border=  border=

KİTAPLIĞINIZDA KÜLTÜR’E YER AÇIN!

Dünya genelinde nitelikli bilgiye ulaşmak isteyen okurlar, bilgi birikimini paylaşmak isteyen bilim insanları ve özgün araştırma-incelemelerini toplumla paylaşmak isteyen yazarlar için akademik yayıncılığın taşıdığı önem büyüktür. Kurulduğu günden bu yana 200’ü aşkın akademik kitap yayımlayan İstanbul Kültür Üniversitesi, yayıncılığı etkin şekilde yürütmek ve daha geniş kitlelere hitap edebilmek için 2009 yılında İKÜ Yayınevi’ni kurarak genel yayıncılık alanına adım attı.

Kişisel ve toplumsal sorunlara alışılmadık açılardan ışık tutan, yenilikçi ve nitelikli çeviri kitapları yayın dünyasına kazandırmayı amaçlayan İKÜ Yayınevi; bugüne kadar bilim, eğitim, aile, sosyoloji, psikoloji, sanat, anı, düşünce ve siyaset bilimi alanlarında 33 kitaba imza attı.

İKÜ Yayınevi 2016-2017 yayın döneminde de girişimcilik ve iş dünyası, eğitim ve genç kuşaklar, akademik özgürlük, çağdaş ütopya kavramı, insanlık tarihinde ‘kaygı’nın yeri, uluslararası siyaset ve mülteci sorunları gibi çeşitli konularda yeni kitaplarını okurlarla buluşturmaya devam ediyor.  

İKÜ YAYINEVİ


Son Güncellenme Tarihi
2016-10-07 10:31:39