart 2005 Ulusal Ajans tarafindan Kadir Has Üniversitesi’nde İsveç, Danimarka ve Finlandiya’dan gelen üniversite temsilcilerinin katıldığı bir “Erasmus - Ortak Bulma Semineri” düzenlenmiştir. IKÜ International Office ekibi de bu etkinliğe katılmıştır.

21 Subat 2005 Ulusal Ajans tarafından Boğaziçi Üniversitesi'nde Belçika, Avusturya ve Portekiz'den gelen üniversite temsilcilerinin katıldığı bir “Erasmus - Ortak Bulma Semineri” düzenlenmiştir. Sözkonusu etkinliğe üniversitemiz adına Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi Başkanı Yard. Doç.Dr. Bianca Kaiser ve Erasmus Kurum Koordinatörü Mutlu Çomak-Özbatir ile kimi Bölüm Koordinatörlerimiz katılmışlardır.

29-30 Eylül 2005 Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Erasmus Güz Toplantısı ve Sokrates Merkezi Projeler Toplantısı”na üniversitemizi temsilen İşletme Bölümü Erasmus Koordinatörü Doç.Dr. Müge Işeri ve Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi Görevlisi Seçkin Taygun Altintas katılmışlardır.

7-8 Kasim 2005 Alman ve Türk Ulusal Ajansları tarafından organize edilen “Erasmus Ortak Bulma Semineri” Mimar Sinan Üniversitesi'nde gerçekleştirilmiş, birimimiz de bir stant açarak, bu etkinlikte üniversitemizi temsil etmiştir.